Автор Тема: Сервис за спона  (Прочитано 1890 пати)

Отсутен martinbt

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 13
Сервис за спона
« на: 18 Март 2015, 18:15:00 pm »
Здраво на сите :)

се работи за на старо купено возило Seat Leon 1.9 TDI 2006-та година. Претходниот газда ги менал споните па од денот кога ја купивме со моите кога ќе се сврти до крај во десно воланот десната гумата доста фаќа на рамото... после мерење на ајншлагот излезе за 1.5цм да оди повеќе во десно. Па дали ќе може да ми кажете низ Скопје кои се одлични сервисери (покрај овластените) кои можат да ми го решат овој проблем ??

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Сервис за спона
« Одговори #1 на: 18 Март 2015, 19:52:40 pm »
Оди кај Тихо, што центрираат предници на Илинденска.
Имаат можност да ти ги репарираат старите или да ти монтираат нови спони.
Јас сум доста задоволен од начинот на работа, услугата и односот со персоналот.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Сервис за спона
« Одговори #2 на: 18 Март 2015, 21:28:43 pm »
ништо чудно и да ти ставиле погрешна чим толку разлика ...

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Сервис за спона
« Одговори #3 на: 18 Март 2015, 23:24:41 pm »
со погрешна спона, колата ке влече многу... неможе да биде од погрешна спона ова... ама може да биде од 2 работи:

-при центрирање на предница, на двете спони претерале со отварање на десната т.е. со затварање на левата... тоа значи самата летва е за 1 заб на лево, па автоматски кога врти на десно тркалото иде поише...

или

-немаш соодветни гуми, т.е. имаш поголеми одошто треба... провери по интернетов, кои гуми носи фабрички твоето возило, па спореди што имаш кај тебе...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен martinbt

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 13
Одг: Сервис за спона
« Одговори #4 на: 19 Март 2015, 07:30:04 am »
@SaleSk каде се наоѓа точно Тихо ? Од Битола сум јас затоа те прашувам :D

@AllMightyMe неможеше да кажи точно сервисерот што ми е во Битола дали е или не е и затоа барам стручњаци.

@onak искрено не влечеше воопшто, но беше однесена во мотоцентар и наводно „малце“ ја гибнале колку да не фаќа и сега ми направија да имам неприродна позиција за право кога го држам воланот ... конкретно треба ептен малку лево за да оди право. Иначе прво што ми падна на памет беа гумите и тоа го проверив... фабричките се 205/55 R16.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Сервис за спона
« Одговори #5 на: 19 Март 2015, 08:15:06 am »
https://www.google.mk/maps/dir/41.9983881,21.4253941/42.0077957,21.3952467/@42.0035225,21.4030895,15z/data=!4m2!4m1!3e0

Мислам дека ке ти работи линкот со кординатите.
Тоа е тука кај Сити Молот, само на Илинденска улицата.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Сервис за спона
« Одговори #6 на: 19 Март 2015, 08:36:16 am »
Мислам дека во Битола имате добар сервис за трап, прашај го Filip_M, ќе ти каже ми се чини.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Сервис за спона
« Одговори #7 на: 19 Март 2015, 14:24:55 pm »
Свашта...
Оди кај Аврамот Буковски лувади или кај Чинарот(зад полиција) ке ти ја центрираат ке ти ја средат и во иднина не менувај подвозје кај некој шо нема поим од животот.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен martinbt

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 13
Одг: Сервис за спона
« Одговори #8 на: 19 Март 2015, 16:26:51 pm »
Дечки фала ви на информациите!! ;)