Автор Тема: Еуроимпекс тjунинг  (Прочитано 4079 пати)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4049
Еуроимпекс тjунинг
« на: Септември 03, 2017, 14:29:24 pm »
Дали некој или негов познаник има правено тjунинг во Еуроимпекс. Искуство некое?
« Последно менување: Септември 03, 2017, 14:40:42 pm nikola_bb »

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Еуроимпекс тjунинг
« Одговори #1 на: Септември 05, 2017, 23:33:14 pm »
Јас како што имав пишано на форумот, имав порачано спирали од Еуроимпекс и еве како одеше случката.... им се јавив на 5-ти Мај  ги прашав дали имаат спирали за таа и таа кола, со тој  и тој мотор и се што требаше од инфо за колата, ми беше кажано дека ќе ми се јават другиот ден за да ми дадат одговор. Така и бидна се јавија другиот ден дека има спирали, кои треба да се порачаат од Германија НО дека порачката ќе биди на крајот од Мај месец, на што ја се согласив... дојде 27 ми Мај, ги побарав да ги прашам што и како е со порачката и ми кажаја дека спиралите се порачани и за 14 дена ќе стигнат, во ред поминаа 14 дена од нив ништо, поминаа уште 14 дена уште ништо од нив, ги побарав јас на телефон ми кажаа дека спиралите се на царина и за рок од 5-6 дена ќе ги имам... поминаа уште 24 дена повторно од нив ништо, дојде 27 Јули (2 месеци) со лаги дека спиралите се на царина и дека утре ќе стигнат, на крај ми дојдоја преку таквото и му пишав меил на менаџерот на Еуроимпекс и другиот ден сам ми се јави дечкото од Перформанс тјунинг да ми даде тракинг број за спиралите да видам и сам дека стварно се порачани и вистина околу 10 ти Август ( 6 дена од како стварно ги порачаа) спиралите стигнаа во Скопје. Ги зедов и кога ги намонтирав видов дека не одговараат за мојата кола, требаше од Еуроимпекс да прашаат дали ќе одговараат и ми кажаја дека прашале и дека му потврдиле дека ќе одговараат, а уствари не ни прашале, затоа што кога јас им пишав на Vogtland во Германија уште истиот дека ми вратија одговор дека тој кит/спирали не е за мојот мотор...и така со 3 одења за џабе Битола- Скопје- Битола, потрошено 3 000 денари за пат и по 3 и пол месеци дупење и бркање со нив, конечно ми ги вратија парите и си купив од Грција H&R спирали кои навистина Грците ги порачаа истиот ден без да ми земат ни аванс и по 6 дена од порачката бев кај нив и си ги земав ! Ебати Македонштината неспособна !

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2009
Одг: Еуроимпекс тjунинг
« Одговори #2 на: Септември 06, 2017, 00:29:51 am »
jaka reklama

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4174
Одг: Еуроимпекс тjунинг
« Одговори #3 на: Јануари 20, 2018, 18:45:11 pm »
Слична прича и со мене. Некаде крај на летото, од кај нив порачав Vogtland коиловери. Ме мафташе Зоки (шефот!) дека ги немале на лагер и дека ќе треба 2 недели за изработка, па потоа испадна дека воопшто не ни биле почнати да се прават... Изгубив 2 месеци ебавајќи се. Среќа успеав да си го земам капарот на време.