Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 504179 пати)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #405 на: 24 Септември 2012, 17:11:56 pm »
Зошто Ајфон 3 се продаваше за 1 денар во претплата од 3600 денари, а Ајфон 4S се продава по 8450 денари за истата претплата? А 4 се продава за 1 денар ?
Нели секој нов модел ја има истата цена?

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #406 на: 24 Септември 2012, 17:14:37 pm »
Тоа зависи и од тоа колку имаат на залиха добиено ...

Ако има мал број, може да ги продаваат со голема почетна цена, доколку имаат во изобилие, тогаш политиката на t-mobile ке биде да те закачат со пост пејд на што подолго време ...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #407 на: 24 Септември 2012, 18:25:47 pm »
За да нема збунки...

iPhone си е иста цена како претходниот модел кога бил нов, во САД.

А за кај нас... Haaaave you met T-mobile?? :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #408 на: 24 Септември 2012, 18:43:28 pm »
За да нема збунки...

iPhone си е иста цена како претходниот модел кога бил нов, во САД.

А за кај нас... Haven't you met T-mobile?? :)

Let me, fix that for ya!

Отсутен Dekio7

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2601
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #409 на: 24 Септември 2012, 22:46:27 pm »

Отсутен negoznam

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #410 на: 25 Септември 2012, 01:17:17 am »
Ај да се кладиме дека ке има иста цена и ке биде со фабричка грешка по телефонот..? Навидум финиот брусен алуминиум, толку коментиран по форумите, испадна дека е ѓубре..Да ѓубре, како инаку уште неупотребуван телефон, ке има оштетувања како да е паѓал од 3 метра на бетон..

Една препорака до Apple , следниот пат да стават поцинкуван лим, за да не се познаваат фабричките грешки на нивните производи. Второ, нивните мапи се сензационални, Охридското езеро испарило (многу топло летово ебаго :D ), имаше слики од Америка, како паметниот телефон ми дава рута на движење низ река (да низ река кај што нема мост, па ти помини ако можеш)...Претходниов модел 4-ка имаше проблем со сигналот на мрежата, и несмееш да го држиш со раката покриен, пошо се гуши (требало да напишат на капачката на телефонот (Донт тач прикидач, нема мрежа) :D :D   4S ја цицаше батеријата, поради совршениот IOS, Кој што поради некој "божемен баг" ја трошеше батеријата многу бргу...Значи заклучок: Со секој нов модел , Apple се повеќе е во лајната, и не му текнува да се поправи...btw што ке му е да се поправи, кога си има "овци за стрижење", и јас да си имам постојани верни купувачи, наместо лимонада во слаткарата ке им продавам Степ сок на растворање, и ке им го продавам како лимонада. Бизнисот цвета...:D :D хаха  И да за крајот, шлагот цитирам:

Цитат
епак, изгледа дека компанијата Ејпл нема да ги промени своите планови за продажба, затоа што аналитичарите сметаат дека iPhone 5 во првиот викенд ќе се продаде повеќе од 5 милиони примероци. Доколку тоа се случи, iPhone 5 ќе биде официјално најбрзо продаван смартфон некогаш.

 Опа Apple си се пазарил однапред за стоката, и сеа дури и да се пали телефонот во рака, ич око не им трепнува. Си договориле, 5 милиони примероци, и готово, а купувачите кој ги е*е..Ке си купат нов телефон, кој што изгледа како да го прегазил тенк... паметно, многу паметно изиграно Apple...

Друже у реду е тоа што си се потрудил нешто да напишеш, но молим те немој да шириш дезинформации и само да пљукаш и да хејташ ради одредени твои лични причини. Точно е дека мапите се срање и голема утка во иос 6, но не е точно дека голем процент на ајфон 5-ки доаѓаат оштетени. Нормално е при транспорт да се оштети одредена бројка на телефони а порталиве го користат тоа да го ругаат ејпл. Друга работа што ја утна е за 4-ката дека губела мрежа и дека морало бампер да се користи, ми поминале еден куп 4-ки низ рака(дури и од првата пратка од ејпл) и никогаш не ми паднала мрежата или ми прекинал повикот ради незнам какво држење. Трето, 4с такоѓе никогаш немал драстични проблеми со батеријата, поточно во иос5.0 имаше фабрички уклучена една опција која работи во позадина и го намалува времетраењето на батеријата, но тоа се исклучува и се рашава „проблемот“. Така да уште еднаш те молам да не пишуваш небулози кои си ги слушнал или прочитал негде, а без претходно да го потврдиш тоа.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #411 на: 25 Септември 2012, 01:24:19 am »
Се согласувам во целост со негознам, од искуство. Освен за петката нормално, немам искуство таму :)

Само не е ејпл, туку епл ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #412 на: 25 Септември 2012, 02:56:28 am »
Се согласувам во целост со негознам, од искуство. Освен за петката нормално, немам искуство таму :)

Само не е ејпл, туку епл ;)

Toa нема никогаш да се исправи, исто како што имаме ВидиЧ, МодриЧ итн ...

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #413 на: 25 Септември 2012, 08:58:01 am »
Па Видич ми е искрено можда по логично  од Видиќ, а правилниот српски изговор е нешто измеѓу. А Модрич си е баш Модрич, и на хрватски е со Ч. На хрватските презимиња треба погрешно е што луѓево од правопис одредиле да биде Ќ на крај, за српскиве е пата пата ситуацијата :)

А ејпл е као да го викаш Вјидиќ ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #414 на: 25 Септември 2012, 09:08:30 am »
Ејпл ти е као ЛогитеЧ... Или Мицибуши... Just plain wrong.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #416 на: 25 Септември 2012, 16:21:31 pm »
Галакси 3 е стар телефон, дури пола година е на пазарот, штета што не ја направиле споредбата со Лумијата.
А кој сеуште користи мобилен со микроскоп, мислам, беа тоа времиња ;D ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #417 на: 26 Септември 2012, 08:53:58 am »
Лумија не е телефон, тоа е видео бим :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #418 на: 26 Септември 2012, 09:44:23 am »
Глупости на квадрат...Нити мрежа губи нити сум имал некакви проблеми со него ! Ако не го дркаш телефонот туку нормално си работиш со него, батеријата трае и по 3 дена како и на повеќето телефони.

Ако повеќе го чепкаш нормално е да го полниш секој втор ден. Јас на пример отворам и по 100 емаили дневно на телефон, разни апликации и никогаш не сум имал проблеми да ми паѓа батеријата! Го полнам секој втор ден ама нон стоп ми е во рака.

Колегиве мои користат iPhone од неговото прво појавување и ги имаат користено сите досегашни модели и не знам некој да се пожалил во врска со горе наведените проблеми?

Знам дека колегава со 3/ката имаше проблем кога ќе стави бугарска картичка знаеше да му заблокира телефонот а за други проблеми не сум чул!

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #419 на: 30 Септември 2012, 12:45:48 pm »


950 EU,

http://ledikom.mk/mobilen.php?id=223&cid=5

Е ако некој дае волку пари.....
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA