Автор Тема: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA  (Прочитано 251400 пати)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Pozdrav do site sopstvenici od VW grupacijata i ako imate nekoi prasanja ili nesto ne vi e jasno slobodno prasjte. Ke probam da vi objasnam  :D
« Последно менување: 16 Јули 2011, 01:07:09 am 2fast4you »
   

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #1 на: 14 Јули 2011, 11:05:45 am »
2fast4you, што Рево може да направи од мојот Golf 1.9 TDI 131 hp и за колку шушки ?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #2 на: 14 Јули 2011, 11:13:48 am »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #3 на: 14 Јули 2011, 11:18:41 am »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #4 на: 14 Јули 2011, 11:21:14 am »
Мартин, одма ќе ти кажам дека без сериозни зафати (ново турбо, за почеток), 110-ката не можеш да ја кренеш на 170.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #5 на: 14 Јули 2011, 11:33:20 am »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
мислиш компромитирана? :D

до 135-140 би требало да иде, сега, ке каже и 2фаст, зависи до која stage сакаш да идеш?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #6 на: 14 Јули 2011, 11:35:31 am »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
мислиш компромитирана? :D

до 135-140 би требало да иде, сега, ке каже и 2фаст, зависи до која stage сакаш да идеш?
Тој мотор минимум 140кс и јаче!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #7 на: 14 Јули 2011, 11:38:16 am »
Да не ве цитирам сите еден по еден: гледав во каталогот на Јети, и 2.0 TDI се нуди во 3 изведби со различни цени. Мислев дека со различни мапи се ама и трубото било во прашање. Разгледувавме кросовери со комшијата па му ветив ќе се распрашам што е со моторите.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #8 на: 14 Јули 2011, 11:41:20 am »
Мартин, контактирај го осмица, има добра понуда за кросовер ... нешто слично на тоа што бара твојот комшија ..

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #9 на: 14 Јули 2011, 11:44:57 am »
Мартин, контактирај го осмица, има добра понуда за кросовер ... нешто слично на тоа што бара твојот комшија ..

Што и да има не верувам дека ќе го даде на кредит на 7 години а како учество да прими Шевролет Авео ;D

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #10 на: 14 Јули 2011, 11:47:05 am »
e нема ... не знаев дека е таква ситуацијата ... :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #11 на: 14 Јули 2011, 11:50:54 am »
:D :D

Отсутен Darko-HPG

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #12 на: 14 Јули 2011, 12:29:02 pm »
Pozdrav do site sopstvenici od VW grupacijata i ako imate nekoi prasanja ili nesto ne vi e jasno slobodno prasjte. Ke probam da vi objasnam  :D

Чичи. спремај "custom" ремап за GT28RS..... :)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #13 на: 14 Јули 2011, 15:13:06 pm »
2fast4you, што Рево може да направи од мојот Golf 1.9 TDI 131 hp и за колку шушки ?
Imas PM
   

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #14 на: 14 Јули 2011, 15:18:13 pm »
2fast4you, што Рево може да направи од мојот Golf 1.9 TDI 131 hp и за колку шушки ?
Imas PM


Хвала  ;D