Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 89644 пати)

Отсутен Jordan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 217
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #30 на: Октомври 01, 2017, 14:13:58 pm »
Kolku ke kosta promena na stakloto , lcd ekranot e dobar ... Isto taka touch-ot ne raboti...( Valjda radi stakloto ) ?

Telefonot e Samsung gt-i9205

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #31 на: Октомври 03, 2017, 10:34:32 am »
Kaj ovoj ne menuvame samo staklo, samo komplet ekrani. Tie se so cena okolu 3500 denari.

Присутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1682
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #32 на: Ноември 06, 2017, 00:41:39 am »
Kaj samsung a3 2017  ima mala puknatina na gorniot desen agol t.e kako da fali epten mal del od staklenceto, ne smeta ama ako bi go zamenile kako odi toa se menuva komplet so ekran ili posebno i cena kazi mi pozz....

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5098
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #33 на: Ноември 06, 2017, 18:43:45 pm »
Kaj samsung a3 2017  ima mala puknatina na gorniot desen agol t.e kako da fali epten mal del od staklenceto, ne smeta ama ako bi go zamenile kako odi toa se menuva komplet so ekran ili posebno i cena kazi mi pozz....
Комплет со екран изгледа, според цениве горе.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #34 на: Ноември 07, 2017, 10:33:52 am »
Комплет екран.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7529
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #35 на: Ноември 07, 2017, 10:41:57 am »
колку е екран за А3

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #36 на: Ноември 07, 2017, 16:59:27 pm »
6500 ден.

Отсутен gug1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #37 на: Ноември 07, 2017, 17:00:04 pm »
6500 ден.
.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Отсутен stapmkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #38 на: Јануари 18, 2018, 11:16:29 am »
Крале, колку е промена на стакло на P8? Тачот си функционира само стаклото е здробено.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10163
 • Giulietta QV
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #39 на: Јануари 18, 2018, 11:22:51 am »
@krale по грешка сум порачал за Ѕ8+
Има шанси кај тебе да ја заменам за некоја за Ѕ8 ?
Кутијата не е отворена.


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #40 на: Јануари 19, 2018, 22:11:51 pm »
@krale по грешка сум порачал за Ѕ8+
Има шанси кај тебе да ја заменам за некоја за Ѕ8 ?
Кутијата не е отворена.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Може за клабери!

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #41 на: Јануари 19, 2018, 22:12:22 pm »
Крале, колку е промена на стакло на P8? Тачот си функционира само стаклото е здробено.

Мора комплет кај овој модел. 2100д.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #42 на: Јануари 20, 2018, 10:54:17 am »
S6 edge plus, дугменцето средишно, функционира ама е малце пропаднато. Дали тоа е лесно средлива работа и колку би чинело отприлика ?

Отсутен masterficx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #43 на: Јануари 20, 2018, 12:12:35 pm »
Ќе треба да вадат екран ако не се лажам за да го средат копчето. Ако работи не би го чепкал јас.
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
Reliable + Fast = Not Cheap

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1811
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #44 на: Јануари 20, 2018, 15:38:34 pm »
На сони Z3 мала пукнатина на стаклото,само стакло или комплет лцд екран треба да се менува и која е цената.Дали после интервенцијата сони амблемот ке го има?
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!