Автор Тема: Алат кој би сакале да го имате  (Прочитано 177383 пати)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4800
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #30 на: 27 Септември 2017, 09:21:16 am »
Имате вакви луѓе ги носат од косово ги има по 2000ден чат пат на оглас. Квалитетот за дома е сосема во ред.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4972
 • The Spartan General
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #31 на: 27 Септември 2017, 10:20:43 am »
Јас имам таква од Лидл. Дури и распоредот е ист. 40 евра. Одлична за домашна употреба, мини-поправка на кола, склопување мебел, менување свекици, плочки и слични работи. Во комбинација со момент-клуч сите мали работи околу колата можеш да си ги средуваш сам.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #32 на: 27 Септември 2017, 14:41:10 pm »
The Handful of Megabrands That Make Most of the World's Tools

http://www.popularmechanics.com/technology/gear/a28359/megabrands-tools-graphic/
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #33 на: 28 Февруари 2018, 14:04:32 pm »
Кој член продаваше Ingco алати?
😊

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
« Последно менување: 28 Февруари 2018, 15:46:40 pm riki_staff »

Отсутен Bender

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 98
 • GSM Servicer
  • Premier Сasual Dating - Real-life Females
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #34 на: 03 Август 2018, 11:41:01 am »
Треба деновиве да се набави: https://www.gearbest.com/screwdriver-screwdriver-set/pp_009750592125.html?wid=1433363

а следно идење Бг би сакал ова, иако не би имал некоја корист од дремел се наоѓа понекад за стругање и изработување лежишта. https://www.dremel.com/en_US/products/-/show-product/tools/2290-dremel-maker-kit

доколку некој знае у Мкд каде го има ова, нека ми посочи.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #35 на: 03 Август 2018, 14:06:27 pm »
Dremel во Меркур.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #36 на: 08 Август 2018, 16:11:36 pm »
Famod - Ново Лисиче

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #37 на: 14 Август 2018, 15:52:42 pm »
а следно идење Бг би сакал ова, иако не би имал некоја корист од дремел се наоѓа понекад за стругање и изработување лежишта. https://www.dremel.com/en_US/products/-/show-product/tools/2290-dremel-maker-kit

Како што кажаа, Дремел во Меркур држат. Јас бев со намера да земам 3иљадарка или 4иљадарка (dremel 3000, dremel 4000) но се предомислив кога видов на нет колку поплаки има од квалитетот на изработката во последниве 10ина години (не се произведуваат веќе во САД). Наместо тоа од Хубо земав за 1000че некој Кинез Powermax и за пола од разликата во пари си нарачав десетици разни корисни додатоци за најразлични намени (од Bang Good и AliExpress). Задоволен сум и алатчево ми врши работа за сенешто, a компатибилен е буквално со сите додатоци за Дремел.

Ама тоа настрана ако можеш да земеш Parkside од Lidl ќе си завршиш добра работа, мислам дека нешто над 20-тина евра идат... Кога ги има. Ги фалат на нет.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6120
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #38 на: 14 Август 2018, 17:15:39 pm »
Нешто такво има оваа недела во лидл, ако е тоа, проверете си, на грчкиот.

Ете го
https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=14711

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #39 на: 14 Август 2018, 18:16:45 pm »
Не спомнавме поквалитетни опции, јас би ги прескочил Дремел и би земал Proxxon за нешто повеќе пари. Ама на жалост нив никој не ги носи овде, колку што знам.

Од Парксајдот во Лидил јaс повеќе мислев на поозбилен модел како овој:
https://www.lidl-service.com/cps/rde/xchg/SID-35ADC81E-B5054924/lsp/hs.xsl/product.html?id=1837465382&title=Jemn%C3%A1+vrtac%C3%AD+bruska+PFBS+160+B2&count=1
(само не сум сигурен за цената)


 

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #40 на: 15 Август 2018, 18:30:33 pm »
Јас имам од Лидл парксиде дремел, ок е.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #41 на: 26 Август 2018, 15:19:08 pm »
Само што си го препознав ротари алатот на Амазон, топтан со се пластичното куферче само минус името. Овие сигурно ги продаваат под стотина разни имиња. Кај мене само немаше сајла за продолжување (екстензија), сам си ја нарачав, другото се е исто.

https://www.amazon.com/WEN-2305-Rotary-Tool-Shaft/dp/B003BYRFH8

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #42 на: 30 Август 2018, 00:29:18 am »
Зашто гледате амазон кога 95% е дропшипинг од алибаба и ебај или во превод поскап.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #43 на: 30 Август 2018, 17:55:47 pm »
и би земал Proxxon за нешто повеќе пари. Ама на жалост нив никој не ги носи овде, колку што знам.

Konstrukcions Biro A.F.
Bul. Kuzman J. Pitu br. 19
1000 Skopje

Tel.:   +389 2 2400 993
Fax:   +389 2 2460 976
Email:    info@konstrucionsbiro.mk
URL:   www.konstrukcionsbiro.mk

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #44 на: 30 Август 2018, 18:37:48 pm »
https://konstrukcionsbiro.mk/product-category/alat-za-modelarstvo/
Цитат
Согласно селекцијата, не се пронајдени продукти.
Веројатно Proxxon по нарачка им иде...


Зашто гледате амазон кога 95% е дропшипинг од алибаба и ебај или во превод поскап.
Ако погледаш повнимателно, поназад ќе видиш дека јас мојот rotatory tool го земав од Хубо за 1000ден. (ист таков како тој од Амазон, со исто такво куферче).