Автор Тема: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????  (Прочитано 1647 пати)

Отсутен Vernik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« на: 07 Март 2014, 19:44:07 pm »
Kako da vozam ferari majku mu stara :D Sekoja vtora budala vozi kako mojot passat a do tolku da ne mozam da najdam elektricni mehanizam komplet so motorce za elektricni stakla za mojot vw passat 1.9 TD 94ta godina.Mi trebaat elektricen mehanizam komplet so elektromotorce za staklo za predna soferska leva vrata,elektricno motorce za prozor na desna suvozacka vrata,prekidac za elektricno staklo zadna leva vrata(barem prekidacite treba da se fakaat od golf3,vento i sl),prekidac za greac na zadna sofersajbna itn.Za drugite delovi ke vidime podocna.......ako znae nekoj nekoj sto rastura i sigurno ima i od koja kola se fakaat molam za pomos neka mi pise zasto sve zivo srediv uste toa mi ostana.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #1 на: 07 Март 2014, 20:12:00 pm »
Vidi vaka malce da ti uletam so klizaci od start.
Bidejki ti e prva poraka prvo kazi dobar den,vtoro pretstavi se,treto nemoj so navredi ima dosta decki sto vozat passat pa nese budali barem sprema mene..Epten energicno uleta ovde.
Aj sea da probam da ti pomognam.Odi posle nova zeleznicka prv semafor levo pozadi kosmofon znaci ulicata do kraj i vrtis desno i cepas pravo go pominues fond za penzisko i od levo ima peralna za koli.Deckoto servisira tamo mehanizmi za site koli odi vidi kazi mugo problemot sigurno kje ti pomogne samo pazi nemoj dago pravis budala i nego..Servisira mehanicmi,motorcinja sajli za mehanizmite bukvalno sve za prozorite..A prekidacite barem za germanski vozila ima odma do mavrovka po skalickite prviot dukjan i po skoro site dukjani nakaj jaja pasha i otpadive niz butel i aracinovo

Отсутен seat ibiza

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 184
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #2 на: 07 Март 2014, 21:31:17 pm »
Темата не му е на правилно место би требало во техничко одржување да биде. Поздрав.

Отсутен Vernik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #3 на: 07 Март 2014, 22:14:22 pm »
Dobro vecer.Se nadevam ke mi dozvolite da se izvinam za mojot varvarski pristap na ovoj forum koj go potceniv i ne go sfativ seriozno.Nikogas vo zivotot ne sum imal ponedolicen pristap koj e nekaraktreristicen na odrazot na mojot prav karakter,covecnost,kominikativnost i druzeljubivost.Iskreno ne gi zasluziv vasite preubavi objasnenija i preporaki povrzani so mojata problematika.Uste ednas iskreno i od dno na srce i dusa vi blagodaram sto me prifativte kako clen na ovoj forum a vo idnina vi vetuvam da ocekuvate da se opravdam za ovoj KLIZACKI START :)Uste ednas edno golemo IZVINETE i BLAGODARAM.Najiskreno se nadevam na nasa ponatamosna sorabotka i pred se druzenje.Sekoe dobro i se najubavo :)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #4 на: 07 Март 2014, 22:42:11 pm »
Простено ти е чедо божјо, добредојде ;D :D :D :D Имај пријатен престој  ^_^

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #5 на: 07 Март 2014, 22:56:26 pm »
prosteno ti e cedo bozje 


Отсутен Vernik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #6 на: 09 Март 2014, 23:07:41 pm »
hhaaahhhashaaahhhh ludi ste hhhhhh

Отсутен Vernik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #7 на: 09 Март 2014, 23:12:29 pm »
Patem da prasam za deckoto sto servisira prozori kogo ne planiram da go pravam Budala od kolku do kolku ima rabotno vreme i dali dere ili samo kolja ili ne e mnogu skap :)Odnapred blagodaram za se pozzz

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #8 на: 10 Март 2014, 00:08:43 am »
Deckoto raboti evtino barem sprema mene rabotno vreme valjda dur se gleda odi si najpametno posle 10 pa do 16. Ti e najsigurno.znaci nemora dati pravi bilo sto prvo kje si kazes sto e problem,kje si vidi on kje ti kaze cena i tvoe e dali kje pravis ili ne.So sila nikoj ne tera ti odgovara cenata okej neti odgovara nikomu nisto

Отсутен Vernik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: DELOVI ZA PASSAT 1,9 TD 94ta godina????
« Одговори #9 на: 10 Март 2014, 06:37:15 am »
Broj da ne imate od nego slucajno?