Автор Тема: Opel Meriva A 1.7 CDTI  (Прочитано 50065 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #45 на: Декември 11, 2016, 12:18:42 pm »
Се надевам дека ќе начекам 307 SW со 1.6 бензин, или Мерива со 1.6 / 1.8 бензин.

Рецимо:


илиили пак


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #46 на: Декември 11, 2016, 14:54:02 pm »
Немаш шо да изгубиш. Потроши 1000че (плин, водичка, винетка, сендвич) и иди прошетај се... :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #47 на: Декември 12, 2016, 14:58:38 pm »
Две сличиња на брзинка. Треба едно перење само.. :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #48 на: Декември 25, 2016, 14:15:26 pm »
Денеска купени и гумени патосници за зимово:
Ќе биде кај и да е центрирање предница, и за годинава толку :)

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1674
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #49 на: Декември 25, 2016, 16:11:17 pm »
Типси се овие со fixing или универзални? Колку ги зема и од каде, и дали се подобри од Gledring?
Инаку со здравје да си газиш по нив.  ;D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #50 на: Декември 25, 2016, 16:36:25 pm »
Типски, со дупчиња за фиксирање. 1470 од CarBox во City Mall. Одлична изработка, убава дебела гума, без лоши мириси. Би рекол дека се на исто ниво како Gledring. Останува само да видиме дали ќе бидат исто толку трајни.

Gledring типски имам на Астрата веќе околу 5 години, на Ц2-ката Gledring T-Multiform скоро 2 и пол години. Немаат никакви знаци на истрошеност, исти се како денот кога се купени. :)

Фала иначе. Да си купиш и поубави.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #51 на: Февруари 23, 2017, 12:20:07 pm »
Си купив тркали:
Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #52 на: Февруари 23, 2017, 14:08:58 pm »
Со здравје да си ги тркалаш
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7959
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #53 на: Февруари 23, 2017, 16:46:28 pm »
браво, уригинал е сега :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #54 на: Февруари 23, 2017, 22:50:28 pm »
Тигарки тркачки а?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #55 на: Февруари 23, 2017, 23:04:54 pm »
Фала, фалаа...

Не бе, само бандажите ги земав... Без гуми. :) Гумите се топ, ама не ми одговараа димензиите...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #56 на: Февруари 23, 2017, 23:20:43 pm »
само бандажите ги земав... Без гуми

ЛелееееПа шо си ги сликал со гуми ондак :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #57 на: Февруари 23, 2017, 23:32:28 pm »
Така се подоги сликата... Така ги сликнав на брзинка. :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #58 на: Февруари 23, 2017, 23:41:43 pm »
Иначе убави гумици си тие, да ги шкрипиш, да држат а да не ти биде жал. Мераци.
Само гледај да не ти се преврти Меривата во кривини :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3484
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #59 на: Февруари 24, 2017, 11:44:49 am »
;D

Еве Милентије, да не се лутиш: