Автор Тема: Осигурач или... ?  (Прочитано 1243 пати)

Отсутен affect

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Осигурач или... ?
« на: 12 Септември 2017, 18:06:28 pm »
Пред некој ден на Астра Н ГТЦ 1.9 2005, не работеше левиот фар. Откажа наеднаш се: позиција, кратко и долго светло и трепкачот). Ја однесов следниот ден на електричар и таман да се фати за работа фарот проработе  ::) , ми вели абе ништо не и е, све си работи. Остана така тој не провери ништо, заминав и се беше ок, фарот си работеше. После еве месец дена пак ми се случува истото. Вчера повторно откажа левиот фар (позиција, кратко и долго светло и трепкачот). Што би можело да е проблемот, дали некој осигурач или нешто друго?  :-\
« Последно менување: 13 Септември 2017, 19:17:35 pm affect »

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Осигурач или... ?
« Одговори #1 на: 12 Септември 2017, 19:33:06 pm »
Веројатно маса (минус) на конекторот од фарот. Веројатно сите сијалички имаат заедничка маса...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен affect

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Одг: Осигурач или... ?
« Одговори #2 на: 13 Септември 2017, 19:17:14 pm »
Точно, немаше маса конекторот ама ја среди електричарот. Успат стаени нови лед сијалици за долго, кратко и позиција :D топ изгледа  8)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Осигурач или... ?
« Одговори #3 на: 13 Септември 2017, 20:20:55 pm »
За изглеање сигурно, туку кажи ноќе кај свети со ледоите :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен affect

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Одг: Осигурач или... ?
« Одговори #4 на: 14 Септември 2017, 13:54:10 pm »
Бел ден друже  ;D супер прегледност и светлина.

Отсутен Баги

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 794
Одг: Осигурач или... ?
« Одговори #5 на: 14 Септември 2017, 14:15:39 pm »
Прашај ги тие од контра што доаѓаат ;)