Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 494208 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #15 на: 13 Октомври 2011, 12:18:48 pm »
На 4.10.01 само го тоа gevey sim. А ако сакаш и понатаму да користиш друга картица, направи bb preserve. Иначе ќе те крени сега на друг bb и можи и gevey да не ти работи.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #16 на: 13 Октомври 2011, 12:20:46 pm »
Како се прави тоа бб самтинг? :) Да не читам на друго место, пиши тука.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #17 на: 13 Октомври 2011, 12:24:30 pm »
Имаме и ние еден Епл фанатик во Гостивар. Има 2G, 3G, 3GS, 4G, iPad, iPad2 и сега нарача 4GS. Колекционер. Еве што стоеше кај него на профил, со многу среќни и задоволни смајлиња:

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-5-on-iphone-4-3gs-ipad-ipod-touch-using-redsn0w-0.9.9b5-final-version-howto-video-tutorial/

Ѓорѓи или Ерво?

Бадијалџија си? Двајцата ги знам лично, Ерво е тетовец и цимер на мој најдобар другар.
Иначе не е ни едниот ни другиот, Никодиновски се презива дечково, можда си слушнал.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #18 на: 13 Октомври 2011, 12:34:14 pm »
Бев од 2006-та се дур не го зас*аа форумот ... Сеуште сум член, само кој знае од кога го немам посетено...

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #19 на: 13 Октомври 2011, 12:48:02 pm »
Како се прави тоа бб самтинг? :) Да не читам на друго место, пиши тука.

Тоа се прави со pwnage tools. Или со sn0wbreeze. Тие се алатки што прават custom software.
http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.3.3-on-iphone-4-and-preserve-baseband-for-unlock-using-pwnagetool/
Види овде, само незнам дали има веќе за 5ка.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #20 на: 13 Октомври 2011, 12:48:42 pm »
Имаме и ние еден Епл фанатик во Гостивар. Има 2G, 3G, 3GS, 4G, iPad, iPad2 и сега нарача 4GS. Колекционер. Еве што стоеше кај него на профил, со многу среќни и задоволни смајлиња:

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-5-on-iphone-4-3gs-ipad-ipod-touch-using-redsn0w-0.9.9b5-final-version-howto-video-tutorial/

Ѓорѓи или Ерво?

Бадијалџија си? Двајцата ги знам лично, Ерво е тетовец и цимер на мој најдобар другар.
Иначе не е ни едниот ни другиот, Никодиновски се презива дечково, можда си слушнал.

???

Кој е овај жити се? Исто презиме имаме.....

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #21 на: 13 Октомври 2011, 12:57:51 pm »

Тоа се прави со pwnage tools. Или со sn0wbreeze. Тие се алатки што прават custom software.
http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.3.3-on-iphone-4-and-preserve-baseband-for-unlock-using-pwnagetool/
Види овде, само незнам дали има веќе за 5ка.

Најдов и сам во меѓувреме:

http://iclarified.com/entry/index.php?enid=17344

Некако многу чекори, али ќе пробам па ќе видиме :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #22 на: 13 Октомври 2011, 13:00:24 pm »

Тоа се прави со pwnage tools. Или со sn0wbreeze. Тие се алатки што прават custom software.
http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.3.3-on-iphone-4-and-preserve-baseband-for-unlock-using-pwnagetool/
Види овде, само незнам дали има веќе за 5ка.

Најдов и сам во меѓувреме:

http://iclarified.com/entry/index.php?enid=17344

Некако многу чекори, али ќе пробам па ќе видиме :)

Ама имаш MAC. Пробај. Јас немам. Ова само на мек работи, да знаеш. Сега за сега.
Ако ти треба помош, кажи слободно.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #23 на: 13 Октомври 2011, 20:12:07 pm »
Море осмица, да не си ти? :D Хахахахаха

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #24 на: 13 Октомври 2011, 20:32:25 pm »
Море осмица, да не си ти? :D Хахахахаха

Не бре. Не сум бил до сега во Гостивар :D :D
Него дај жити се пиши ми во ПП, кој е што е. Баш ме заинтересира, дека не нема баш многу со тоа презиме.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #25 на: 14 Октомври 2011, 16:48:09 pm »
Апдејтуван е ultrasn0w 1.24

Така да сега сите уреди се одклучени за сите картици.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: не апдејтувате на нов фирмвер. До сега се подржани само постоечките фирмвери.

http://www.iphonejailbroken.net/2011/10/unlock-iphone-43gs-on-ios-5-with-ultrasn0w-1-2-4.html

Сега се чека уште redsn0w 0.9.9b5 да се појави за windows. За да можи да се направи preserve bb. За да го зачувате постоечкиот бејс бенд, да не останите заклучени пак.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #26 на: 15 Октомври 2011, 09:02:46 am »Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #27 на: 15 Октомври 2011, 12:11:21 pm »
Спортекс ова не ти е за тука, ова треба кај споредбата што е.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #28 на: 17 Октомври 2011, 20:11:06 pm »
Кренав на iOS 5. Супер е сега за сега. Се очекуваат уште тестови. На некој ако го интересира за 3Gs со 6.15.00 слободно нека пиши.
Дени ти го апдејтува?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #29 на: 18 Октомври 2011, 00:02:08 am »
Кренав на iOS 5. Супер е сега за сега. Се очекуваат уште тестови. На некој ако го интересира за 3Gs со 6.15.00 слободно нека пиши.
Дени ти го апдејтува?
Обично не поправам работи што не се расипани. :) Не сакам да апдејтувам ствари се додека работат совршено. Искочен ли е џеилбрејк соодветен? Ќе почекам некој месец да се стабилизира се.

3ГС имаш!?