Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 489592 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #30 на: 18 Октомври 2011, 00:26:23 am »
Да 3Gs.

Па јас го ставив кај мене и е супер. Џеилбејкот е добар само што е thetered. Мене тоа не ми смета и така скоро никогаш не го гаснам тел или рестартирам.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #31 на: 18 Октомври 2011, 00:28:38 am »
Да 3Gs.

Па јас го ставив кај мене и е супер. Џеилбејкот е добар само што е thetered. Мене тоа не ми смета и така скоро никогаш не го гаснам тел или рестартирам.
Значи си е супер и на 3гс, одлични вести!!! Ќе почекам да искочи нетедрд џеилбрејк. :)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #32 на: 18 Октомври 2011, 21:01:39 pm »
The iPhone Dev-Team has released Redsn0w 0.9.9b6 Bringing support to Windows and fixing the aGPS location service issue on iPhone 3GS baseband 06.15. A problem iPhone 3GS users have been complaining about for a while now.

 :o :o :o :o

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #33 на: 18 Октомври 2011, 21:05:40 pm »

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #34 на: 29 Октомври 2011, 20:41:08 pm »
Osmica како можиме да го решиме мојот проблем и пак да се врати ајфонот на оне? Сега работи само на т-mobile.
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #35 на: 29 Октомври 2011, 20:49:31 pm »
Михајло Мими та работа можи да ти ја среди, врти телефон му кажват кодот го внесва негде и завршена работа.

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #36 на: 29 Октомври 2011, 20:53:00 pm »
Михајло Мими та работа можи да ти ја среди, врти телефон му кажват кодот го внесва негде и завршена работа.
Rakunce извини шо ќе ти речам ама нзнајш за шо се работи :)
Мими нема врска со тоа :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #37 на: 29 Октомври 2011, 21:37:28 pm »
Proff ќе треба да ми кажиш кој BB ко вози сега. Ама сеуште немат направено unlock на друг бејсбенд освен на постоечкиот. Треба да го џеилбрејковаш и да видиш во сидија за кој верзии има зачувано SHSH. Тоа одма кога палиш сидиа на првата страна горе со мали бројки ги пишува. Ако има за 4.1 тогаш можи да не направи рестор на тој софтвер со тој бејсбенд.
А то од раукуно не е тотално не точно, можи да добиеш шифра/код за ајфонот и да го правиш never locked само што таа кошта доста пари. Знам за мојот беше 200-250€. Што апсолутно не вреди, бидејќи ќе си купиш уште еден тел со тие пари.
Ајде провери ова и пиши.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #38 на: 29 Октомври 2011, 21:51:34 pm »
Is Jailbreak Legal?

Jailbreak is legal in the United States Under the Digital Millennium Copyright Act. However Apple has announced that the process “can void the warranty”.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #39 на: 01 Ноември 2011, 16:46:11 pm »
На ОС5ката треба да се исклучи опцијата за автоматско подесување на временски зони. Со тоа би требало да се продол
и батеријата за два пати. Поздрав.


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #40 на: 01 Ноември 2011, 21:36:08 pm »
Значи да трае 24 саати? ;D
Еј, а алармите пак да не се збунија со променава на времето :P

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #41 на: 02 Ноември 2011, 00:45:06 am »
Никогаш не се збуниле со промена на времето.

А Дени ова на сите уреди со iOS 5?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #42 на: 02 Ноември 2011, 10:10:31 am »
Никогаш не се збуниле со промена на времето.

А Дени ова на сите уреди со iOS 5?
Не на сите, ама вреди да се проба зошто и така не мењаш временска зона често (или никат).

Отсутен salt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 288
 • Opel Astra fan
  • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #43 на: 02 Ноември 2011, 10:49:02 am »
Ejj nasive preteraa 4S 58 000 denari :)
A navigaciite na Iphone se najbolji
мојот тел:
http://www.youtube.com/watch?v=TQIRnii1z9M&feature=youtube_gdata

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #44 на: 02 Ноември 2011, 11:27:31 am »
Јас сношто ова со времето го средив и сабаље кога станав батеријата беше само 1% падната (ова со аларм и 2 позиви)
МИРАКУЛ!!!  Фантазија,
Фала Дени!!