Гласање

Дали да го префрлиме возењето за 5ти Октомври и да се приклучиме кон Охриѓаните во Маврово?

Да
29 (74.4%)
Не
10 (25.6%)

Вкупно гласови: 39

Автор Тема: Собир #11 - 21.09.2014  (Прочитано 39559 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #105 на: 21 Септември 2014, 23:28:09 pm »
ни се погоди времето, убаво се извозевме, убаво се најадовме... одлично у секој поглед!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #106 на: 21 Септември 2014, 23:45:57 pm »
Требало да се качете на исарот до спомениците се иде со кола и има паркинг или пак позади болницата исто има паркинг од каде се гледа цел град и би можело да се направат добри фотографии. Каде јадевте?

Се согласувам. Следниот пат, мислам дека треба да посетиме и некоја знаменитост во градот кој го посетуваме, и тоа пред да седнеме да јадеме :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #107 на: 22 Септември 2014, 00:00:03 am »
...затоа што кога ке го наполниш меот со храна и алкохол, само дома накај кревет ти е паметот, а не да гледаш знаменитости... :)

а нај практично пак, би било кога има членови од тој град, да не прошетаат до локациите. тој дел од организацијата да им се препушта на нив. поубаво покажување на знаменитости не би имало... но ете, во 0ваа ситуација, членовите не се ни појавија на дојдените карклабери, кој одлучија да дојдат во нивниот град... би требало повеке од чест да им биде, но не не удостоија со нивното присуство. се гледа оданоста кон клубот тука... никакво оправдање не е доволно силно да не се појавиш макар на пола саат...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #108 на: 22 Септември 2014, 01:50:21 am »
Фино :)

Отсутен Bardako

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 212
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #109 на: 22 Септември 2014, 09:53:43 am »
Многу ми е криво што не бев вчера со вас, али од оправдани причини :) .... супер дружба сте направиле
Требало да се качете на исарот до спомениците се иде со кола и има паркинг или пак позади болницата исто има паркинг од каде се гледа цел град и би можело да се направат добри фотографии. Каде јадевте?

Се согласувам. Следниот пат, мислам дека треба да посетиме и некоја знаменитост во градот кој го посетуваме, и тоа пред да седнеме да јадеме :)
Вчера бев и на ова место http://travel2macedonia.com.mk/tourist-attraction/treskavec-monastery-prilep преубаво ... само што ако знаете пред некое време изгореа конаците па сеуште не се санирани... патот сега го асвалтираа, добар е малку кривинчиња и угорница мааалку поголема
Покана до администрацијата да организира собир до Прилеп и покрај Трескавец може да се посети уште нешто..


П.с За собирот со ОхриЈџани дали ќе се оди?!

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6446
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #110 на: 22 Септември 2014, 22:27:09 pm »
Некое видео имате или слабо таа работа ?

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #111 на: 22 Септември 2014, 23:01:08 pm »
да извлечам нешто од камерата во кола што ми е... друг незнам дали снимал....
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #112 на: 22 Септември 2014, 23:05:06 pm »

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6446
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #113 на: 22 Септември 2014, 23:09:53 pm »
^^
Вака ми делува дека се смее во моментов ;D
http://youtu.be/p32OC97aNqc?t=2m12s

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен GoRaN TDI

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #115 на: 23 Септември 2014, 19:25:45 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=jI3tQgCf3vQ
не сакам да се фалам имаме еден клуб vw прилеп вака се дружиме понекогаш има и друго клипче на јутјуб само да не претерувам од почеток

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Собир #11 - 21.09.2014
« Одговори #116 на: 23 Септември 2014, 19:53:36 pm »
Мене навистина ми е криво што не дојдов, но отидов во Бузет со цел атобус навивачи да го бодриме Иџе и да направиме невиден спектакл. :)
Гледам топ сте си поминале, здравје, доаѓање на следниот собир :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.