Автор Тема: Dog Security  (Прочитано 146838 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #30 на: 19 Февруари 2011, 22:05:06 pm »
Zdravo Filip ..Alpine 1243 e podobar od Clarion-SW3012B -posnazen e i pomalku mesto zafakja vo gepek,a za nego ima pojacalo soodvetno ili alpine PMX -T320, JBL GT5-A402  ili MAGNAT EDITION TWO....ovie pojacala se site so cena i so performansi tuka negde   ....Te vidov na sredbata  od daleku,posle mi se izgubi  ,,,Te pozdravuvam i te ocekuvam - poveli dojdi ke napravime dobra kombinacija i cena...Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Filip

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 176
Одг: Dog Security
« Одговори #31 на: 20 Февруари 2011, 21:23:42 pm »
Zdravo Filip ..Alpine 1243 e podobar od Clarion-SW3012B -posnazen e i pomalku mesto zafakja vo gepek,a za nego ima pojacalo soodvetno ili alpine PMX -T320, JBL GT5-A402  ili MAGNAT EDITION TWO....ovie pojacala se site so cena i so performansi tuka negde   ....Te vidov na sredbata  od daleku,posle mi se izgubi  ,,,Te pozdravuvam i te ocekuvam - poveli dojdi ke napravime dobra kombinacija i cena...Pozdrav

ќе ја редиме работата.....

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3033
Одг: Dog Security
« Одговори #32 на: 24 Февруари 2011, 16:20:18 pm »
Dоg, да те прашам кој е подобар од овие три звучници сакам да си ставам имам нова Фиеста и важно ми е да дава чист звук и малку да мавне појако басот ама не на многу гласна музика туку да си е нормално и да мава басот...тоа моментално не го можат овие фабричкиве звучници...се мислам помеѓу овие - PIONEER TS-W 303, PIONEER TSW-307 D2, JBL GT5 12...би ги ставил позади не во гепек туку на преградата ...па еве препорачај ми ( не мора од овие може и други некои ама овие ми се онака пригладна цена не можам поскапо...) и кажи ми колку би чинело и со монажа...благодарам :D
« Последно менување: 24 Февруари 2011, 16:47:16 pm Bojan j »

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #33 на: 24 Февруари 2011, 22:00:37 pm »
Ako licno mene me prasuvas-nesto po moj ukus  e JBL GT5-12,ili vo izvedba so kutija istiot bas samo drugo ime ima a toa e JBL GT5 1204-BR ,toj bas ni e najprodavan za 2010 godina i najdobro se ima pokazano vo dinamika na svirenje ,jacina i niski frekvencii.Ne mu treba mnogu jako pojacalo za pobuda sto e vazen faktor - koa nesakas da potrosis mnogu pari.Momentalno imame uste edno parce od toj bas,sledna pratka ni stiga kraj na mart,,taka da ako si kandidat uletaj sto poskoro...Pozdrav Bojan J
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Dog Security
« Одговори #34 на: 25 Февруари 2011, 17:03:51 pm »
ме интересира што ќе ми препорачате за во кангуто, се работи за товарно рено кангу од 2004 година. Не ми треба нешто посебно, битно да има цд плеер да подржува mp3 и да има usb влез, доста е со 2 излези пошто толку место за звучници има во кангуто, исто ќе ми требаат и два звучници, тие што се фабричките вградени веќе се оштетени. Нека биде нешто до кај 100 евра.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #35 на: 25 Февруари 2011, 21:40:54 pm »
ме интересира што ќе ми препорачате за во кангуто, се работи за товарно рено кангу од 2004 година. Не ми треба нешто посебно, битно да има цд плеер да подржува mp3 и да има usb влез, доста е со 2 излези пошто толку место за звучници има во кангуто, исто ќе ми требаат и два звучници, тие што се фабричките вградени веќе се оштетени. Нека биде нешто до кај 100 евра.

Imame poveke  ponudi do( +- ) taa cena ,sepak ke treba da ne posetite i da vi prezentirame na lice mesto,Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Dog Security
« Одговори #36 на: 25 Февруари 2011, 21:49:01 pm »
Ме интересира утре дали работите и ако работите до колку часот. Јас ќе бидам утре Скопје па ако имам време ќе наминам да видам што имате

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #37 на: 25 Февруари 2011, 22:19:24 pm »
Ме интересира утре дали работите и ако работите до колку часот. Јас ќе бидам утре Скопје па ако имам време ќе наминам да видам што имате

Vo sabota Rabotime od 9:00 do 16:00 casot ,rabotni denovi  od 9:00 do 18:00 casot-povelete dojdete ve ocekuvame.Pozdrav
« Последно менување: 25 Февруари 2011, 22:41:24 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10866
 • 430i
Одг: Dog Security
« Одговори #38 на: 26 Февруари 2011, 13:39:17 pm »
Дог, би било убаво работново време да стои на првиот пост.
Баш сакав сега да прашам, гледам веќе некој прашал.
Поздрав.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #39 на: 01 Март 2011, 17:14:49 pm »
Дог, би било убаво работново време да стои на првиот пост.
Баш сакав сега да прашам, гледам веќе некој прашал.
Поздрав.

Kako brisacite ?
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10866
 • 430i
Одг: Dog Security
« Одговори #40 на: 01 Март 2011, 22:25:23 pm »
Стакло панчево ;)
Ги препорачувам.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Dog Security
« Одговори #41 на: 02 Март 2011, 21:09:28 pm »
Утре сабајлечки, малце пред 10 ќе дојдам да купам и јас од тоа брисачите. Спреми два предни комада за Акорд, таман и да се упознаеме :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #42 на: 02 Март 2011, 21:18:19 pm »
Утре сабајлечки, малце пред 10 ќе дојдам да купам и јас од тоа брисачите. Спреми два предни комада за Акорд, таман и да се упознаеме :)

Sekako .Te ocekuvam...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Dog Security
« Одговори #43 на: 03 Март 2011, 13:48:41 pm »
Набавени и монтирани брисачите денес. Викендов би требало да им направам добар тест, па да пишам први впечатоци :)

Фала за брзата и одлична услуга. Нареден пат нема да киднам за кафе ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3468
Одг: Dog Security
« Одговори #44 на: 09 Март 2011, 00:11:51 am »
Imame takov konektor ,isklucivo za ALPINE i za CLARION...Se kupuva  radio,i ova e dopolnitelen ured koj sto se postavuva izmegju radioto i instalacijata od kolata i kosta od 4.990 do 5.990 den .minus popust.Toa znaci deka treba da pazis sto radio ke kupis,nemoj da kupis nekoe pazarsko radio i da baras vakov modulator.Pozdrav

Друже а за "pioneer deh p5800mp" за ксара ?