Автор Тема: Најевтин нов автомобил  (Прочитано 54958 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5723
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #180 на: Декември 13, 2018, 13:18:14 pm »
Кочија без грам изолација

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8422
 • Пичлеме
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #181 на: Декември 13, 2018, 13:26:52 pm »
Истото важи и за близнакот, Пежо 301.
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5043
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #182 на: Декември 13, 2018, 13:32:24 pm »
Исто ќе дае и овие до 14.000€...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3455
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #183 на: Декември 14, 2018, 00:07:47 am »
Ај пак споредба на ентериер, сликовито за клаберите што не седнале во двете.
Според мене далеку пофункционален и многу подобри материјали во внатрешноста, многу подобар и попрецизен мењач, подобра поставеност на команди, start/stop, auto hill assistant на caddy. Од друга страна помека вожња, поготово позади, побрз мотор 100 vs 75кс и темпомат на пежото како предност.
Да не го збориме фактот за вратата на пежото и звукот кој го продуцира.
Се на се многу повеќе плусови за caddy, поготово за разликата во цена која е не повеќе од 500€.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #184 на: Декември 14, 2018, 16:48:38 pm »
https://youtu.be/6hEx-wgrdAw

Подесување на врати на Дачиа... :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 872
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #185 на: Декември 15, 2018, 00:16:26 am »
Подобро од тесла  :)

Отсутен razormk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #186 на: Јануари 30, 2020, 10:25:42 am »
кои се најефтини нови возила ?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6015
 • 69
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #187 на: Јануари 30, 2020, 10:31:32 am »
кои се најефтини нови возила ?

Кинеските
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 994
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #188 на: Јануари 30, 2020, 10:58:42 am »
Увоз од Вухан

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен razormk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #189 на: Јануари 30, 2020, 11:15:30 am »
Увоз од Вухан

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Освен кинески

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #190 на: Јануари 30, 2020, 11:27:08 am »
Увоз од Вухан

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Освен кинески

Румунски.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27890
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #191 на: Јануари 30, 2020, 11:42:15 am »
@razormk

Без да буричкам по сајтови многу-многу, мислам дека во моментов најевтини (не-кинески) модели кај нас на пазарот се Fiat Panda, Fiat Tipo, Mitsubishi Space Star, Toyota Yaris, Toyota Aygo, Peugeot 108 и нешто слично. Евентуално ако најдеш Peugeot 208 од минатата генерација некое заостанато непродадено возило.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1183
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #192 на: Јануари 30, 2020, 13:48:01 pm »
A Yaris-от е најдобра опција од се горе наброеното ( си исклучок на Типото)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8677
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #193 на: Јануари 30, 2020, 13:50:36 pm »
Чекајте, сега кога ќе опне МИДА i30ка за 10.500 :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52108
 • Махер
Одг: Најевтин нов автомобил
« Одговори #194 на: Јануари 30, 2020, 13:58:43 pm »
@razormk

Без да буричкам по сајтови многу-многу, мислам дека во моментов најевтини (не-кинески) модели кај нас на пазарот се Fiat Panda, Fiat Tipo, Mitsubishi Space Star, Toyota Yaris, Toyota Aygo, Peugeot 108 и нешто слично. Евентуално ако најдеш Peugeot 208 од минатата генерација некое заостанато непродадено возило.
Само да надополнам иако не се најефтини, ама се меѓу најефтините. Имено:
Toyota Aygo 9500
Toyota Yaris 9900 1.0
Suzuki Swift HYBRID 11800
Toyota Yaris 12000 1.5 opremena
Ford Fiesta 12000 1.0
C3 Feel 11600
C3 Cakum Pakum 12600
Peugeot 208 noviot se razbira - 13500
Space Star 8800
Panda 9000eur