Автор Тема: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...  (Прочитано 60290 пати)

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6167
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #30 на: Јануари 04, 2017, 14:24:50 pm »
Крале, може ли да се отклучи Сони ериксон J108i да работи на сите мрежи и цена колку би чинело ?

Би требало да може ако најдеме кабел за ова чудооооо :)

Околу 200ден.

Андроид приклучок е, истиот полнач од него го користам за да го полнам мојот ХТЦ десире, а и на скоро сите мобилни пасува истиот полнач.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1143
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #31 на: Јануари 06, 2017, 17:26:25 pm »
krale aj edna forumska cena za komplet ekran sa sgs 6 bel

Присутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2822
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #32 на: Јануари 09, 2017, 11:49:54 am »
 Da ne imas Samung a5 1016 bel ?

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #33 на: Јануари 09, 2017, 13:30:48 pm »
Дали можеш да отклучиш iPhone 7 Plus заклучен на AT&T ама е на блек листа, пријавен е како изгубен во Америка. Легално купен не е краден. Ако да колку пари?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #34 на: Јануари 13, 2017, 18:58:04 pm »
Krale, дали може сам да си донесам батерија, вие да ми ја смените? Колку би чинело (време и пари)?

За iPhone 5Ѕ станува збор.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #35 на: Јануари 18, 2017, 22:09:09 pm »
Krale, дали може сам да си донесам батерија, вие да ми ја смените? Колку би чинело (време и пари)?

За iPhone 5Ѕ станува збор.

Ping @krale.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #36 на: Јануари 19, 2017, 22:19:19 pm »
Krale, дали може сам да си донесам батерија, вие да ми ја смените? Колку би чинело (време и пари)?

За iPhone 5Ѕ станува збор.

Не треба пари, може одма.

Дали можеш да отклучиш iPhone 7 Plus заклучен на AT&T ама е на блек листа, пријавен е како изгубен во Америка. Легално купен не е краден. Ако да колку пари?

Не можам за жал.

krale aj edna forumska cena za komplet ekran sa sgs 6 bel

Квалитет Б класа ако сакаш имам на подобра цена - околу 150тина евра, а другите се 200е нема простор за нив :(

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #37 на: Јануари 19, 2017, 23:11:08 pm »
Krale, дали може сам да си донесам батерија, вие да ми ја смените? Колку би чинело (време и пари)?

За iPhone 5Ѕ станува збор.

Не треба пари, може одма.

Фала ти. Неделата од 06 - 10 февруари треба да сум во Скопје, па секако ќе поминам. Треба да се најавам претходно или нешто?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2405
Одг:
« Одговори #38 на: Јануари 20, 2017, 12:34:27 pm »
Krale moze da se otkluci bootloader na sony e3 bidejki pisuva bootloader allow unlock no? Ako moze pisi mi i cena.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен Baraban

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #39 на: Јануари 22, 2017, 10:30:45 am »
Батерија за ајфон 5 цена без монтажа може

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #40 на: Јануари 22, 2017, 21:44:35 pm »
Krale moze da se otkluci bootloader na sony e3 bidejki pisuva bootloader allow unlock no? Ako moze pisi mi i cena.

Sent from my Redmi Note 3 using TapatalkMislam deka bi trebalo da moze, ko ke bides SK pomini da go vidime.

Батерија за ајфон 5 цена без монтажа може

800den.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #41 на: Февруари 07, 2017, 07:59:38 am »
Пофалба и голема благодарност до Крале и тимот негов.
Сменета батеријата за 10ина минути, без надомест, како што беше кажано.

Еве ја старата батерија:Ништо чудно што правела проблеми, а жива среќа што не предизвикала нешто бетер.

Фала Крале, секоја чест, продолжете така!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #42 на: Февруари 07, 2017, 09:25:49 am »
Со здравје, се надевам и понатака ќе имаш позитивно искуство со нас ако ти затребаме.

Поздрав!

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1692
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #43 на: Февруари 09, 2017, 13:00:13 pm »
Iphone 5s, senzorot zafrkava, onoj sto treba da go gasi displejot koga ke go stavis telefonot na uvo. Kolku cini zamena na toj senzor i kaj da Ve najdam da go vidite telefonot dali voopsto e toa problemot?

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1143
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #44 на: Февруари 09, 2017, 13:39:16 pm »
pancir folija za s7edge dali cuvate? ili bilo sto poelegantno da se zastiti ekranot