Автор Тема: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit  (Прочитано 309406 пати)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11699
  • Архитект
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #45 на: 17 Март 2011, 19:35:28 pm »
Ultraleggera, нема збор (само можиш ако сакаш на црните да му направиш хром обрач одоколу за да се совпаѓа со цела кола). А за вторите не сум баш, дека кога ќе го загледаш Лансерот нема баш некој овални и кружни линии, се е право и оштро ( да не речам сериозно и моќно) :) :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #46 на: 17 Март 2011, 19:40:29 pm »
Браво за детево... се гледа мераклиа од мали нозе :)

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #47 на: 17 Март 2011, 20:21:27 pm »
Како мене и овој  :D :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #48 на: 17 Март 2011, 21:08:27 pm »
Абе јас несакам црни бандажи генерално, а ти реков зашто имаш хромирани детаљи на колата од напред во маската и од страна под прозорите и од позади знакчето и лајсната и таман ќе си легнат. Секако дека шепите за кочницата треба да ги офарбаш црвени и крај.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Другите не ми се свиѓаат, кич ми се. Инаку еден до два инча поголеми би биле таман со китот што го имаш.
Od kade ti e ovaa slika?
Da ne gi imas ti bandasite?
Mene nekako poveke mi se svigaat tie sto se 2tone, ali ako moze na prvite crni da im se napravi hromiran obrac ke bide top, togas navistina se ke se vklopi vo celokupniot izgled.
I tie na slikat sto ja zakaci dobri se.
Inace golemina ke odam na 17ki, so 215/50 guma.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29160
    • CARclub.mk
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #49 на: 17 Март 2011, 21:19:12 pm »
Малиот утна од сам почеток, не се олабавуваат штрафови на дигната кола. Иначе, корисно видео, али реално не може да се види дали се квалитетно офарбани.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #50 на: 17 Март 2011, 23:47:57 pm »
Малиот е младо дете, како наш ЈОВЕ :) го гледаш се бореше со гумата, поточно со кључот рипаше како зајче :) ја коа би ги фарбал шепите надвор би ги извадил, копмплет и на раат убаво да ги истругаш, и со боја за висока температура да ги дувнеш иначе 5 пати убаво да закочиш се ољупија, и нормално ако има име на шепите за да го заштитис и повторно да го офарбаш црно...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20558
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #51 на: 18 Март 2011, 00:07:01 am »
И да си знаеш дека убоо ќе стојат... Ама НЕМОЖЕ да ги земеш!!! Пошто имаш и боди кит, па твојот Лансер ќе биде поубав од мојот :D :D :D

Иначе еве како личат...

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54746
  • Махер
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #52 на: 18 Март 2011, 01:01:04 am »
Супер си направи детето, генијално е тоа со четчето за да немора да маскираш крила и глупости. А дека ќе вадам шепи за да ги фарбам, сиииииииииииииииииииииииииииииииииииииииигурно. Немам друга работа...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20558
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #53 на: 18 Март 2011, 02:06:17 am »
Ми се свиѓа идејата на малиот у видеово, арно ама, не би се нафаќал туку така со „темперни“ и четче и некој си ербраш да фарбам клешти... Ко што сум ептен перфекциониста, нема да можам да си опростам ако утнам нешто, или од друга страна, ќе изгубам многу време додека да натокмам као што треба... А времето е пари, а парите се отепувачка... Заклучок: би си праел „сам себе го убил“, без некоја посебна причина :)

Башка да, малиот утна со штрафењето и на почеток и на крај, ама ајт... Се опростуе, пошто е млад :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #54 на: 18 Март 2011, 03:04:44 am »
И да си знаеш дека убоо ќе стојат... Ама НЕМОЖЕ да ги земеш!!! Пошто имаш и боди кит, па твојот Лансер ќе биде поубав од мојот :D :D :D

Иначе еве како личат...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Jas nemozam da vidam od slikava koja boja ti se.
Srebrena boja ili kako na taa slika od deni poniklovani?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20558
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #55 на: 18 Март 2011, 03:30:27 am »
Боја "Crystal Titanium":

http://www.ozracing.com/car_wheels_var/OZ%20Racing/25183/RACING/ULTRALEGGERA/25502.aspx

Не би идел на хромирани или поникловани... Премногу ми бљештат такви бандажи, и многу ми се:

а) ако не и’ личат на колата - сељачки
б) ако и‘ личат на колата - црнечки :)

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #56 на: 18 Март 2011, 04:24:48 am »
Боја "Crystal Titanium":

http://www.ozracing.com/car_wheels_var/OZ%20Racing/25183/RACING/ULTRALEGGERA/25502.aspx

Не би идел на хромирани или поникловани... Премногу ми бљештат такви бандажи, и многу ми се:

а) ако не и’ личат на колата - сељачки
б) ако и‘ личат на колата - црнечки :)


Abe najubavo e da bidat crni so poniklovani detali, samo koj ke gi preprava, najdobro bi odgovarale zasto na celata kola preovladuva crnata boja so mali detali na xrom, pa bi trebalo toa da se sledi i kaj bandasite, ali kako bi go izvel toa poima nemam.
I znaci za 17ki treba da spremam okolu 800 evra, bojata ne igra uloga vo cenata taka?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #57 на: 18 Март 2011, 07:46:14 am »
И ја на би идел на пониковани, ептен кичерајски ќе бидат. Ама затоа имаш варијанти со матиран прегорен алуминиум кои ги истакнуваат шарите со метален изглед, а сепак не се шабански. Всушност јас си избрав бандажи црни мат со детали на матиран прегорен алуминиум. Такви се претежно бандажите од X-Line серијата. Мислам дека тоа е она кое го бараш. Ама најдобро е да појдеш во продавница за OZ бандажи и да ги потпреш на тркалата ставиш еден по еден па да видиш како ќе стојат..
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20558
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #58 на: 18 Март 2011, 10:45:34 am »
Боја "Crystal Titanium":

http://www.ozracing.com/car_wheels_var/OZ%20Racing/25183/RACING/ULTRALEGGERA/25502.aspx

Не би идел на хромирани или поникловани... Премногу ми бљештат такви бандажи, и многу ми се:

а) ако не и’ личат на колата - сељачки
б) ако и‘ личат на колата - црнечки :)


Abe najubavo e da bidat crni so poniklovani detali, samo koj ke gi preprava, najdobro bi odgovarale zasto na celata kola preovladuva crnata boja so mali detali na xrom, pa bi trebalo toa da se sledi i kaj bandasite, ali kako bi go izvel toa poima nemam.
I znaci za 17ki treba da spremam okolu 800 evra, bojata ne igra uloga vo cenata taka?

Како сакаш... Ја викам дека мене не ми се свиѓаат тие моменти :) Може тебе би ти биле најубави, ама мене, чисто сумњам :)
Иначе да, мене бандажите ме фатија околу 800 евра... И гумите ме фатија така нешто :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54746
  • Махер
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #59 на: 18 Март 2011, 11:08:53 am »
Абе луѓе, овие не се поникловани... Само така личат. Фантастично стојат на кола, ако ги видиш во живо на гума ставени на црна кола со хром детаљи. Секако секој си има различен вкус. :D