Автор Тема: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)  (Прочитано 67646 пати)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« на: 21 Август 2015, 11:19:17 am »
Не дека сум некој фотограф, ама покрај Дени поднаучив и јас нешто. Еве, да се пофалам!

1. Ford Mustang Convertible Ecoboost1.5 Ford Mustang Convertible Ecoboost (2)2. McLaren MP4-12C3. Mitsubishi Outlander
4. Porsche Cayman GTS & Boxster GTS5. Ford Focus ST6. Ford Mustang 5.0 V87. BMW 118d Sport7.5 BMW 118d Sport8. Volvo XC90 Inscription8.5 Volvo XC90 Inscription9. Skoda Superb9.5 Skoda Superb10. BMW 320d xDrive EfficientDynamics10.5 BMW 320d xDrive EfficientDynamics11. Volkswagen Golf VI TDI12. Fiat 500 ;)13. Audi A413.5 Audi A414. Hyundai i3015. Jaguar XE R-Sport

« Последно менување: 10 Март 2016, 10:27:40 am zeroSignal »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #1 на: 21 Август 2015, 11:54:03 am »
Најдобрата не си ја ставил.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #2 на: 21 Август 2015, 14:59:24 pm »
Море, море... вакви коли да сликам и со ноктарче убај ќе се.

Се смеам, убај фотки! :)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #3 на: 22 Август 2015, 17:11:19 pm »
Gracias! Учам и јас по нешто. :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #4 на: 23 Август 2015, 02:22:50 am »
Шо машина?

Мобилен, идиот или нешто профи?

Ако е моб. или идиот...деј ар факинг гуд!

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #5 на: 23 Август 2015, 20:03:14 pm »
Canon EOS 500D, на Auto (само без блиц). :D

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1424
 • Eбач на батерии :D
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #6 на: 23 Август 2015, 21:10:00 pm »
А им маваш(блур,мур и остали појма немам како се викаат)?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #7 на: 23 Август 2015, 23:24:56 pm »
Зошто блур да им мава?

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1424
 • Eбач на батерии :D
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #8 на: 23 Август 2015, 23:53:50 pm »
Onaka prasav,bidejki kaj fokusot taka mi zalice.
Ne se nerviraj ti odma. :P
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #9 на: 24 Август 2015, 00:20:22 am »
Не е тоа додаден блур, позадината е заматена заради плиткиот DOF кој го имаат апаратите со голем сензор(dslr)

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #10 на: 24 Август 2015, 01:20:55 am »
На сликата со Поршињата клавал вињетка, така да, претпоставувам дека со телефон му е шкрапана таа :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг:
« Одговори #11 на: 24 Август 2015, 08:50:20 am »
Ништо не е со телефон сликано. А и не контам што има врска вињетирањето со телефон? Малку сум претерал, признавам. :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #12 на: 24 Август 2015, 09:41:04 am »
Ништо не е со телефон сликано. А и не контам што има врска вињетирањето со телефон? Малку сум претерал, признавам. :)
Оптиката на телефоните е послаба и може да се јават дефекти на сликата. Обично кај телефоните од пониска класа камерите се доста послаби.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #13 на: 24 Август 2015, 12:00:27 pm »
I like тхе вињет.

500D мислам го даваа на ненормален попуст пред месец дена.

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #14 на: 24 Август 2015, 13:03:57 pm »
И ја го приметив тоа црното од страна ;D
Инаку само твои фотографии или можеме и ние да си ставиме? И само од коли ли?  :D