Автор Тема: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016  (Прочитано 52467 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #135 на: 30 Јуни 2016, 16:55:36 pm »
Само една Алфа ?

Зар е могуче...
Затоа голфчиња, со лопати да ринеш. ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #136 на: 30 Јуни 2016, 19:35:50 pm »
^
Пoлa Сaрaј дoшoл :D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #137 на: 01 Јули 2016, 12:46:10 pm »
хахахаха... све гољфови, и тоа ќецови дури 4 комада... ;)

шала на страна, добрие беа сите реставрирани т.е. репарирани голфчиња... а ете, мене презентацијата на вурт, денес ке ми спаси трчање и барање СИЛИКОН ЗА КЕДЕР НА ШОФЕРШАЈБНА. знам дека видо дека имаат таков.. сепак, ваквите презентации не се глупост.

патем речено, на симо алфата перверзија како ја светнал. а и хондичињата не се за фрлање...

мала замерка имам само, што моето превозно средство го нема никаде ни по слики ни во видеото...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
 • Велешанче
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #138 на: 01 Јули 2016, 13:30:23 pm »
Онак за што е тој силикон ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг:
« Одговори #139 на: 01 Јули 2016, 13:33:30 pm »
Силикон за кедер за шофершајбна, за што е?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #140 на: 01 Јули 2016, 13:38:05 pm »
Ја за лепење странични прагчиња ќе го користам, на пример :)
Инаку е полиуретан, може да се користи и за исработка/репарација на чаури, цврстината му е 50-60 ShA (одговара на фабрички, додека Powerflex/strongflex se 80-90 ShA) :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
 • Велешанче
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #141 на: 01 Јули 2016, 15:18:17 pm »
Сакав да прашам дали е за новите модели, или е за старите модели што имаат гумен кедер како на пример. 101, југо
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #142 на: 02 Јули 2016, 00:44:23 am »
тој служи за лепење на шофершајбната за шасија. кедерот одозгора, само е украс. некои коли не ни имаат кедер, туку наместо него имаат метален дел што иде во склад со идтанатиот дизајн. трети коли пак, им се лепи ид внатре на колата и покриена е со маските од внатре, а од надвор, нема ништо....


и ај... оффтопик сме... друг е насловот... нека пребаци администрација муабетов на друхо место, па таму ше ти објаснам уште по дибро, зсшти може да се средува и на старите коли... има финти некои...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #143 на: 07 Јули 2016, 21:47:26 pm »