Автор Тема: CARclub.mk Форум - State of The Union  (Прочитано 17413 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7297
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #30 на: 20 Август 2011, 00:13:55 am »

Мислам дека на форумов има многу деца... зборам, за деца... по 15-20 години кој уште немаат ни своја кола, нит па возачка... и пробуваат нешто да докажат што не го осетиле... во било кој аспект... значи, објаснуваат за потрошувачка, за возење, за брзини за дешавки... кој ги слушнале од некој друг, или ги прочитале на друго место гуглајки...

За автомобили не,ама за точаци и камиони можам да ви држам предавања :)

Напротив,јас мислам дека повеќето тука се над 20 години. Ретко некој како мене и јове,под 18.
Друго,за закачките... па фала богу,мора да има малку дупчење и зезање на нечија сметка. Само треба малце контрола,понекогаш Вие повозрасните забегувате по малце.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #31 на: 22 Август 2011, 02:38:55 am »
Сеа малце имам повеке време, и читам постари теми...

Значи, и јас сум влегол во некој дуел... и можеби сум навредил некој и сум гледал да бидам по смирен, да не дојде до поголема дешавка, обично се нервирам, на педерски работи, на цигански работи, и на лажги, а особено на набедување на нешто, што не е ...

Мислам дека на форумов има многу деца... зборам, за деца... по 15-20 години кој уште немаат ни своја кола, нит па возачка... и пробуваат нешто да докажат што не го осетиле... во било кој аспект... значи, објаснуваат за потрошувачка, за возење, за брзини за дешавки... кој ги слушнале од некој друг, или ги прочитале на друго место гуглајки...  пак ке кажам немам ништо против нив, само немора толку да влагаат во тешки дискусии и натегање... со некој што поминал пример 300 000 км и сменил 10 коли...

Значи пак, ке кажам немам ништо лично кон помладите... само малце да оладат со приказните, дека го палат огинчето ...

Се најубаво, и не сакам да згасне форумов... а за ОТ сите тераме Јебига...
Еве и ја да кажам нешто како старо-нов член: Јес да имам 18 години имам возачко искуство од само 3 месеци и немам сопствена кола чуствувам голема љубов ко автомобилизмот за тоа и сум тука нели? Што ми беше поентата има многу паметни што мислат дека се разбираат од се и кога ќе тропнат нешто дигаат само непотребни тензии. Јас се зачленив тука со цел да научам од Вас како по искусни повеќе околу автомобилизмот.
Поздрав !!!
« Последно менување: 22 Август 2011, 02:40:53 am Prcot »

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #32 на: 22 Август 2011, 04:26:35 am »
Сеа малце имам повеке време, и читам постари теми...

Значи, и јас сум влегол во некој дуел... и можеби сум навредил некој и сум гледал да бидам по смирен, да не дојде до поголема дешавка, обично се нервирам, на педерски работи, на цигански работи, и на лажги, а особено на набедување на нешто, што не е ...

Мислам дека на форумов има многу деца... зборам, за деца... по 15-20 години кој уште немаат ни своја кола, нит па возачка... и пробуваат нешто да докажат што не го осетиле... во било кој аспект... значи, објаснуваат за потрошувачка, за возење, за брзини за дешавки... кој ги слушнале од некој друг, или ги прочитале на друго место гуглајки...  пак ке кажам немам ништо против нив, само немора толку да влагаат во тешки дискусии и натегање... со некој што поминал пример 300 000 км и сменил 10 коли...

Значи пак, ке кажам немам ништо лично кон помладите... само малце да оладат со приказните, дека го палат огинчето ...

Се најубаво, и не сакам да згасне форумов... а за ОТ сите тераме Јебига...
Еве и ја да кажам нешто како старо-нов член: Јес да имам 18 години имам возачко искуство од само 3 месеци и немам сопствена кола чуствувам голема љубов ко автомобилизмот за тоа и сум тука нели? Што ми беше поентата има многу паметни што мислат дека се разбираат од се и кога ќе тропнат нешто дигаат само непотребни тензии. Јас се зачленив тука со цел да научам од Вас како по искусни повеќе околу автомобилизмот.
Поздрав !!!

Респект за тебе...

Така треба...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #33 на: 22 Август 2011, 08:25:38 am »
Сеа малце имам повеке време, и читам постари теми...

Значи, и јас сум влегол во некој дуел... и можеби сум навредил некој и сум гледал да бидам по смирен, да не дојде до поголема дешавка, обично се нервирам, на педерски работи, на цигански работи, и на лажги, а особено на набедување на нешто, што не е ...

Мислам дека на форумов има многу деца... зборам, за деца... по 15-20 години кој уште немаат ни своја кола, нит па возачка... и пробуваат нешто да докажат што не го осетиле... во било кој аспект... значи, објаснуваат за потрошувачка, за возење, за брзини за дешавки... кој ги слушнале од некој друг, или ги прочитале на друго место гуглајки...  пак ке кажам немам ништо против нив, само немора толку да влагаат во тешки дискусии и натегање... со некој што поминал пример 300 000 км и сменил 10 коли...

Значи пак, ке кажам немам ништо лично кон помладите... само малце да оладат со приказните, дека го палат огинчето ...

Се најубаво, и не сакам да згасне форумов... а за ОТ сите тераме Јебига...
Еве и ја да кажам нешто како старо-нов член: Јес да имам 18 години имам возачко искуство од само 3 месеци и немам сопствена кола чуствувам голема љубов ко автомобилизмот за тоа и сум тука нели? Што ми беше поентата има многу паметни што мислат дека се разбираат од се и кога ќе тропнат нешто дигаат само непотребни тензии. Јас се зачленив тука со цел да научам од Вас како по искусни повеќе околу автомобилизмот.
Поздрав !!!

Да си жив и здрав! Убаво го склопи ова у една целина :)
Добредојде на форумов (можда е задоцнето, ама појма неам кога си се зачленил :)), и се надевам дека ќе ти биде интересно и дека навистина ќе успееш да научиш многу работи.

Штрумфастичен поздрав :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #34 на: 22 Август 2011, 16:18:21 pm »




Цитат
Штрумфастичен велепоздрав :)


Корегирано
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #35 на: 22 Август 2011, 17:19:59 pm »




Цитат
Штрумфастичен велепоздрав :)


Корегирано

Тенкју ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен D@ni

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 230
  • Citroen GS
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #36 на: 06 Септември 2011, 14:44:31 pm »
Јас сум еден од поновите членови и тука сум зашто се збори дека има добра дружба помеѓу членовите Сеуште не сум бил на некој собир али се надевам дека ке дојдам на следниот. Не треба да има караници на форумов многу луѓе многу различни размислувања но јас лично секогаш кога сакам да критикувам некого или да дадам свое лично мислење ставам без лутење и кажувам да проба да ме разубеди а со тоа или јас ке научам или тој ке научи нешто повеќе. Тука сме пред се ако може да си помогнеме да се дружиме и ЗАБАВА нема потреба од нервоза и навреди дај да прекинеме со тој балкански менталитет

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29136
    • CARclub.mk
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #37 на: 12 Септември 2011, 22:43:18 pm »
Не ми се правеше нова тема - само што го пробивме рекордот за посетеност, кој до денес изнесуваше 63 активни посетители. Во моментов имаме 92 активни посетители! Добредојдовте Фејсбукџии и Твитерџии!

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #38 на: 12 Септември 2011, 22:45:31 pm »
Viva la Revolucion !!!

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14028
  • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #39 на: 12 Септември 2011, 22:48:13 pm »
Не ми се правеше нова тема - само што го пробивме рекордот за посетеност, кој до денес изнесуваше 63 активни посетители. Во моментов имаме 92 активни посетители! Добредојдовте Фејсбукџии и Твитерџии!
тоВА е То
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #40 на: 12 Септември 2011, 23:43:55 pm »
Не ми се правеше нова тема - само што го пробивме рекордот за посетеност, кој до денес изнесуваше 63 активни посетители. Во моментов имаме 92 активни посетители! Добредојдовте Фејсбукџии и Твитерџии!
тоВА е То

100ка ке ме радува :)

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16661
  • Keep it 100
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #41 на: 13 Септември 2011, 01:33:30 am »
Машала како сме успеале до толку, просто не ми се верува дека дури за 30 повеќе

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #42 на: 13 Септември 2011, 01:35:26 am »
Lamborghini did the trick ;)

Ем башка, фејсбук и твитер моментална инвазија... И така :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: CARclub.mk Форум - State of The Union
« Одговори #43 на: 13 Септември 2011, 04:02:46 am »
А зар за Корвета ќе дојде некој ;D ;D ;D ;D