Автор Тема: Baram Majstori  (Прочитано 14124 пати)

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Baram Majstori
« на: Август 19, 2013, 18:31:31 pm »
Znaci Baram Majstori za Gradeznistvo (tesari dzidari i dr ) so bg pasos za POCETOK ILI SREDINA NA OKTOMVRI .
ako e nekoj zainteresiran i ima rabotno iskustvo neka pise na toce.germanac@yahoo.com .
VAS PREVOZ - PLATEN SMESTAJ -  (8/9 EUR OD SAT)
KE SE RABOTI VO BERLIN I DRUGI GRADOVI NA GERMANIJA.
Pozz

Отсутен freakyniki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 329
Одг: Baram Majstori
« Одговори #1 на: Август 19, 2013, 20:07:50 pm »
zadolzitelno e da imaat bg pasos ? cicko mi od srbija mu treba bas rabota sega ima 30 god iskustvo vo taa oblast, pa bi sakal da mu pomognam ako mozam
Пеглал не пеглал....пегли време пролази

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #2 на: Август 19, 2013, 20:34:22 pm »
Mora bg pasos , bez bg dokumenti nemoze nisto , mn golemi kazni  se .

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Re: Baram Majstori
« Одговори #3 на: Август 20, 2013, 20:57:32 pm »
Sto spaga pod toa drugo?, osven tesari i zidari?
Dali na primer ti treba monteri na pvc prozori i slicno?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Baram Majstori
« Одговори #4 на: Август 20, 2013, 22:26:50 pm »
Еби-ветер-мастер-мајстор? :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #5 на: Август 20, 2013, 23:01:32 pm »
Sto spaga pod toa drugo?, osven tesari i zidari?
Dali na primer ti treba monteri na pvc prozori i slicno?

под тоа друго во принцип се подразбира мајстор со лопата и копач... и секако сила да тера цел ден, такозвани потрчоквци кои се на скалата на мајсторство нај доле... ке тегнат вреќи, јажиња, ке копаат околу,  ке чистат и срдуваат после мајсториите на мајсторите...

и од мајсторство дефинтивно треба да знаат мајсторски да држат копач и лопата...

можеби и грешам во конкретниов оглас, ама во 99% баш такви “мајстори“ се бараат по друго...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #6 на: Август 21, 2013, 07:52:51 am »
Znaci pocetok ili sredina na OKTOMVRI se zapocnu nova gradba od telelji .
Samo dzidari i tesari a PVC ne rabotime toa .

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Baram Majstori
« Одговори #7 на: Август 21, 2013, 12:34:45 pm »
Mora bg pasos , bez bg dokumenti nemoze nisto , mn golemi kazni  se .

Moze moze ima nacin :)

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #8 на: Август 21, 2013, 12:59:54 pm »
Nacin ima ako plakja toj kazni  sto ke go fatat . i plus firma ke zatvori .

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #9 на: Август 21, 2013, 22:54:10 pm »
Nacin ima ako plakja toj kazni  sto ke go fatat . i plus firma ke zatvori .

не баш... ако не си информиран постојат и други финти.. како на пример да си отворам фирма тука во мк па да склучам договор со твојата фирма...

како на времето се идело од македонскиве фирми на работа низ странство?

тоа е едната финта... има и други финти кои се по малку или по повеке нелегални, а јас не би си играл со тоа...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #10 на: Август 21, 2013, 23:04:43 pm »
Ne ne onak , bez bg pasos ili drug europski nema sanse da se nafatimo posto ako nedaj boze se sluci nesto nie odgovarame i na 0 ideme .

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: Baram Majstori
« Одговори #11 на: Август 22, 2013, 01:24:52 am »
Ne ne onak , bez bg pasos ili drug europski nema sanse da se nafatimo posto ako nedaj boze se sluci nesto nie odgovarame i na 0 ideme .
Потпишуваш договор за работа на одредено време... На пример 6 месеци. И во тој договор ќе наведеш дека му е обезбеден и смештајот.
Он со тој договор оди во амбасадата германска тука во скопје и добива работна виза за 6 месеци.
Пред да поминат тие 6 месеци го продолжуваш договорот со него и визата ќе му биде продолжена.
Нема ништо сложено освен трошоци за превод и слично.
Али овдека проблемот е што фирмата ќе има поголеми давачки во однос на државата. Па повеќето фирми не се нафаќаат.

Иначе за тие што сакаат да идат а немаат бг документи има и друга фора.
Се вади бугарска работна виза, Само за да се извади истата потребен е договор за закуп на стан во бугарија и осигурување годишно од овде.
Работно место не е потребно. Ама времето за кое ќе ја добиете визата е од 4 до 6 месеци.
Информирајте се кај оние што посредуваат за бг пасоши ако сакате.


Иначе кога сме кај огласот
Јас би идел да работам ама не ми се работи некако градежништво.

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Baram Majstori
« Одговори #12 на: Август 22, 2013, 01:40:10 am »
иначе кога сме кај огласот, сфативме дека имаш бг пасош.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: Baram Majstori
« Одговори #13 на: Август 22, 2013, 11:27:18 am »
иначе кога сме кај огласот, сфативме дека имаш бг пасош.
Немам.... Ама можам да извадам виза ако сакам за многу брзо време...

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #14 на: Август 22, 2013, 11:40:28 am »
Toa koj saka  a ima bg moze da se dogovorime ima vreme do OKTOMVRI .
Ai potrebno e da znae da raboti a ne ke dojde nekoj kako samo da prisustuva ili da se pijanci :)
Ne me svakjajte pogresno opsto zboram .