Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1884343 пати)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1722
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13380 на: 26 Октомври 2023, 08:13:01 am »
Си купив Тинкпад П14с Ген 4 Рајзен 7840 ОЛЕД екран и 64 рам за 1200 евра од Канада. Нашиве нека продолжат да бараат 3200 евра
Одличен потег, кај нас Инет се занесуваат, и јас мојот Т480 го лупив од Англија.

Колку години гаранција му следува (без доплата)?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk1 без доплата, 3 со доплата.

Чудно, за Т серија во МК и Европа 3 години е стандард, до 5 може да оди со доплата.

Да, не знам зошто северна Америка има 1 година само. Не знам ни дали важи гаранцијата кај нас.
Прашај во Инет по сериски број, би требало, врзана е за машината не за купецот.

Sent from my SM-S908B using TapatalkТе излажав, имало до 5 години доплата, само е прилично скапо. Секако може да се докупи, ќе размислам за понатаму.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13381 на: 26 Октомври 2023, 09:14:52 am »
Одличен дил.
Дали п серијата е со алуминиумско куќите? Налик елитбук на хп.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1722
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13382 на: 26 Октомври 2023, 10:46:15 am »
Одличен дил.
Дали п серијата е со алуминиумско куќите? Налик елитбук на хп.

Мешани материјали се, пластика магнезиум. Мислам црниот и сивиот модел имаат разлики еден со друг во материјалите. Јас најмногу се двоумев за екранот дека е ОЛЕД, троши повеќе батерија, ама немаше друга слична зделка со 64 рам со ипс за исти пари

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13383 на: 01 Ноември 2023, 20:15:26 pm »
Сакам ваков свифт.  :)
На нет викаат дека имале детски болести, ама се ќе издржам, ветувам.  :)


Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13384 на: 01 Ноември 2023, 20:23:32 pm »
Сакам ваков свифт.  :)
На нет викаат дека имале детски болести, ама се ќе издржам, ветувам.  :)Спорт така?


Секако, уствари и јас па што прашувам.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13385 на: 01 Ноември 2023, 20:36:37 pm »
Не знам што ти значи спорт, ама јас ќе се задоволам со 1.3 моторот.  :D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2222
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13386 на: 02 Ноември 2023, 07:56:17 am »
Не знам што ти значи спорт, ама јас ќе се задоволам со 1.3 моторот.  :D
1,3 дизел или бензис, дизелот е уствари 1,3 мјет на Фиат. Ќе го прашаш екс loopz незнам ник-от како му беше сега на што да внимаваш, имаше он некои проблеми со еден модел.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13387 на: 02 Ноември 2023, 14:06:41 pm »
Неубо, замена да видиш да ти дадат ако има таква опција. Јас досега сум немал мака со Мукiто, баш за таа намена лоцирање ги користам.
Кој модел го имаш


Sent from my iPhone using Tapatalk

Myki 4 lite и претходниот модел, мислам еден дека го продадов тука. Со двата сум немал мака досега, иначе да раскинеш договор ќе плаќаш пенало т.с казна.
Истиот модел 4 лајт е и кај мене.

Не ја гледам логиката за пенали… Не ми даваат услови да ја користам тарифата за кој сум потпишал .
Повеќе од месец има поминато а уредот кој го добивам не е функционален.


Знам дека ќе има влечење…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добив нов уред. Ќе се користи/ шета активно викендов - па ќе видам како ќе биде…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7641
 • Плинаш!!!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13388 на: 02 Ноември 2023, 16:58:58 pm »
Кој сакаше долче густо?? Во Кипер од денес!

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4845
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13389 на: 02 Ноември 2023, 17:54:20 pm »
Vakvo delonghi koj saka? 150evrulinja, delot za mleko nikogas ne e koristen go imam na strana e trgnat

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3585
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13390 на: 02 Ноември 2023, 20:12:07 pm »
Кој сакаше долче густо?? Во Кипер од денес!(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овој е од малите...

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7641
 • Плинаш!!!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13391 на: 02 Ноември 2023, 20:38:51 pm »
XL e, а не сум знаел дека има големи и мали. Јас дома го имам овој:

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3585
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13392 на: 02 Ноември 2023, 20:55:14 pm »
XL e, а не сум знаел дека има големи и мали. Јас дома го имам овој:(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овој што го имаш ти е од големиот, поеке бари

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7641
 • Плинаш!!!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13393 на: 02 Ноември 2023, 20:57:59 pm »
Аха, мојот 1.2 литри вода собира а овој од Кипер мислам 800мл. Ништо страшно, битно иста функција вршат.

Отсутен damjanku

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13394 на: 03 Ноември 2023, 22:27:10 pm »
Си купив Giulietta, ама ќе ја чекам до понеделник така да тежок ќе биде викендов...