Автор Тема: Среќна Нова Година!  (Прочитано 25876 пати)

Присутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7278
 • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #15 на: Јануари 01, 2016, 13:44:19 pm »
Среќни здрави и весели во новата година!!!

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #16 на: Јануари 01, 2016, 13:52:33 pm »
Среќна нова година, здравје, среќа па за другото само ке си дојде :D

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5825
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #17 на: Јануари 01, 2016, 13:54:08 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #18 на: Јануари 01, 2016, 14:22:34 pm »
Оваа година да ви биде подобра на секое поле од минатата. Ви посакуваам во 2016 нови коли, малку казни и многу тјунинг! :)


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1389
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #19 на: Јануари 01, 2016, 14:38:59 pm »
Нека ни е среќна новата година, многу безгрижни километри

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #20 на: Јануари 01, 2016, 14:50:31 pm »
Среќна нова и од мене, побериќетна да е, на сите им посакувам се најдобро :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен acekovac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #21 на: Јануари 01, 2016, 14:57:57 pm »
Среќна Нова, момци :)


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #22 на: Јануари 01, 2016, 14:59:36 pm »
Среќна нова клабери! Многу повеќе ремапи и спуштања, а помалку фејк тјунинзи годинава! :D

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 667
Одг:
« Одговори #23 на: Јануари 01, 2016, 15:35:14 pm »
Среќнa нoвa клaбери!!!!

Отсутен stapmkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 764
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #24 на: Јануари 01, 2016, 16:59:55 pm »

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3998
 • Turbo
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #25 на: Јануари 01, 2016, 17:04:37 pm »
Среќна новата година на сите

И најбитно, Stay Safe :)
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен TheForce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 545
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #26 на: Јануари 01, 2016, 17:47:23 pm »
Ништо ако не сте прославиле вака
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1302466973114174&id=289900577704157

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17563
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #27 на: Јануари 01, 2016, 18:04:17 pm »
Овде не се знае кој кого ;D

Ај среќна нова и све најбоље ..

Отсутен marchesk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 796
Одг:
« Одговори #28 на: Јануари 01, 2016, 18:29:17 pm »
Среќна нова дечки! :)

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Среќна Нова Година!
« Одговори #29 на: Јануари 01, 2016, 19:11:22 pm »
Среќна нека ни е новата година и многу безгрижни километри  ;D .....