Автор Тема: Dog Security  (Прочитано 148776 пати)

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Dog Security
« Одговори #240 на: 25 Јуни 2015, 15:23:59 pm »
Da de ja ne lazam deka imam potreba od takvo nesto da mi sveti dodeka si odam, ako mi e za toa si imam flash light na telefonot ;D

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #241 на: 01 Јули 2015, 19:43:40 pm »
Денес бев кај дечките во Дог за да ги проверат паркинг сензорите. Понекогаш едниот од десната страна знаесе да затаи и да не титка кога ќе треба.

Само што им кажав што е проблемот, веднаш извршија проба на возилото и сензорите, направија дијагностика, и го детектираа проблемот. Кабелот што го спојуваше сензорот со модулот беше сомнителен и го заменија.

Бидејќи уредот ми беше под гаранција, нормално не ми наплатија ништо.

Професионалци до коска. Браво. Секоја чест момци.
Dali bi mozelo da se izvede nekako na vozilo koe nema follow me home svetla da se instalira da ima, ili pak nesto slicno. Na primer otkako ke ja zaklucam kolata da svetat svetlata uste da receme 30 sekundi i otkako ke ja otklucam da svetat pak edno 30 sekundi :D

Може да се стави. Цената на модулот е 1.200 денари со вклучена монтажа, нормално за клабери следува попуст. Само претстави се со никнејмот.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен TheHeatIsOn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 515
Одг: Dog Security
« Одговори #242 на: 26 Ноември 2015, 18:43:28 pm »
Desniot prozor prestana da raboti ? Dali mozhe da se sredi ? Avtomatceto raboti se slusa kako zui a prozorot ne se spusta odnosno kreva, i kolku bi cinelo ?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #243 на: 27 Ноември 2015, 21:03:10 pm »
Може да се среди само треба да поминеш за да утврдиме што точно е проблемот како би можеле да ти кажеме соодветна цена. Кажи ни за кое возило се работи па можеби би можеле да ти дадеме некоја приближна цена земајќи ги најчестите кварови во предвид.

Доколку се одлучиш да не посетиш не заборавај да се претставиш со никнејмот за да го добиеш попустот кој што те следува.

Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6094
 • 69
Одг: Dog Security
« Одговори #244 на: 27 Ноември 2015, 23:56:37 pm »
@DOG
Нешто блек, браон викенд фрајдеј не праите?
:D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: Dog Security
« Одговори #245 на: 28 Ноември 2015, 00:16:10 am »
@DOG
Нешто блек, браон викенд фрајдеј не праите?
:D

На македонче секој ден му е црн ден  ;D ;D ;D

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3123
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Dog Security
« Одговори #246 на: 18 Декември 2015, 22:30:49 pm »
 odlicna usluga sekoja cest  ;)

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Dog Security
« Одговори #247 на: 09 Јуни 2016, 00:09:22 am »
Dog дали имате адаптери за монтирање на афтермаркет звучници за vw passat 3b (98‘) и колку би коштале?  :)

За вакви адаптери зборам, како на видеото

И да ми понудите звучки некои добри до 2000 ден +-  :)

Може и пп да ми одговорите, благодарам однапред.

Отсутен shajka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: Dog Security
« Одговори #248 на: 27 Јули 2016, 15:33:03 pm »
Дали има можност да се монтира некој уред во моторот за да може да се пали истиот на даљинско и да се уклучи климата?
Ова го има во Америка стандард во сите коли, барем во тие во кои се возев.

Отсутен Giugiaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Dog Security
« Одговори #249 на: 09 Август 2016, 20:05:30 pm »
Здраво дечки, ке можете ли да ми помогнете со следниве електронски проблеми... се работи за audi a6 2.0 tdi 2004 година... 1. Мултимедијалниот систем (mmi) си функционира но не ги препознава ниедна од компонентите како радио гпс тв цд и слично... 2. Фабричките предни и задни паркинг сензори не работат... 3. Грешка во Адаптирачки светла... сте сретнале ли до сега овакви проблеми и дали се скапи за отстранување...
Suzuki swift 1.3 -96
Peugeot 308 1.6hdi -08
Alfa Romeo Mito 1.4 -10
Alfa Romeo 159 1.9jtdm -06

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Dog Security
« Одговори #250 на: 09 Август 2016, 21:43:58 pm »
Да не се работи случајно за аудито на џани 3033?

Отсутен Giugiaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Dog Security
« Одговори #251 на: 09 Август 2016, 22:10:35 pm »
Да не се работи случајно за аудито на џани 3033?
да тоа е
Suzuki swift 1.3 -96
Peugeot 308 1.6hdi -08
Alfa Romeo Mito 1.4 -10
Alfa Romeo 159 1.9jtdm -06

Отсутен Диневски

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
 • www.imagine.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #252 на: 21 Септември 2016, 17:50:18 pm »
ДОГ може ли понуда за звучници за Пасат Б5.5 предни сет со или без високотонци, и ако има опција со или без адаптери.

Отсутен passanger

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 433
 • [O__o]===[][]===[o__O]
Одг: Dog Security
« Одговори #253 на: 09 Ноември 2016, 10:22:41 am »
дали имате адаптери за аеро брисачи за bmw e39 никаде не можам да најдам
Сите шмркаат , никој не е настинат ?!

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
Одг: Dog Security
« Одговори #254 на: 20 Ноември 2017, 12:51:53 pm »
Само да ги пофалам момците од Dog Security, ептен се професионалци, ми се јави проблем со отварање/затварање на сувозачката врата и беше средено од дечките по форумска цена, додека на други места ме советуваа да ми менуваат цела брава и др глупости. Секоја препорака ја имаат од мене!!!
Претпоставката е мајката на сите заебувања