Автор Тема: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)  (Прочитано 396596 пати)

Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2415 на: 01 Мај 2021, 23:31:55 pm »
Се стопли времево и почнаа да дивеат моторџииве, никако памет не им доаѓа, туку ќе видиш сега кај и да е погинал овој онде, оној онаму, тија тамо.
Памет не е менструација па да ти дојде, или го имаш или го немаш. И не мешај моторџија со некој што купил мотор да фати девојка ;)

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3229
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2416 на: 02 Мај 2021, 09:18:07 am »
Пред една недела погина дете од блиски пријатели во Илинден зошто 16год дете позади волан му пресече пат. Детето да не е криво со моторчето? Да, има неиживеани моторџии што се гласни и ку*чевити, ама проблемот не е во нив, они се само мал процент. Реалниот проблем е во нашиот ментален склоп како возачи/шофери, ние едноставно сме за пешки да одиме, не сме ни за велосипед. Јас го продадов скутерот и после скорешниве случувања не ми паѓа на памет да купам мотор за на улица.

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2417 на: 02 Мај 2021, 09:31:28 am »
Богами, ни за на точак.

Пред извесно време се вклучував од кај социјално и нормално вниманието ми беше насочено влево, кога во последен момент приметив велосипедист на велопатека од десно кој се движеше во контра смер.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6967
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2418 на: 02 Мај 2021, 11:15:41 am »
Пред една недела погина дете од блиски пријатели во Илинден зошто 16год дете позади волан му пресече пат. Детето да не е криво со моторчето? Да, има неиживеани моторџии што се гласни и ку*чевити, ама проблемот не е во нив, они се само мал процент. Реалниот проблем е во нашиот ментален склоп како возачи/шофери, ние едноставно сме за пешки да одиме, не сме ни за велосипед. Јас го продадов скутерот и после скорешниве случувања не ми паѓа на памет да купам мотор за на улица.

Сочуство за фамилијата. Голема трагедија.

Тоа е моментот што сите треба да ги имаат предвид дека при било каков инцидент тие на 2 тркала секогаш го извлекуваат подебелиот крај.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2419 на: 02 Мај 2021, 20:39:31 pm »
Се стопли времево и почнаа да дивеат моторџииве, никако памет не им доаѓа, туку ќе видиш сега кај и да е погинал овој онде, оној онаму, тија тамо.
Памет не е менструација па да ти дојде, или го имаш или го немаш. И не мешај моторџија со некој што купил мотор да фати девојка ;)

По дефиниција и двајцата се моторџии. Дали ти се наоѓаш во муабетот или не тоа не знам, не е ни битно. Битно констатацијата е дека почна да се дивее и тоа не е добро (не дека не се дивее и со кола, да бидам политички коректен).

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3229
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2420 на: 02 Мај 2021, 21:50:51 pm »
Пред една недела погина дете од блиски пријатели во Илинден зошто 16год дете позади волан му пресече пат. Детето да не е криво со моторчето? Да, има неиживеани моторџии што се гласни и ку*чевити, ама проблемот не е во нив, они се само мал процент. Реалниот проблем е во нашиот ментален склоп како возачи/шофери, ние едноставно сме за пешки да одиме, не сме ни за велосипед. Јас го продадов скутерот и после скорешниве случувања не ми паѓа на памет да купам мотор за на улица.

Сочуство за фамилијата. Голема трагедија.

Тоа е моментот што сите треба да ги имаат предвид дека при било каков инцидент тие на 2 тркала секогаш го извлекуваат подебелиот крај.
Ужасна трагедија, поготово кога знаеш за каква фамилија и какви луѓе се работи. Останува само да се помолиш за луѓето некако да се изборат и да продолжат со животот, ако воопшто може да се нарече живот.

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2421 на: 02 Мај 2021, 23:38:40 pm »
^
Kolku e losa taa raskrsnica, em brzo se vozi em pregledost od kolive parkirani levo desno nikakva.
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Magical

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2422 на: 19 Мај 2021, 11:57:27 am »
Здраво, го чистев ланецот на мотор со IPHONE chain cleaner ама имав малку кородирано на ланрцот и тоа остана со што можам да ја исчистам корозијата? Благодарам

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2423 на: 19 Мај 2021, 17:08:08 pm »
Екипо, мислење и искуство за Beverly 400ie 2007 ма година?

D-r Ordevski


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2424 на: 19 Мај 2021, 17:42:33 pm »
Врв. Повози барем малку за да видиш дали буквата "i" добро работи. Дали намалува гас некаде и слично. Другото фул сервис и онака ќе јаде.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2425 на: 19 Мај 2021, 17:44:04 pm »
Пази да не го преплатиш :)

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2426 на: 19 Мај 2021, 19:21:15 pm »
Го пробав, лош ми е реперот со кинески 150. После него се е супер :)
2.000 еур, со 20ккм, оригиналниот визир, 2 клуча со оригиналниот куфер... Не знам, не бев за Беверли, ама зачуваноста и цената не привлекоа :)

D-r Ordevski


Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2427 на: 19 Мај 2021, 19:33:02 pm »
Здраво, го чистев ланецот на мотор со IPHONE chain cleaner ама имав малку кородирано на ланрцот и тоа остана со што можам да ја исчистам корозијата? Благодарам
Извади го ланецот, остави го во фамин саат два па со четка изрибај го и ќе излезе.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3229
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2428 на: 19 Мај 2021, 19:38:12 pm »
Екипо, мислење и искуство за Beverly 400ie 2007 ма година?(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

D-r Ordevski


Ја би 350, шознам...

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #2429 на: 19 Мај 2021, 20:08:28 pm »
Екипо, мислење и искуство за Beverly 400ie 2007 ма година?(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

D-r Ordevski


Ја би 350, шознам...
350 нема под 3.000.

D-r Ordevski