Автор Тема: Упатства за полесно снаоѓање на форумот  (Прочитано 21212 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #15 на: 29 Октомври 2015, 03:02:57 am »
и кај мене е сеуште исто... само со долфин се покажуваа, ама па долфинот крахираше постојано, башака му го укочи телефонот нешто... дилит и сега пак сум и со мозила, и хром и фабричкиот броузер...  со ниеден од нив не покажува клипови и тоа само на форумов... сегде на друго покажува... и на друго форуми, ембадирани видеа ги покажува...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1759
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #16 на: 29 Октомври 2015, 03:15:18 am »
Делфинот крахира кога отвараш повеќе прозорчиња одеднаш, 7-8 и повеќе, тогаш паѓа. Онака си работи солидно. Со хроом, опера и тој фабричкиот видеа не отвара на форумот а понекогаш и слики. Така е барем на мојот телефон.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #17 на: 23 Мај 2018, 12:35:15 pm »
Koga e glupavo nesto ignoriram pa 10 forumi objasnuvale. A so MapjaH ke se sretnam koga togas. Vo platonska ljubov sme 😁
Za ostatokov zalam, ama ke postojam samo virtuelno i nema da znaes dali sum ko onak ili stratro poso i jas neznam dali sum ko niv 😁

Ондак виртулено ќе ме тепаш ако ти вадам таблици.... Боже што страв се имало од реалноста....

ДАј уште еден апел до администрација да може да исклучиш нечиви мислења да не ти се појавуваат, многу поубаво место ќе биде форумов.

Има бе.

Профил -> Преглед -> Измени го Профилот -> Пријатели/Листа за Игнорирање.

Еве и тука нека стои.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #18 на: 23 Мај 2018, 12:51:13 pm »
Иииии супер не сум знаел за ова.

A што се случува ако ликот што го игнорирам е цитиран од некој друг?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #19 на: 23 Мај 2018, 12:54:40 pm »
Се покажува цитатот од блокираниот лик. Блокирањето гледајте го повеќе како потсетник за „не треба да му одгвоарам на овој лик“ отколку „не сакам да го читам овој лик“.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #20 на: 23 Мај 2018, 12:57:56 pm »
Б Р А В О, да сте живи и здрави за опцијава што ми ја откривте !

Отсутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 191
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #21 на: 24 Октомври 2018, 19:38:26 pm »
Малце ми е глупо прашањево али нема веза  ;D
Како прикачувате слика, не треба да изгледа вака
img]линкот од сликата[/img

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 633
 • Pixel Perfect.
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #22 на: 24 Октомври 2018, 20:59:00 pm »
Малце ми е глупо прашањево али нема веза  ;D
Како прикачувате слика, не треба да изгледа вака
img]линкот од сликата[/img
[img]хттпс://линк.јпг[/img]

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #23 на: 06 Февруари 2020, 21:00:42 pm »
Ка се означува некој член бе 😁? Јас ставам @име на членот ама не се означува 😁

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #24 на: 06 Февруари 2020, 21:25:14 pm »
Така, ама мислам дека без тапаток треба.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #25 на: 06 Февруари 2020, 21:30:11 pm »
Ахм 🙂

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #26 на: 10 Февруари 2020, 20:49:09 pm »
Како пребарувате одредени теми преку тапатолк?
Никаде не гледам срч...

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #27 на: 10 Февруари 2020, 21:03:10 pm »
Како пребарувате одредени теми преку тапатолк?
Никаде не гледам срч...
Десно долу еден плус имаш,  стисни  на него.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #28 на: 11 Февруари 2020, 04:21:44 am »
Ок, се снајдов. Треба да ја отвориш темата, па горе десно на точките дава search.

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1731
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #29 на: 24 Јануари 2022, 20:06:21 pm »
Ај види појаснувањето од Зеро во оваа тема дали ќе ти помогни. https://forum.carclub.mk/index.php/topic,5055.0.html Можеби интерфејсот на имгур е малку сменет ама ќе се снајдиш.

За поставување на видео ќе мораш прво да го прикачиш на youtube или на некоја слична платформа па после да го линкуваш на форумов.