Автор Тема: CARclub Привезоци  (Прочитано 47553 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #15 на: 03 Април 2015, 12:47:26 pm »
И јас ќе земам.

Отсутен Baze Citroen

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 118
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #16 на: 03 Април 2015, 12:52:57 pm »
+1

Отсутен Мартин_91

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 446
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #17 на: 03 Април 2015, 13:16:32 pm »
Еве и јас, да имам како на Баже :-D

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #18 на: 03 Април 2015, 13:18:29 pm »
И јас сум заинтересиран :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #19 на: 03 Април 2015, 13:18:41 pm »
И јас ќе земам.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #20 на: 03 Април 2015, 14:16:08 pm »
A да ве прашам...Што си правите празни муабети.
Отворете список, отворете сметка, уплатете оние што мислите по 100-тка ако толку кошта привезок и завршена работа.
Вака само ке се пишува "И јас ке земам" , +1, +2, "рачунајте ме и мене" и така до бескрај бесцелно.

Прво некој нека ви даде амин, а после пополнете квота од минимум 100. :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #21 на: 03 Април 2015, 14:32:39 pm »
Амин има, веќе е зборено, само треба да видиме како би изгледале. Јас сум пре за пластични него за метални, али ќе видиме што се нуди.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг:
« Одговори #22 на: 03 Април 2015, 15:25:09 pm »
Другар ми ги има изработено тие привезоци,  конкретно фирмата се вика пехар. Цена 70 денари парче е сега ти да не си зборел со некој препродавач пошто ги има такви пун курац.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #23 на: 03 Април 2015, 15:33:47 pm »
70ден и за мали количини? Обично тука е клучот на цената на чинење.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #24 на: 03 Април 2015, 16:05:42 pm »
кажете со време сметка додека иам пари да пуштам у банка за привезоче :)
No turbo, no fun :)

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #25 на: 03 Април 2015, 17:31:48 pm »
Пошто и ја пре би бил за гумени, ама да најдеме некој поквалитетни, не битпазарски.
Уствари тие не се гумени, туку силиконски. Е каде да најдеме такви?ајде деновиве ке се позамарам, да најдам некој што прави гумени, једино на алиекспрес има, доста добри, квалитетни (испробано)
Арно ама количината е проблем. За да се направи калапот потребни се околу 80-100 долари, а после по долар или нешто под долар од привезок. Па малце скапичко е.

Ајде ке разгледам некој други варијанти. Ако знаете некој нешто негде, кажете, ќе побарам и ја ке присоберам по некоја понуда па да видиме :)

ЕДИТ: Најдов за почеток една фирма што изработува силиконски приврзоци, ги исконтактирав, чекам да ми пратат понуда.


И да, ја неписмен сум бил, не биле привЕзоци, туку ПривРзоци, може да се смени насловот на темата, сТрамота.
« Последно менување: 03 Април 2015, 17:53:33 pm DayWalker »

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1273
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #26 на: 03 Април 2015, 18:43:02 pm »
Силиконски е најубо да бидат сеа нека го напрај некој на фотошоп логото еден примерок и да се почни список па да се уплаќаат пари :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Ichisima

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 169
 • Ербап
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #27 на: 03 Април 2015, 21:41:02 pm »
+1

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #28 на: 03 Април 2015, 21:42:14 pm »
Јас сум за доколу има и метални...

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #29 на: 03 Април 2015, 21:47:39 pm »
abe silikonskite se kinat toa usceto sto e gore i posle neupotrebliv e edino ako e nekoj pokvaliteten