Автор Тема: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)  (Прочитано 13347 пати)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #30 на: 03 Август 2022, 15:41:01 pm »
А зашто не одеше со меривата? Да не ја продаде?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #31 на: 03 Август 2022, 21:53:51 pm »
Секоја втора година за на одмор ми се дешава некоја заебанција. Макар и ситна, ама доволно за да те сјебе.

Не сум ја продал, тука е. Барем до наредното лето.

За после, ќе видиме. Имаме некои планови

Sent from my Poco F3


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #32 на: 04 Август 2022, 10:46:15 am »
Таква ти е среќата, среќа што се десило пред одмор а не на одмор.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #33 на: 04 Август 2022, 11:26:36 am »
Не бе пред одмор... Баш на идење, на одмор. Пред одмор секогаш ја носам на некоја проверка... Чисто да си бидам на чисто. И секогаш ќе откаже некоја работа која нема шанси да ја предвидиш.

2017та (Бугарија, на море) - алтернатор, 2019та (на Албанска граница) - цревце пред турбина се скина, 2021ва (после Кичево) - уложак у брава се скрши. Годинава по логиката требаше да е без проблеми, ама не сакав да ризикувам :D

Нека протера до наредното лето, па ќе видиме. Една ќе иде на продажба обавезно, а може и двете. :D Ќе видиме каков ќе ни е пазарот тогаш, а и цените на коливе.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #34 на: 04 Август 2022, 13:42:15 pm »
Сакаш да кажеш беше со астрата превентивно, поучен од минатото или и сега имаше дешавка. Како и да е, наздравје одмор, убаво местото каде што сте биле.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #35 на: 04 Август 2022, 19:35:20 pm »
Баш така... Со астрата, превентивно. Фала богу, се у ред 😁

Фала, и кај вас. До година пак 😁

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #36 на: 11 Ноември 2022, 14:32:15 pm »
Деновиве беа стаени зимските гуми и на Астрава. Па кога се веќе слободни бандажите за летните, гумите им беше последна сезона...

Па денес купени и монтирани на бандажи нови летни гуми, Uniroyal Rainsport 5. Спремни за наредна сезона.

Sent from my Poco F3


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #37 на: 11 Април 2023, 14:36:55 pm »
Се вози уште возилото?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #38 на: 11 Април 2023, 14:45:07 pm »
Да.

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #39 на: 11 Април 2023, 14:48:00 pm »
Дали е на продажба?🤔

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #40 на: 11 Април 2023, 14:48:38 pm »
Дали е на продажба?🤔
е тоа, не. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #41 на: 10 Октомври 2023, 23:27:28 pm »
Денес, на околу 107.000км,

-сменет дихтунг на лонче
-сменет антифриз
-сменето масло со филтер
-сменет сет ланче

Мешаше по малце масло со антифриз, испадна дека е дихтунгот на лончето, па додека беше се отворено се смени и цел сет ланче.

Трошок: скоро 200евра.

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #42 на: 10 Октомври 2023, 23:30:14 pm »
Аман, на 100к?

Симптоматично.

Како и да е, си го решил. Што бренд стави, цена на материјал и работна рака...?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #43 на: 10 Октомври 2023, 23:37:43 pm »
Е кој да го знае... Веќе некој период беше така, од време на време појавуваше на капачето од маслото. Се сомневавме на полошата варијанта ама испадна ова.

Околу брендови и цени, да не те лажам, стариот си ја бркаше таа работа со мајсторот...

Знам дека се комплет (без уље и филтер) беше 11.200 ден.

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #44 на: 16 Март 2024, 20:10:16 pm »
Жива е?