Автор Тема: Сет потисна, ламела ... за менувач, од кој производител ?  (Прочитано 8185 пати)

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
Одг: Сет потисна, ламела ... за менувач, од кој производител ?
« Одговори #30 на: 15 Февруари 2014, 20:28:51 pm »
OK fala na info :)
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
Znaci go smeniv setot lamela i zamaecot. E sega kumplungot e poinakov, mi dvoi na srede od prilika. E sega ne znam dali e normalno koga ke se smenat ovie delovi, pod pogolema brzina obrtaite da se pomali ? Pr. sum vo vtora i zabrzuvam do 40 a obrtaite se edvaj 2000, dodeka pred da gi smenam delovite ako zabrzav do 40, obrtaite ke bea vekje na 2100- 2200. Dali e ova normalno ? I ako ima nekoj koj sto gi menuval ovie delovi da mi kaze sto promeni imalo kaj negovata kola odkako gi smenil delovite ?
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
претпоставувам мислеше дека си сменил сет ламела+потисна+друх лагер, а не замаец?

инаку за обртаите.... нај веројатно ти лизгала ламелата, затоа иделе погоре обртаите... сега не лизга и е ок...


едит...

сега видов дека и за замаец паднал муабет... ок...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
сега е таман

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Znaci go smeniv setot lamela i zamaecot. E sega kumplungot e poinakov, mi dvoi na srede od prilika. E sega ne znam dali e normalno koga ke se smenat ovie delovi, pod pogolema brzina obrtaite da se pomali ? Pr. sum vo vtora i zabrzuvam do 40 a obrtaite se edvaj 2000, dodeka pred da gi smenam delovite ako zabrzav do 40, obrtaite ke bea vekje na 2100- 2200. Dali e ova normalno ? I ako ima nekoj koj sto gi menuval ovie delovi da mi kaze sto promeni imalo kaj negovata kola odkako gi smenil delovite ?

Нормално е сето тоа, ако ти фаќа доле тогаш нешто нема да биде како што треба, нормално е на средина и самиот сет бидејќи е хидрауличен се самоподесува со текот на абењето. Едноставно, ужувај.

Него кажи ми колку те фати целава работа (по делови) од каде зема и кој ти ја местеше?

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Кој е производителот, кај го набави и цена, пиши.

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
Setot e valeo go zemav za 8600 od avto brend vo kisela voda kaj stara cesma.
Zamaecot me kostase 300e go zemav od grcija.
Majstorot sto ja pravese kolata se vika Vane. Raboti vo kisela voda isto kaj stara cesma vo rabotilnica na majstor Novko.
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Добра цена си земал и за сетот и за замаецот, уште да пишеше каталошки броеви ќе беше супер ;D а богами и за работна рака колку ти зема?

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
Majstorot mi zema 4 000, ali kolata stoese otvorena i rasturena vo rabotilnicata nedela dena.
Kolku sto razbrav, ne mi zemale mnogu pari. Ali jas kaj nego ja servisiram kolata, taka da mozno e nekoj popust zaradi toa da imalo.
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Да да, коректна цена е ...

А кој мотор носи пунтото? Во Солун ти беше или по човек ти го земаа замаецот?

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
Puntoto e 1.9 jtd. Majstorot go zema zamaecot preku nekoj prijatel negov.
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Кај мене  во Кочани најскапо вадење мењач е до 2000 ден :) инаку добра цена за сетот таман си е и за замаецот.
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен icecarev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
  • Тој шо ќутит а све знајт
I vo Veles ke bese poeftino najverojatno. ama nemase da najdam podobra cena za delovi :)
Remember, remember the fifth of November of gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.