Автор Тема: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...  (Прочитано 60289 пати)

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3923
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #15 на: Декември 13, 2016, 10:34:29 am »
Да си набавите квалитетен лепак за промена на стакло и да го сушите комплетно пред да го вратите телефонот како ,,направен''.

Квалитетниот лепак се суши за неколку минути под УВ ламба или саат/два на сонце...2 дена откако го земав од кај вас лепакот уште беше во течна состојба!

Тотално непрофесионално!Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1143
Одг:
« Одговори #16 на: Декември 13, 2016, 11:12:06 am »
Krale j5 2016 cena?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #17 на: Декември 13, 2016, 11:31:45 am »
Krale j5 2016 cena?

Sent from my SM-G920F using Tapatalkрамно 200.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #18 на: Декември 13, 2016, 22:15:23 pm »
Krale софтвер за леново vibe x2 pro. можеш и пп за инфо
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #19 на: Декември 14, 2016, 09:28:21 am »
Krale софтвер за леново vibe x2 pro. можеш и пп за инфо

Имаш проблем со софтверот или само да се поднови нешто?

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 508
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #20 на: Декември 14, 2016, 15:56:02 pm »
Крсле стариот па го е*ал тачот на таблетот нарачав стакло само да се смени кога да поминам?

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #21 на: Декември 14, 2016, 21:33:25 pm »
Крсле стариот па го е*ал тачот на таблетот нарачав стакло само да се смени кога да поминам?

Понеделник наутро најдобро. Што таблет беше?

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #22 на: Декември 14, 2016, 23:12:48 pm »
Krale софтвер за леново vibe x2 pro. можеш и пп за инфо

Имаш проблем со софтверот или само да се поднови нешто?

проблем со плау сторето има, и никако да се среди, ни со хард ресет, затоа сакам да му ставам друг софтвер ама неможам да најдам нешто.
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #23 на: Декември 15, 2016, 09:41:01 am »
Krale софтвер за леново vibe x2 pro. можеш и пп за инфо

Имаш проблем со софтверот или само да се поднови нешто?

проблем со плау сторето има, и никако да се среди, ни со хард ресет, затоа сакам да му ставам друг софтвер ама неможам да најдам нешто.

Ако имаш време да го оставиш ден-два да се помачиме да најдеме нешто, донеси го понеделнички.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #24 на: Декември 15, 2016, 22:01:56 pm »
Од кочани сум јас ама небитно го вратил телефонот, завршено :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2026
Одг:
« Одговори #25 на: Декември 27, 2016, 21:33:51 pm »
Displej za samsung j5 2016? tacot raboti

Sent from my F5 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5098
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #26 на: Декември 28, 2016, 10:01:26 am »
Цена за:
1. Стакло за HTC One mini 2 (M8 mini)
2. Задно стакло за SAMSUNG A3 (2016) Gold

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #27 на: Јануари 02, 2017, 10:52:17 am »
Цена за:
1. Стакло за HTC One mini 2 (M8 mini)
2. Задно стакло за SAMSUNG A3 (2016) Gold

1 - нема
2 - има. Донеси го слободно ќе монтираме.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6167
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #28 на: Јануари 03, 2017, 16:37:55 pm »
Крале, може ли да се отклучи Сони ериксон J108i да работи на сите мрежи и цена колку би чинело ?

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: iButik.mk - прашања аа телефони, сервис, галантерија...
« Одговори #29 на: Јануари 04, 2017, 09:17:03 am »
Крале, може ли да се отклучи Сони ериксон J108i да работи на сите мрежи и цена колку би чинело ?

Би требало да може ако најдеме кабел за ова чудооооо :)

Околу 200ден.