Автор Тема: Препораки за сервис за HONDA???  (Прочитано 8736 пати)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #15 на: 09 Ноември 2014, 22:01:42 pm »
На колега му се десило да однесе кола за промена на каиши и не му ги смениле. После кога отишол да се кара, тој газдата на сервисот рекол "Абе ново ми е детево, заборавил дека требало да смени". Па за кој К*Р ти ја донеле колата?

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #16 на: 09 Ноември 2014, 22:24:51 pm »
Кај мене нема лажење, секој дел што е сменет си има сметка од продавница со код марка цена се од продавачот напишано, плус што стариот дел си го добивате назад спакуван во кутијата од новиот
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен dzgoran

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #17 на: 09 Ноември 2014, 23:21:20 pm »
Мене ми се има десено кај друг автомобил, го удрив една пијана вечер, десната предница и зглобот набиени и го однесов кај мој познаник, мајстор  за да ми интервенира брзо и напоменав колку сака нека чини да ми ги набави оригинал далови...си платив 600 евра ми ја среди... по некој месец ја однесов на официјален сервис и ми детектираа дека имам кинески делови... и така има безброј приказни за несменети филтри а наплатени и тако даље...

Да не избегаме од темава, ја отворив да добијам совети и насоки за добар сервисер, мајстор за хонди, па ако некој знае, слушнал или има искуство би му бил благодарен.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #18 на: 10 Ноември 2014, 12:30:00 pm »
што и да те интересира од тип на уље,антифриз,спецификации се си имаш на интернет,убаво скоцкано на англиски јазик

од сервис,повеќе од уље и филтри не верувам дека ќе му треба на акордов во наредниве 5-6 години
а во случај да му треба тогаш ти го препорачувам карпа,сервисот му се наоѓа на 300-400м после тинексот на 3та мак. бригада(раде кончар)

Отсутен D(runk)river

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 59
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #19 на: 11 Ноември 2014, 12:53:20 pm »
Другари, каде да ја средам лимаријата на хондилакот - врата, прагче, задње крилце - отидов у Џерси, ми рече 250 еур + пластичниот венец над задно тркало 49 еур. Отидов у друг сервис малку подоле према Драчево, батето вика за 100 еур средује лимарија  - венецот е плус.
Кога возиш немој да пиеш.....пијуцкај!

Отсутен dzgoran

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #20 на: 11 Ноември 2014, 13:02:35 pm »
Не постои персонализиран лимар за Хонда или Мерцедес или Опел....
Ако ти бараат толку пари за тоа, помини во Велес има еден-двајца ќе ти ја средат за дупло и помалку пари, нема да ја познаеш дека закрпена

Отсутен D(runk)river

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 59
Одг: Препораки за сервис за HONDA???
« Одговори #21 на: 11 Ноември 2014, 13:12:41 pm »
Знам дека немаат авторизиран лимар, веќе еднаш ја праев кај Џерси и ја направи супер, ама разликата е огромна од 100 на 250 ервиња, па не е малку - ми е страв да не не ја погодат бојата, бела бисерна, па да треба да се расправам :-)
Кога возиш немој да пиеш.....пијуцкај!