Автор Тема: Упатства за полесно снаоѓање на форумот  (Прочитано 21329 пати)

Отсутен brewster

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #30 на: 25 Јануари 2022, 00:21:27 am »
За видео можеш и на Google Drive, со public link, би требало да функционира.
Да, interface-от на Imgur е сменет, ама сега е можеби уште побрзо и полесно.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8255
 • Малерозен дрводарец
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #31 на: 25 Јануари 2022, 02:01:36 am »
За Imgur има копче Simple Machines, исто како за YouTube.
Само кликаш на иконката   i   и додаваш линк од видеото.

When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6636
 • French diamond
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #32 на: 03 Август 2022, 22:44:47 pm »
Има некој друг проблеми со youtube видеа, мене ми дава invalid youtube link, го бришам и s то и пак истото..

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #33 на: 04 Август 2022, 07:49:07 am »

Еве бе... Го ставаш видеото во ваков формат?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S16MmC2PYPU[/youtube]

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6636
 • French diamond
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #34 на: 04 Август 2022, 13:15:24 pm »
Да, незнам зошто, прво требаше да го ставам линкот измеѓу [/url] таг, па потоа цело тоа измеѓу [/youtube] и така функционира..битно работи  :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20095
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #35 на: 04 Август 2022, 18:33:37 pm »
Можеш и само делот после watch да го ставиш во youtube.

[you tube]S16MmC2PYPU[/youtube]


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #36 на: 10 Јануари 2024, 09:46:48 am »
Зеро, нема ли опција да се стави multi-quote копче на SMF ов? Премногу е заглавен во времето фабрички, барем ако има копче да не решавам математика за да цитирам повеќе луѓе. :D
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #37 на: 10 Јануари 2024, 13:36:42 pm »
Ќе разгледам. :)

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 851
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #38 на: 10 Јануари 2024, 14:34:03 pm »
Добро би било и да има претходна/следна кај пагинацијата за страните. Полесно би се движеле напред/назад на мобилен така, наместо да гаѓаш мали бројки. :)

Пс, не користам тапаток, никогаш не си кликнавме :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #39 на: 10 Јануари 2024, 18:54:41 pm »
Добро би било и да има претходна/следна кај пагинацијата за страните. Полесно би се движеле напред/назад на мобилен така, наместо да гаѓаш мали бројки. :)

Пс, не користам тапаток, никогаш не си кликнавме :)

Додадено. :D

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 851
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #40 на: 11 Јануари 2024, 08:53:19 am »
Much better! 😁

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #41 на: 22 Јануари 2024, 11:36:46 am »
Dali samo kaj mene se izgubi opcijata "neprocitani poraki od poslednata poseta"?
Probav i na telefon i na CPU ja nema opcijata koja bese dosta korisna.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #42 на: 22 Јануари 2024, 11:44:09 am »
Да не си се одлогирал случајно?

Кај мене си постои.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #43 на: 22 Јануари 2024, 12:19:25 pm »
Ne sum odlogiran, da bev nemase da mozam da pisam :D
Prvo mislev do telefonot e nesto, zatoa probav od kompjuter i gledam istoto.

Aj da vidime @zeroSignal sto ke kaze moze ima ideja kako da go sredam.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #44 на: 22 Јануари 2024, 12:59:30 pm »
Може да се испува затоа...

На пример, ако преку Тапаток отворам нешто преку браузер, не сум логиран, кога ќе се вратам пак во Тапаток, логиран сум.

Затоа прашувам, да не се испрдело нешто у меѓувреме 🤨
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.