Автор Тема: Видео камери-совети/искуства  (Прочитано 20226 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #15 на: 26 Јуни 2014, 23:24:12 pm »
Ова треба да се провери:
http://anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=354&pid=35439

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #16 на: 27 Јуни 2014, 00:04:07 am »
Оваа како камера за во кола може да се користи? На ум сум да си ставам

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #17 на: 27 Јуни 2014, 21:11:28 pm »
Може,зошто да не.Иначе ќе се стрпам уште некое време до купување,да се разгледа деновиве по продавнициве.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #18 на: 04 Јули 2014, 01:45:21 am »
Еве нешто интересно
SJ4000 HD
На ebay,цената е околу 100$

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #19 на: 04 Јули 2014, 04:51:14 am »
Бузуки,тоа второто е интересно,таман си е цената за намената.Е сега само да го разгледам подетално,снимки ово оно.
Batali goclever!Ja zemav.Ne ja biva.Gubre za koe djabe dadov pari. >:(
Slikava si igra nonstop.Raspolozena kamera izgleda.Sekogas si e vesela :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #20 на: 04 Јули 2014, 11:18:27 am »
Фала за совет!
Убаво рекле,колку пари толку музика,така да,ќе идам на нешто поскапо/поасално.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #21 на: 30 Август 2017, 14:33:51 pm »
Дечки, ајде малку да ја актуелизираме темава...

Да прашам, од познавања и/или лични искуства, дали GoPro навистина си ги вреди парите? Односно, дали е стварно 4-5 пати подобра од алтернативите (Mi, SJCam итн итн), или се наоѓа нешто солидно за поевтина цена?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2918
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #22 на: 30 Август 2017, 14:42:10 pm »
Razgledaj xiaomi yi 2 4k. Za parite e best buy.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6381
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #23 на: 30 Август 2017, 14:52:18 pm »
@velestrumf  Јас најдобро би одговорил, види од сопственото искуство. Би купил нов ајфон (5с, се, 6, 7 - што тебе ти одговара) или Хуавеи П9 или како и да го викаат? Тоа што тебе највеќе мислиш дека ќе ти одговара. Со гопро ќе дадеш доста пари и нема да се замараш, со другиве што ги спомна ќе дадеш многу помалку пари ама ќе те читаме на форумов како си вреди за парите и нема причина зошто да купуваме гопро  :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #24 на: 30 Август 2017, 14:55:47 pm »
Ако нештото си ги вреди парите, ќе ме читате зошто кажувам дека си ги вреди парите, а не дека нема причина да се купува GoPro.

Секако дека би купил нешто што мене најмногу ми одговара, само што, ако ГоПро е 400+ евра, а Yi 4K нуди приближни услуги/перформанси, за упола цена, зошто да би купувал ГоПро?

Телефон е нешто што користам секојдневно, и ствар од која сум (за жал) зависен. Камерата не би имала толкав удел у мојот живот.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4968
 • The Spartan General
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #25 на: 30 Август 2017, 14:58:04 pm »
Ќе ти треба ли ГоПро тип на камера секој ден и во секакви услови на дневна база? Ако да, земи ГоПро. Ако не, рекреативно и некоја друга ќе ти врши работа. Само нема да биде ГоПро.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6381
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #26 на: 30 Август 2017, 15:02:31 pm »
Не ме разбра, малце саркастичен бев. Обично некој кога ќе се залета за поевтино обично се пљука тоа поскапото и како поевтиното е наjдобриот избор. Не бе друже, тоа што тебе ти се свиѓа, тоа купи си. Не треба правдање.

Ако БМВ 5ка караван е 60.000 евра, а Шкода Суперб 30.000 евра и нуди приближни мотори/гаџети (соунд систем, навигација, дцц, фронт ассист, ацц) за упола цена, зошто би купувал 5ка караван? Дури мислам супербот има више простор позади :D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #27 на: 30 Август 2017, 15:07:53 pm »
Дечки, ајде малку да ја актуелизираме темава...

Да прашам, од познавања и/или лични искуства, дали GoPro навистина си ги вреди парите? Односно, дали е стварно 4-5 пати подобра од алтернативите (Mi, SJCam итн итн), или се наоѓа нешто солидно за поевтина цена?

Годинава не, годинава Sony FDR X3000R е најдоброто нешто.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 939
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #28 на: 30 Август 2017, 16:29:54 pm »
Јас би одел со SJCAM. Одлични камери за одлична цена со проверени сензори и процесори.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #29 на: 31 Август 2017, 13:55:10 pm »