Автор Тема: Одлепен Тапацир на Кров совет препорака?????  (Прочитано 16325 пати)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Одлепен Тапацир на Кров совет препорака?????
« Одговори #45 на: 17 Април 2015, 00:49:16 am »
Вие си знаете, јас само споделив искуство!

жиле... немој бе... нели гледаш дека се знаат тука. џабе делиш искуство, џабе е се... твоето искуство не важи пошто со замислената теорија не се совпаѓа...

по тоа правило, не треба тубелес гуми да возиме туку оние со внатрешна беа нај арни... затоа што тоа се поклопува со мојата теорија.. искуството на другите не е битно...

инаку 3-ца тапетари имам во мој комшилук, НИЕДЕН не користи неостик... ниеден...
Споредбата ти е...шта да ти причам...

бај да веј, немој да мислиш дека ќе водам дискусија со тебе, затоа што сигурен сум дека немаш воопшто искуство со неостик освен што си лепел некоја гума на точак или мотор.  ;)

жилепунто: јас не прашував нешто што го знам туку само дадов совет на темата за членот кој бара совет а како ќе си го направи кровот тоа си е негово.

исто како жиле и јас двапати лепев тапацир со неостик... неуспешно... со неостик имам залепено делови од пластики низ кабина за да прекинат да крцкаат... со несотик лепев гумици на кедери... и се фекинг што сум залеил, во јуни-јули-август ке се одлепи...

за се друго постои друга солуција т.е. силикон... за платна постојат други лепаци... и едното и другото подобро држат...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време