Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 64736 пати)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7092
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #15 на: Март 20, 2014, 19:50:08 pm »
Со здравје да си го возиш, Казан! Многу сочувано. И ти на крај седна во дизељ.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33306
 • Таков е животот... јебига
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #16 на: Март 20, 2014, 20:02:03 pm »
Создравје да се вози Казан, одлично количе па и еден куп опрема, мераци :)


Прв пат во вакво ме возеше една згодна госпожа од Скопје до Врање и назад и многу добар впечаток ми остави.


Не сватив само шо ти остави поголем впечаток, згодната госпожа или количето ? ;D
Количето

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6629
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #17 на: Март 20, 2014, 20:26:57 pm »
Казан со среќа количето и да те служи верно!

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2195
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #18 на: Март 20, 2014, 20:30:22 pm »
Упаљач, супер избор за градско возилце. Многу безгржни километри и " немој да те змија уједе да си га тер'о низ џомбе ...  "  ;D ;D ;D ;D
>>>>><<<<<

Отсутен Sashe90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #19 на: Март 20, 2014, 20:40:47 pm »
Со здравје да се вози, убаво количе кое малце ке ти троши.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6697
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #20 на: Март 20, 2014, 21:16:15 pm »
За арно, за убаво нека е !!!

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6537
 • хаУс мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #21 на: Март 20, 2014, 21:50:03 pm »
Честитки колега,честитки :)

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3783
 • Боинг 747
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #22 на: Март 20, 2014, 22:08:24 pm »
Нека е со среќа. Посебно ентериерот ми прави мерак. Мало компактно градско аутце за секој ден. Здравје само бандашче добро и ништо друго

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #23 на: Март 20, 2014, 23:35:55 pm »
Одличен избор,со здравје да се вози!

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2785
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #24 на: Март 20, 2014, 23:39:42 pm »
Браво.....многу безгрижни километри

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3672
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #25 на: Март 20, 2014, 23:53:02 pm »
со арно да те служи долго време :)
баш била интересна ц2-кава,пријатно изненаден сум

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #26 на: Март 21, 2014, 15:57:42 pm »
фала момци, фала на сите. кој нема, да си купи поубава.

искрено ни на крај памет не мислев дека ќе го земам баш ова количе. имав многу коли у обзир, ова испадна како екстра понуда у 5 за 12. исто, баш сум пријатно изненаден од ентериерот. делува интересно и убаво, а на страна муабетот дека конкретно у моево количе е доста сочуван. има стварно доста опрема, особено за кола од тоа годиште и таа класа. потрошувачката е супер ниска. не би чепкал нешто многу во иднина околу него. само редновно одржување, можеби некое убаво бандажче, и можеби некои ситници за подобрување на функциоланост или естетика.

останува за почеток само да го регистрирам, и да го сервисирам. во овластен сервис не го носам во никој случај, така да во потрага сум по место со добри цени за делови и добар мајстор. ако има било кој, некоја препорака, нека каже.

:)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #27 на: Март 21, 2014, 21:03:32 pm »
Со среќа нека е Казанкович!

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3783
 • Боинг 747
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #28 на: Март 21, 2014, 21:07:48 pm »
Во иднина ;D


Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #29 на: Март 21, 2014, 21:09:32 pm »
Име со здравје да си ја возиш....
Па да ја видиме на некој следен собир.