Автор Тема: Видео камери-совети/искуства  (Прочитано 20297 пати)

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Видео камери-совети/искуства
« на: 24 Јуни 2014, 23:02:32 pm »
Пошто не најдов слична тема,се е поврзано со слики,еве конкретно нека биде за видео камери.
Е сега,некој совет да ми даде,сакам да земам камерче,кое ќе е водоотпорно,за снимање под вода.Мераклија сум на нуркање(вардарско момче) па летово кога ќе одам на одмор сакам да си понесам нешто такво со мене и да си снимам.Не сум сретнал а и не ме интересирало до сега за да знам,каде има,како се движат цени итн...така да ќе ве замолам за помош. Жиели!  :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #1 на: 24 Јуни 2014, 23:19:04 pm »
GoPro со непропусен кејсинг?


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #2 на: 25 Јуни 2014, 00:48:32 am »
Ова е веќе профи,или се лажам?-Колку кошта чудово сепак?

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #3 на: 25 Јуни 2014, 00:53:23 am »
500 евра.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #4 на: 25 Јуни 2014, 00:53:59 am »
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=f01cb0c9-f2f3-42cb-a0a0-ac0da498d5f2

Имаше едни слични на гопро поефтини а исто доста квалитетни само не ми текнува сеа на името.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6300
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #5 на: 25 Јуни 2014, 00:54:04 am »

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #6 на: 25 Јуни 2014, 00:58:36 am »
Бузуки,тоа второто е интересно,таман си е цената за намената.Е сега само да го разгледам подетално,снимки ово оно.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #7 на: 25 Јуни 2014, 01:21:20 am »
A da piknes telefonot u kesa za zamrznuenje onie sto se vakumiraat i teraj  :D ;D :D

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #8 на: 25 Јуни 2014, 06:15:57 am »
A da piknes telefonot u kesa za zamrznuenje onie sto se vakumiraat i teraj  :D ;D :D

Пластична само, али незнам до колку бара би издржило, ако го искршам уште толку ајфонов до одмор, ќе го пробам методов :)
No turbo, no fun :)

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #9 на: 25 Јуни 2014, 06:19:22 am »
Абе ми текна на тоа да ти кажам искрено :D Само страв ми е,од ONE чудна мрежа и сигнали имаат,да не привлечам ајкули после ;D
Денес после работа ќе наминам до АМЦ да ја ѕирнам онаа втората од Бузуки.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #10 на: 25 Јуни 2014, 06:27:46 am »
И сподели искуства, мојТ ќе падне и ја да зеам, 50 еуриќи не се нешто којзнае што :)
No turbo, no fun :)

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #11 на: 26 Јуни 2014, 14:07:22 pm »
Бев денес ја видов во АМЦ.Мала,налик GO Pro,ама далеку од тоа,имаа само една ама денес/утре ќе им стигнела нова тура.Многу се трошела,посебно сега пред одмори.Има доста држачи ама несакаше да ги извади и покаже,демек и таа била продадена.По видеата на youtube,лично мене таман ќе ми биде,башка цената е џабе да не речам.Едино што не прашав е дали ја имаат во црна варијанта,ќе прашам деновиве па да купам.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #12 на: 26 Јуни 2014, 15:21:37 pm »
Nemoj da ocekuvas stabilna slika kako gopro-to. i jas sakam da zeam vakvo eftino kamerce ama stabilizatorot na slika im e uzas. ali kolku pari tolku muzika. za 50 Eur neka trese :) Pobaraj HP AC150 ili HP200. oni imaat top slika i dobar image stabilizer.

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #13 на: 26 Јуни 2014, 15:36:00 pm »
Ќе разгледаме ;)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #14 на: 26 Јуни 2014, 16:45:39 pm »