Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 104001 пати)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #15 на: Јануари 20, 2017, 00:57:07 am »
Почнавте со стакла на 7 и 7+ ?

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #16 на: Јануари 22, 2017, 21:44:55 pm »
Почнавте со стакла на 7 и 7+ ?

Само без гаранција.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2500
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #17 на: Јануари 23, 2017, 20:31:00 pm »
Екран за Самсунг Ј7 и колку би коштало се ?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #18 на: Јануари 23, 2017, 20:37:44 pm »
Екран за Самсунг Ј7 и колку би коштало се ?

Nemame za zal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #19 на: Февруари 19, 2017, 09:37:44 am »
Еве некои фотки од успешно завршена замена на скршено стакло кај iPhone 7.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #20 на: Февруари 20, 2017, 01:00:51 am »
аха значит ќе го прајш ти пред да бегам а? или да се опрчам и јас еднаш во Apple Store? :D

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #21 на: Февруари 20, 2017, 09:10:43 am »
аха значит ќе го прајш ти пред да бегам а? или да се опрчам и јас еднаш во Apple Store? :D

Ќе го правиме бе зашто :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40607
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #22 на: Март 04, 2017, 10:52:46 am »
Екран/дигитајзер за Redmi Note 3 имаТ?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен gug1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #23 на: Март 04, 2017, 16:45:04 pm »
Екран/дигитајзер за Redmi Note 3 имаТ?
барај на хи.ком.мк

ги нема во другиве мобилари.


Sent from my ONE A2001 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40607
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #24 на: Март 08, 2017, 21:07:26 pm »
Екран/дигитајзер за Redmi Note 3 имаТ?

Bump?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #25 на: Март 08, 2017, 22:16:52 pm »
Simo prasaj vo dr. Mobil. Oni servisiraat xiaomi telefoni.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #26 на: Април 03, 2017, 12:32:01 pm »
НОВИ ЦЕНИ:


МАШИНСКА ПОПРАВКА НА СКРШЕНИ МОБИЛНИ!
БЕСПЛАТНА ДИЈАГНОЗА и НАЈБРЗ СЕРВИС ЗА МОБИЛНИ!
iButik.mk - 077 90 80 80
(карши Универзална Сала, до кафе Броз)

ЦЕНИТЕ ЗА МАШИНСКА ПРОМЕНА НА СТАКЛО ЗА:

---> Apple iPHONE

iPhone 7+ =...............13000 денари
iPhone 7 =...................9000 денари
iPhone 6S+ =............. 6000 денари
iPhone 6S =............... 3500 денари
iPhone 6+ =............... 3000 денари
iPhone 6 =................. 2000 денари
iPhone 5/5S/5C/SE = 1200 денари
iPhone 4/4S =............1000 денари

---> iPAD
iPad Air = ................3000 денари
iPad 4 =.................. 2500 денари
iPad 3 = ..................2000 денари
iPad 2 = ..................1500 денари
iPad Mini 3 = ...........3000 денари
iPad Mini 2 = ...........2500 денари
iPad Mini = ..............2000 денари

---> SAMSUNG
Galaxy S3 =.......... 1000 денари
Galaxy S4 =.......... 1500 денари
Galaxy S5 =.......... 2500 денари
Galaxy Note 2 =.... 1500 денари
Galaxy Note 3 =.... 2000 денари
Galaxy S3 Mini=....1000 денари
Galaxy S4 Mini =...1500 денари
Galaxy S5 Mini =...1800 денари

ЦЕНИ ЗА KOMПЛЕТНИ ЕКРАНИ:
APPLE
iPhone 7+ =.......................17000 денари
iPhone 7 =.........................14000 денари
iPhone 6S+ = ..........1̶4̶5̶0̶0̶ 8000 денари
iPhone 6S = ...............9̶5̶0̶0̶ 6800 денари
iPhone 6+ = ...............8̶5̶0̶0̶ 3800 денари
iPhone 6 = .................4̶5̶0̶0̶ 2800 денари
iPhone SE/5/5S/5C = 2̶8̶0̶0̶ 2000 денари
iPhone 4/4S = ...........1̶5̶0̶0̶ 1000 денари

SAMSUNG
Galaxy S3 = .......................4000 денари
Galaxy S4 = .......................5000 денари
Galaxy S5 = .......................9000 денари
Galaxy S6 = .......................9500 денари
Galaxy S6 Edge =.............12000 денари
Galaxy S6 Edge Plus =.... 14500 денари
Galaxy S7 = ......................10000 денари
Galaxy S7 Edge =.............17900 денари
Galaxy Note 3 =..................9500 денари
Galaxy Note 4 =..................9500 денари
Galaxy Note 5 =................12000 денари
Galaxy J3 (2016) =............ 4800 ден
Galaxy J5 (2015) =............ 4500 ден
Galaxy J5 (2016) = ............5500 ден
Galaxy J7 (2016) = ............7500 ден
Galaxy A3 (2015) = ...........4800 ден
Galaxy A3 (2016) =........... 5500 ден
Galaxy A5 (2015) =........... 5800 ден
Galaxy A5 (2016) = ...........6800 ден

ИМАТЕ НЕКОЈ ДРУГ МОБИЛЕН или ДРУГ ПРОБЛЕМ?
КОНТАКТИРАЈТЕ не во порака!

077 90 80 80

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #27 на: Април 23, 2017, 22:28:35 pm »
ЦЕНИТЕ ЗА МАШИНСКА ПРОМЕНА НА СТАКЛО ЗА:

---> Apple iPHONE

iPhone 7+ =...............12000 денари
iPhone 7 =...................7000 денари
iPhone 6S+ =............. 6000 денари
iPhone 6S =............... 3500 денари
iPhone 6+ =............... 3000 денари
iPhone 6 =................. 2000 денари
iPhone 5/5S/5C/SE = 1200 денари
iPhone 4/4S =............1000 денари

---> iPAD
iPad Air = ................3000 денари
iPad 4 =.................. 2500 денари
iPad 3 = ..................2000 денари
iPad 2 = ..................1500 денари
iPad Mini 3 = ...........3000 денари
iPad Mini 2 = ...........2500 денари
iPad Mini = ..............2000 денари

---> SAMSUNG
Galaxy S3 =.......... 1000 денари
Galaxy S4 =.......... 1500 денари
Galaxy S5 =.......... 2500 денари
Galaxy Note 2 =.... 1500 денари
Galaxy Note 3 =.... 2000 денари
Galaxy S3 Mini=....1000 денари
Galaxy S4 Mini =...1500 денари
Galaxy S5 Mini =...1800 денари

ЦЕНИ ЗА KOMПЛЕТНИ ЕКРАНИ:
APPLE
iPhone 7+ =.......................15000 денари
iPhone 7 =.........................11000 денари
iPhone 6S+ = ..........1̶4̶5̶0̶0̶ 8000 денари
iPhone 6S = ...............9̶5̶0̶0̶ 6800 денари
iPhone 6+ = ...............8̶5̶0̶0̶ 3800 денари
iPhone 6 = .................4̶5̶0̶0̶ 2800 денари
iPhone SE/5/5S/5C = 2̶8̶0̶0̶ 2000 денари
iPhone 4/4S = ...........1̶5̶0̶0̶ 1000 денари

SAMSUNG
Galaxy S3 = .......................4000 денари
Galaxy S4 = .......................5000 денари
Galaxy S5 = .......................9000 денари
Galaxy S6 = .......................9500 денари
Galaxy S6 Edge =.............12000 денари
Galaxy S6 Edge Plus =.... 14500 денари
Galaxy S7 = ......................10000 денари
Galaxy S7 Edge =.............17900 денари
Galaxy Note 3 =..................9500 денари
Galaxy Note 4 =..................9500 денари
Galaxy Note 5 =................12000 денари
Galaxy J3 (2016) =............ 4800 ден
Galaxy J5 (2015) =............ 4500 ден
Galaxy J5 (2016) = ............5500 ден
Galaxy J7 (2016) = ............7500 ден
Galaxy A3 (2015) = ...........4800 ден
Galaxy A3 (2016) =........... 5500 ден
Galaxy A5 (2015) =........... 5800 ден
Galaxy A5 (2016) = ...........6800 ден


077 90 80 80

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #28 на: Јули 10, 2017, 08:59:39 am »
077 90 80 80

ЦЕНИ ЗА НОВИ ЕКРАНИ:

 APPLE
iPhone 7+ =..............1̶4̶5̶0̶0̶..9000 денари
iPhone 7 =..................9̶5̶0̶0̶..7000 денари
iPhone 6S+ = ..........1̶4̶5̶0̶0̶...5000 денари
iPhone 6S = ...............9̶5̶0̶0̶..4000 денари
iPhone 6+ = ...............8̶5̶0̶0̶. 3500 денари
iPhone 6 = .................4̶5̶0̶0̶ .2500 денари
iPhone SE/5/5S/5C = 2̶8̶0̶0̶..2000 денари
iPhone 4/4S = .................... 1500 денари
SAMSUNG
Galaxy S3 = .......................3500 денари
Galaxy S4 = .......................4500 денари
Galaxy S5 = .......................7500 денари
Galaxy S6 = .......................9500 денари
Galaxy S6 Edge =.............12000 денари
Galaxy S6 Edge Plus =.... 14500 денари
Galaxy S7 = ......................10000 денари
Galaxy S7 Edge =.............16500 денари
Galaxy S8 = .....................18500 денари
Galaxy S8 Plus = .............19500 денари
Galaxy Note 3 =..................9500 денари
Galaxy Note 4 =..................9500 денари
Galaxy Note 5 =................12000 денари
Galaxy J3 (2016) =............ 4800 ден
Galaxy J5 (2015) =............ 4500 ден
Galaxy J5 (2016) = ............5500 ден
Galaxy J7 (2016) = ............7500 ден
Galaxy A3 (2015) = ...........4800 ден
Galaxy A3 (2016) =........... 5500 ден
Galaxy A3 (2017) =............6500 ден
Galaxy A5 (2015) =........... 5800 ден
Galaxy A5 (2016) = ...........6800 ден
Galaxy A5 (2017) = ...........7800 ден

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #29 на: Септември 29, 2017, 09:55:02 am »
077 90 80 80

ЦЕНИ ЗА НОВИ СТАКЛА:
 APPLE
iPhone 7+ =..............1̶4̶5̶0̶0̶...6000 денари
iPhone 7 =..................9̶5̶0̶0̶...5000 денари
iPhone 6S+ = ..........1̶4̶5̶0̶0̶...4000 денари
iPhone 6S = ...............9̶5̶0̶0̶..3500 денари
iPhone 6+ = ...............8̶5̶0̶0̶. 3000 денари
iPhone 6 = .................4̶5̶0̶0̶ ..2500 денари
iPhone SE/5/5S/5C = 2̶8̶0̶0̶..1800 денари
iPhone 4/4S = .................... 1500 денари
---> iPAD
iPad Air = ................3000 денари
iPad 4 =.................. 2500 денари
iPad 3 = ..................2000 денари
iPad 2 = ..................1500 денари
iPad Mini 3 = ...........3000 денари
iPad Mini 2 = ...........2500 денари
iPad Mini = ..............2000 денари
---> SAMSUNG
Galaxy S3 =.......... 1000 денари
Galaxy S4 =.......... 1500 денари
Galaxy S5 =.......... 2500 денари
Galaxy Note 2 =.... 1500 денари
Galaxy Note 3 =.... 2000 денари
Galaxy S3 Mini=....1000 денари
Galaxy S4 Mini =...1500 денари
Galaxy S5 Mini =...1800 денари
ЦЕНИ ЗА ЦЕЛОСНИ ЕКРАНИ:
SAMSUNG
Galaxy S3 = .......................3500 денари
Galaxy S4 = .......................4500 денари
Galaxy S5 = .......................7500 денари
Galaxy S6 = .......................9500 денари
Galaxy S6 Edge =.............12000 денари
Galaxy S6 Edge Plus =.... 14500 денари
Galaxy S7 = ......................10000 денари
Galaxy S7 Edge =.............16500 денари
Galaxy S8 = .....................18500 денари
Galaxy S8 Plus = .............19500 денари
Galaxy Note 3 =..................9500 денари
Galaxy Note 4 =..................9500 денари
Galaxy Note 5 =................12000 денари
Galaxy J3 (2016) =............ 4800 ден
Galaxy J5 (2015) =............ 4500 ден
Galaxy J5 (2016) = ............5500 ден
Galaxy J7 (2016) = ............7500 ден
Galaxy A3 (2015) = ...........4800 ден
Galaxy A3 (2016) =........... 5500 ден
Galaxy A3 (2017) =............6500 ден
Galaxy A5 (2015) =........... 5800 ден
Galaxy A5 (2016) = ...........6800 ден
Galaxy A5 (2017) = ...........7800 ден