Автор Тема: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA  (Прочитано 221579 пати)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #15 на: Јули 14, 2011, 15:30:49 pm »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?
1.2 atmosferec ili TSI ???
   

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #16 на: Јули 14, 2011, 15:32:44 pm »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
Za toj motor momentalno ne mozam nisto da ti ponudam :(
   

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52771
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #17 на: Јули 14, 2011, 15:35:53 pm »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?
1.2 atmosferec ili TSI ???
atmosferec

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #18 на: Јули 14, 2011, 15:51:53 pm »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?
1.2 atmosferec ili TSI ???
atmosferec
Cico toa sto ke go dobies na atmosferec nema nikogas da go osetis
   

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52771
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #19 на: Јули 14, 2011, 16:10:38 pm »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?
1.2 atmosferec ili TSI ???
atmosferec
Cico toa sto ke go dobies na atmosferec nema nikogas da go osetis
да си прашам... фала.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10904
 • Архитект
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #20 на: Јули 14, 2011, 20:16:24 pm »
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?
1.2 atmosferec ili TSI ???
atmosferec
Cico toa sto ke go dobies na atmosferec nema nikogas da go osetis
Ќе го осети по џебот
:D :D :D :D

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #21 на: Јули 14, 2011, 20:17:11 pm »
Pozdrav do site sopstvenici od VW grupacijata i ako imate nekoi prasanja ili nesto ne vi e jasno slobodno prasjte. Ke probam da vi objasnam  :D

Чичи. спремај "custom" ремап за GT28RS..... :)
;D Znaes deka e spremen ;D
   

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8294
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #22 на: Јули 15, 2011, 08:27:47 am »
Druze pisi sto mozes da napravis od A3 1.9TDI 105KS, kolku cini fala

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8294
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #23 на: Јули 15, 2011, 08:29:08 am »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
Za toj motor momentalno ne mozam nisto da ti ponudam :(

mislam dek aovoj motor samo vo MK go ima :D

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #24 на: Јули 15, 2011, 11:26:56 am »
Druze pisi sto mozes da napravis od A3 1.9TDI 105KS, kolku cini fala
Imas PM ;)
   

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #25 на: Јули 15, 2011, 15:02:02 pm »
Ај пиши ми за Ауди А4 2.5 ТДИ 150 коња од 2000 година

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16666
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #26 на: Јули 15, 2011, 16:52:16 pm »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
Za toj motor momentalno ne mozam nisto da ti ponudam :(
mislam dek aovoj motor samo vo MK go ima :D

Провери пак во 4х4 понудата...
« Последно менување: Јули 15, 2011, 16:55:03 pm zeroSignal »

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #27 на: Јули 15, 2011, 18:34:11 pm »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
Za toj motor momentalno ne mozam nisto da ti ponudam :(
mislam dek aovoj motor samo vo MK go ima :D

Провери пак во 4х4 понудата...
Ponudata e podelena po modeli ne po pogon ;D
   

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16666
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #28 на: Јули 15, 2011, 19:13:03 pm »
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?
Za toj motor momentalno ne mozam nisto da ti ponudam :(
mislam dek aovoj motor samo vo MK go ima :D

Провери пак во 4х4 понудата...
Ponudata e podelena po modeli ne po pogon ;D

Диоптер имам, ама прилично сигурен сум дека 4x2 моделите имаат различна понуда на мотори од 4х4...

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: REVO TECHNIK Vasiot prv izbor za cip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT,SKODA
« Одговори #29 на: Јули 15, 2011, 19:14:53 pm »
Ај пиши ми за Ауди А4 2.5 ТДИ 150 коња од 2000 година