Автор Тема: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk  (Прочитано 713259 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #15 на: 26 Ноември 2010, 22:52:26 pm »
Поздрав до членовите, поканата ми е од Мацко тајп ер :D Се надевам форумот ке се наполни за брзо време со интересни содржини, а за тоа ке придонесеме сите ние.

Отсутен Darko-HPG

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #16 на: 29 Ноември 2010, 01:13:28 am »
Браво дечки за форумот и идејата, имате целосна подршка.....

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #17 на: 29 Ноември 2010, 01:15:55 am »
Фала Даре, ни значи подршката од искусен форумџија како тебе :D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #18 на: 29 Ноември 2010, 15:59:50 pm »
ме интересира до кај сте со формирањето на клубот, не сакав да отворам нова тема во врска со клубот чекам од админите :). Јас мислев дека не постои автомобилски клуб, постоел во струга е формиран лани АК ТУНИНГ, но е од затворен тип, може да членуваат само сопственици на модифицирани возила. Мислам дека овај клуб би требало да биде од отворен тип, значи да може да членуваат сопственици на секакви автомобили од 101 до ферари, се додека се придржуваат на правилата на клубот и редовно си плаќаат членарина.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #19 на: 29 Ноември 2010, 17:25:09 pm »
Јас лично сметам дека е сеуште рано за формирање на клуб. Малце повеќе да заживее форумов, да се соберат повеќе членови, некој собир и потоа дури да преминеме на официјално формирање на клуб.

А околу условите за членување во клубот, мислам дека нема да биде баш секој да може, туку ќе има некакви минимални услови, но тоа се само првични идеи. Кога ќе дојде време за тоа ќе има и јавна дискусија па ќе видиме што и како конкретно ќе биде.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #20 на: 03 Декември 2010, 10:18:21 am »
Поздрав и од мене. Ви посакувам упешна работа па во скора иднина формирање и на портал.

Отсутен neno[]

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 142
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #21 на: 03 Декември 2010, 23:36:17 pm »
Добро ве најдов,  поздраф до сите :)

Dexter

 • Гостин
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #22 на: 06 Декември 2010, 18:50:56 pm »
Добредојдов.  ;D

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #23 на: 07 Декември 2010, 01:09:52 am »
Здраво и поздрав до сите  ;D

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #24 на: 18 Декември 2010, 11:53:11 am »
Pozdrav do site ! Se nadevam deka na clenovite a posebno na administracijata na ovoj forum im znaci nesto slobodata na govor i pravoto na slobodno  izrazuvanje. Uste poveke se nadevam deka nema da se sluci nekoi seuste neoformeni licnosti da lecat kompleksi i frustracii preku zloupotreba na svoite prava koi pogresno gi razbrale od wikipedia. Kako treto i najvazno site treba da razberat deka forumot ne e nitu zakonodavna nitu izvrsna nitu sudska vlast koja (teoretski) funkcionira spored strogo opredeleni pravila, propisi, zakonski akti...Forum pred se treba da sluzi za zabava, druzenje i razmena na mislenja i idei...Za drugite raboti si postojat ucilista, armija, policija, politicki partii itn. Ako e takov ovoj forum, dodeka e takov, jas ke ucestvuvam, ako ne e, zdravje , bez sekogo se moze, neli ? :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #25 на: 18 Декември 2010, 12:15:33 pm »
Добредојде. :) Разгледај низ форумот, и ќе видиш дека воопшто не си играме диктатура, нити па тренираме строгост. Постојат некои правила, прочитај ги, и нема да има никаков проблем.

Големи работи се планирани за форумов, некои од нив веќе и почнаа да се остваруваат. Нашето дружење нема да биде само преку тастатура, туку и ќе организираме настани кои досега никој не се нафатил да ги организира. Ќе имаме што да објавиме во блиска иднина. ;)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #26 на: 18 Декември 2010, 14:55:33 pm »
Дојде и SceMax, уште неколку членови од претходната постава и тамам сме :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #27 на: 18 Декември 2010, 15:09:47 pm »
Слободно поканете ги оние кои сметате дека треба да бидат тука.. Само пазете, да не ве банираат и вас. :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #28 на: 18 Декември 2010, 16:56:31 pm »
Нивната десктруктивна политика е причина за појава на овој форум. Јас сум најновиот баниран член на коли :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #29 на: 18 Декември 2010, 17:46:54 pm »
Нивната деструктивна политика нема врска со појавата на овој форум - идејата за основање форум и клуб постои одамна, али со Банза конечно ја мрднавме работата од место. Но во секој случај, со нивниот однос не убедија дека сами да тераме заедница би било многу, многу подобро.