Автор Тема: Remont na motor kaj "popularniot" 101  (Прочитано 12579 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #15 на: 27 Февруари 2011, 18:29:22 pm »
i zemav... so krpce mu go zacistiv poklopacot na ventili, bap razvodnikot u ranie, mu nashteluvav ubavo karburacija mu prsnav od CRC carburatol cliner :) i yugovo odma zivna prima kako ludo, nit ventili cukaat nit nisto :) i doaga budalava vika da ja probam, se vrakja i mi vika... druze si gi nashteluval ventlive si ja naprail da ide kolava u picku materna sea ima da letam, ovie so mercedesive parce ke gi praam :))))

И после сакаш луѓето да ти веруваат???
Си правиш антиреклама за самиот себе...Со свој стап по своја глава...
:)
Не прави човекот анти реклама, јас колку што прочитав он му ја средил колата, тоа е битно и тоа за 1500 денари, па па па пуна капа.


Bitno coekot prezadovolen yugoto letase... inace mehanikata mi e hobi... imam garaza i sve... ama mnogu mrazam pedercinja... znaci... sve saka da znae... sve te prashuva a poim nema... od zivotot... znaci se ima sluceno, da mu se dupne guma na ovoj... istiot, pa da prashuva kaj mu stoi rezevna guma, i na koja strana se oshtrafuvaat trkalata.... znaci golem tupadzija... a deka tapacira zatoa go kazniv :)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #16 на: 27 Февруари 2011, 20:23:36 pm »
Коа веќе спомна хоби, гаража едно друго, знаеш дека не ти е лоша идејата да си поставиме слики од нашите гаражи ???
;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #17 на: 27 Февруари 2011, 20:28:47 pm »
Kaj mene e ludnica u garaza, ic ne mi e sredena kako menjam delovi se po zemja :) kaisi filtri... ovo ono... :) ja ne stavam sliki, da ne se sramam :)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #18 на: 27 Февруари 2011, 20:59:55 pm »
ц ц ц ...Па тоа е убавината бре...Ако ти е све средено ондак нема ефект...+ да видиме каков канал имаш...По мене гаража без канал не е гаража...Клоцни исто така мораш да имаш, ако немаш клоцна обавезно цигла - тула за под тркало и место дизалица - трупче...
Ај деновиве ако имам време ке направам некоја фотка ;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #19 на: 27 Февруари 2011, 21:12:02 pm »
И јас сум за ставање слики за нашите гаражи ;D ;D каква е мојата  сега со проекчето лада нива што го средуваме  у пи*ку матер  ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #20 на: 27 Февруари 2011, 21:31:11 pm »
ц ц ц ...Па тоа е убавината бре...Ако ти е све средено ондак нема ефект...+ да видиме каков канал имаш...По мене гаража без канал не е гаража...Клоцни исто така мораш да имаш, ако немаш клоцна обавезно цигла - тула за под тркало и место дизалица - трупче...
Ај деновиве ако имам време ке направам некоја фотка ;D

Kako nemam kanal :) vo nego dole, imam 2 mali burenca za ispustanje ulje :) nekoj alspusi :) sto nema :) a inace kaj mene e trupce sistem :) deka ovie hidraulicnive dizalici za qr ne gi biva... po nekolku saati pustaat... pa mozes kolata da si ja najdes u kanal :)



[датотека избришана од администраторот]

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #21 на: 27 Февруари 2011, 21:59:41 pm »
Хаахах и кај мене исто

За жал јас го затворив каналот пред некое време  затоа што не ми требаше па го манавме циментото  ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #22 на: 27 Февруари 2011, 22:14:19 pm »
kanal da zatvoris iskreno e golem grev... sea ulje za da smenis ke treba pod kola da lezis....

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #23 на: 27 Февруари 2011, 22:39:53 pm »
Тоа е тоа многу сметаше  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9907
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #24 на: 26 Март 2011, 12:51:30 pm »
i zemav... so krpce mu go zacistiv poklopacot na ventili, bap razvodnikot u ranie, mu nashteluvav ubavo karburacija mu prsnav od CRC carburatol cliner :) i yugovo odma zivna prima kako ludo, nit ventili cukaat nit nisto :) i doaga budalava vika da ja probam, se vrakja i mi vika... druze si gi nashteluval ventlive si ja naprail da ide kolava u picku materna sea ima da letam, ovie so mercedesive parce ke gi praam :))))

И после сакаш луѓето да ти веруваат???
Си правиш антиреклама за самиот себе...Со свој стап по своја глава...
:)
Не прави човекот анти реклама, јас колку што прочитав он му ја средил колата, тоа е битно и тоа за 1500 денари, па па па пуна капа.


Bitno coekot prezadovolen yugoto letase... inace mehanikata mi e hobi... imam garaza i sve... ama mnogu mrazam pedercinja... znaci... sve saka da znae... sve te prashuva a poim nema... od zivotot... znaci se ima sluceno, da mu se dupne guma na ovoj... istiot, pa da prashuva kaj mu stoi rezevna guma, i na koja strana se oshtrafuvaat trkalata.... znaci golem tupadzija... a deka tapacira zatoa go kazniv :)


Ne te znam ni tene ni musterijata, ama trrebalo da mu kazis so e rabotata so kolata- ali vasa rabota.ja sekogas stojam so majstorot da vidam so pravi i dali ke aboraj nekoj del da vrati-100 pati ima najdeno sajbni i strafcinja po ivicine od kolana, kaj so tece voda koga vrni, baska koga mi go praja remont kecot zaboaj 'majstorot" da ja povrzi bombinata so razvodnata i se cudese zs ne oali ?!?!?!?!?   a baska edno plehce ima neli za voa da ne vlaga ozdola kaj stoedenite, i nego go zaboraj. Inaku pred mene eden debil mu vika na majstorot ne mi prskaaat brisacite vidi so e, i majstoto mu vika se e vo red, voda(sredstvo za cistenje) nema.  Abe mi idese tuka da go vfata da go izmaa. Inaku ednas mi gi steluvase eden vo k.voda ventilite od stoedenot, cukaa pak pa palenjeto mi go napraj malu pokasno pa ne cukaa, ama ne  etoa toa... ali nema veza, 700 denari mi zede... potoa eden nakaj lisice mu ja ostajv da vidi do kaj se ventilite, mi rece da ja otvoram ke ti kazam ako se ok- ne ti zema pari, ako ne 600 denari, mi rece eden ventil imase rasstelluvan go meniv, ama ne mi zede pari, posto cesto odev kaj nego, pa shto napravil neznam, ali bitno e izgubi strakanjeto.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #25 на: 26 Март 2011, 13:32:44 pm »
Абе не му кажувам дека е досаден, како стеница... ем не знае, ем се плетка, ем ми смета, ем ме нервира... и затоа така... иначе коа ке го видам, сеа како југото ми вика ракета... :)

Епа снаџи се па живи :)

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Remont na motor kaj "popularniot" 101
« Одговори #26 на: 26 Март 2011, 13:35:52 pm »
i zemav... so krpce mu go zacistiv poklopacot na ventili, bap razvodnikot u ranie, mu nashteluvav ubavo karburacija mu prsnav od CRC carburatol cliner :) i yugovo odma zivna prima kako ludo, nit ventili cukaat nit nisto :) i doaga budalava vika da ja probam, se vrakja i mi vika... druze si gi nashteluval ventlive si ja naprail da ide kolava u picku materna sea ima da letam, ovie so mercedesive parce ke gi praam :))))

И после сакаш луѓето да ти веруваат???
Си правиш антиреклама за самиот себе...Со свој стап по своја глава...
:)
Не прави човекот анти реклама, јас колку што прочитав он му ја средил колата, тоа е битно и тоа за 1500 денари, па па па пуна капа.


Bitno coekot prezadovolen yugoto letase... inace mehanikata mi e hobi... imam garaza i sve... ama mnogu mrazam pedercinja... znaci... sve saka da znae... sve te prashuva a poim nema... od zivotot... znaci se ima sluceno, da mu se dupne guma na ovoj... istiot, pa da prashuva kaj mu stoi rezevna guma, i na koja strana se oshtrafuvaat trkalata.... znaci golem tupadzija... a deka tapacira zatoa go kazniv :)


Ne te znam ni tene ni musterijata, ama trrebalo da mu kazis so e rabotata so kolata- ali vasa rabota.ja sekogas stojam so majstorot da vidam so pravi i dali ke aboraj nekoj del da vrati-100 pati ima najdeno sajbni i strafcinja po ivicine od kolana, kaj so tece voda koga vrni, baska koga mi go praja remont kecot zaboaj 'majstorot" da ja povrzi bombinata so razvodnata i se cudese zs ne oali ?!?!?!?!?   a baska edno plehce ima neli za voa da ne vlaga ozdola kaj stoedenite, i nego go zaboraj. Inaku pred mene eden debil mu vika na majstorot ne mi prskaaat brisacite vidi so e, i majstoto mu vika se e vo red, voda(sredstvo za cistenje) nema.  Abe mi idese tuka da go vfata da go izmaa. Inaku ednas mi gi steluvase eden vo k.voda ventilite od stoedenot, cukaa pak pa palenjeto mi go napraj malu pokasno pa ne cukaa, ama ne  etoa toa... ali nema veza, 700 denari mi zede... potoa eden nakaj lisice mu ja ostajv da vidi do kaj se ventilite, mi rece da ja otvoram ke ti kazam ako se ok- ne ti zema pari, ako ne 600 denari, mi rece eden ventil imase rasstelluvan go meniv, ama ne mi zede pari, posto cesto odev kaj nego, pa shto napravil neznam, ali bitno e izgubi strakanjeto.

Кое ке дојдеш кичево поини кај мене ке ги штелнеме знаеш од прилика кај седам :D :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)