Автор Тема: Домашни Миленици  (Прочитано 726483 пати)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2100 на: 09 Февруари 2014, 11:54:26 am »
море мамата у сред инаквото... тој што е способен да посегне по живот на куче способен е и по човек... убијци... племето да им се сотре...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2101 на: 09 Февруари 2014, 12:04:52 pm »
Немам разумен коментар, освен да изнакажам секакви работи.
Сочувство другар.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2102 на: 09 Февруари 2014, 12:26:24 pm »
Моментално дознавам кој е , има сумља во двајца старци кои што го правеле ова по навика... Многу ми е тешко а тек сега овие денови ке осетам како е без неа... Јавно кажувам на форум дека ако се осигурам кој е дека лично јас ке му начукам тешки телесни повреди со тенденција на смрт!!!

Отсутен negoznam

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2103 на: 09 Февруари 2014, 12:44:19 pm »
Сочуство друже. Се надевам дека ќе дознаеш кој е и дека ќе си го добие заслуженото.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2104 на: 09 Февруари 2014, 13:02:34 pm »
Моментално дознавам кој е , има сумља во двајца старци кои што го правеле ова по навика... Многу ми е тешко а тек сега овие денови ке осетам како е без неа... Јавно кажувам на форум дека ако се осигурам кој е дека лично јас ке му начукам тешки телесни повреди со тенденција на смрт!!!

Како прво мораш да бидеш сигурен кој е. 100% сигурен. Како второ треба фино убаво да го исплашиш без нанесување телесни повреди да не си направиш проблем со полиција и судови.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2105 на: 09 Февруари 2014, 13:05:45 pm »
Моментално дознавам кој е , има сумља во двајца старци кои што го правеле ова по навика... Многу ми е тешко а тек сега овие денови ке осетам како е без неа... Јавно кажувам на форум дека ако се осигурам кој е дека лично јас ке му начукам тешки телесни повреди со тенденција на смрт!!!

немој со телесни повреди. јас би обезбедил некако да го снимам додкеа разговарам со него. би го гњавел се додека не му се испушти дека немал намера да ти го отруе твоето (секогаш на крај така завршува признавањето). е тогаш еби му матер вербално, а делот од снимката кај што признава дека он го направил ископирај го и предади го во полиција каде што ке се произнесеш дека сакаш тужба против него. и на суд земи му го и станот, бидејки тоа е еднакво на убиство.

немој физички да го нападнеш. така ти ке бидеш заебан. ти повторувам, немој. овака како што ти велам е по долг период ама верувај дека многу повеќе ке го боли, а ке биде и пример за другите. ако се решиш на овој чекор, кога ке ја завршиш процедурата потруди се да го објавиш на што повеке медиуми. повеке од сигурен сум дека ке ти се понудат луге за помош за да се објави се, со име, презиме и пресуди.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2106 на: 09 Февруари 2014, 13:44:03 pm »


Мачката а.к.а. Snoop Lyon ( dog {cat} )

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2108 на: 09 Февруари 2014, 14:38:07 pm »
achtung, баш ми е жал, само би те советувал да не правиш никакви непромислени работи сега, бидејќи не си при себе, па само ќе му направиш услуга на оној кој што првично ти наштетил. Кога сме кај таквите штетници, човек што труе животни не е човек, тој ни себе си не се сака.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2109 на: 09 Февруари 2014, 15:15:30 pm »
Одлично кажано, тој ни себе не се сака.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2110 на: 09 Февруари 2014, 15:57:58 pm »
Ми нанесе штета исто како да беше некој човек од семејството, моментално не сум тој што сум нормалниот меѓутоа НЕМА ШАНСИ да помине ова неказнето затоа што ке си продолжи со таа работа!!!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2111 на: 09 Февруари 2014, 16:02:51 pm »
Кривично до 5 години затвор.

http://www.telegraf.mk/aktuelno/makedonija/54681-anima-mundi-dete-zatrueno-od-otrov-za-kucinja

350 денари од земјоделска аптека.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2112 на: 09 Февруари 2014, 16:33:40 pm »
Ми нанесе штета исто како да беше некој човек од семејството, моментално не сум тој што сум нормалниот меѓутоа НЕМА ШАНСИ да помине ова неказнето затоа што ке си продолжи со таа работа!!!

прееска  баш во аеродром (и сега сум таму) правев муабет со некои момци со кучиња. онака рандом, на улица додека чекав децава да се изнаиграат и испогалат со кичињата, им го посочувам твојов случај и викаат, да, знаеме, затоа и кучињава со поводци ги држиме, додека по природен пат да се распадне отровот... инаку го виделе кој е. го знаат. пријавен е више.

кажи ми во кој дел на аеродром си ти? овие збореа за делот позади капитол, во тој парк, помеѓу плавите, црвените и розевите згради...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2113 на: 09 Февруари 2014, 16:35:39 pm »
Не, јас сум во Острово

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #2114 на: 09 Февруари 2014, 16:39:35 pm »
значи ова е друг случај... и не е единствен. тука во овој стан во аеродром имам комшија кој има изедено ќотек за таква работа, од пред 25 и нешто години е дешавката... јас пред 20-тина години му влегов дома со новчаник, кога со нож го бркал брат ми зашто играле фудбал на трева, па им го исекол фудбалот неможејки да стигне некого да го брцне...

 абе таквите се да ги спаковаш во сандак и да ги пратиш во авганистан во први воени редови... и да погине, да не ти биде криво и да немаш трошок државен за закопување и почести воени...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време