Автор Тема: Титкање во Citroen C3  (Прочитано 3577 пати)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43557
  • Il Moderatore
Одг: Титкање во Citroen C3
« Одговори #15 на: 16 Јуни 2013, 10:15:29 am »
Јас имав слична ситуација со алфата моја, недефинирано титкање, на крај испадна седиштето за малиот кое има индикација ако се откопча случајно, беше притиснато копчето и у рандом периоди си титкаше  ;D ;D ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен martin_bt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2513
  • Дете Битолчанче
Одг: Титкање во Citroen C3
« Одговори #16 на: 18 Јуни 2013, 21:22:44 pm »
Пред сребрената ц3ка старио мој имаше светло плава ц3 1.1и.

На неа имаше наместено плин, па колата од време на време не го препознаваше горивото го бунеше компјутерот и почнуваше да свири како да немаш врзано појас ... врти горе долу по мајстори сите ми рекоја дека компјутерот бил расипан и треба да се смени компјутер, но колата не го дочека тој ден бидејки за брзо беше продадена :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Титкање во Citroen C3
« Одговори #17 на: 18 Јуни 2013, 21:58:57 pm »
Нема монтирано плин.
Кај мене на Твингото така титка кога слушаммузика од USB меморија. Кога првата песна нема да може да ја прочита (некој лош енкодинг за песна симната од Јутуб) титка 3 пати, втората песна ја титка 4 пати, третата песна ја титка 5 пати. Е сега немам 4-та песна што не ми ја чита. Може се користи истото радио и во Твингото и во Ц3. Да не е тоа случајно?

Отсутен martin_bt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2513
  • Дете Битолчанче
Одг: Титкање во Citroen C3
« Одговори #18 на: 19 Јуни 2013, 03:07:28 am »
не вервам дека има исто радио во ц3 со твинго, како прво ц3ката од фабрика ја пуштат без радио кај нас за радио се доплаќаше или ти местеа радио кое нормално не е фабричко од автосалон :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Титкање во Citroen C3
« Одговори #19 на: 19 Јуни 2013, 12:49:48 pm »
Не мора да има исто радио. Може радијата работат по ист стандард, од кај знаеш. Сите нагаѓаме сега п онекоја логика или искуство, па може и ќе се погоди. Чим не покажало ништо на дијагностика тогаш мора да е некоја периферна работа.