Автор Тема: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63  (Прочитано 253207 пати)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #330 на: 26 Август 2011, 12:34:16 pm »
Q7 е класичен пример за кола на класичен македонски лизинг богаташ :) 80% се на лизинг, а од тие барем пола ќе им ги земат, зошто немаат пари да плаќаат рати.

Само да имате малце увид во тоа колку од овие со Q7, X6, немаат пари да платат еден сервис за коливе не па нешто повеќе ќе ви стане жал за нив. Пола Македонија се темели на лажен сјај.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #331 на: 26 Август 2011, 12:35:31 pm »
добро бе стратро толку бранење на корветата..се е ок тоа,само кажи ми еве во наш случај..зашто во македонија има повеќе ферари него корвети..? ај 1 да е будала и да се пронајде во твоите постови ама ти сакаш да кажеш дека сите 20 се будали.?
Зашто пропраа некоја пара и купија тоа што е најскапо, од Q7, X6 па до Ферари и Јахти.

Па и Корвета се купува со пропрани пари...не гледам пречка ?
Или кога имаш повеќе пари сакаш ем скапо, ем убаво, ем бренд!
Во Велес има Ферари...поточно ова е второ....првото го продадоа!
Баш ќе го прашам Злате зошто не купил Корвета...?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #332 на: 26 Август 2011, 13:17:07 pm »
добро бе стратро толку бранење на корветата..се е ок тоа,само кажи ми еве во наш случај..зашто во македонија има повеќе ферари него корвети..? ај 1 да е будала и да се пронајде во твоите постови ама ти сакаш да кажеш дека сите 20 се будали.?
Зашто пропраа некоја пара и купија тоа што е најскапо, од Q7, X6 па до Ферари и Јахти.
треба да не интересира тоа што они переле пари или нивниот избор.?
Треба да те интересира тоа што немаат поим, ниту пак ги интересира колата. Гледаат да е скапа и да ги зборат по град. Ете тоа треба да те интересира.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #333 на: 26 Август 2011, 13:24:07 pm »
добро бе стратро толку бранење на корветата..се е ок тоа,само кажи ми еве во наш случај..зашто во македонија има повеќе ферари него корвети..? ај 1 да е будала и да се пронајде во твоите постови ама ти сакаш да кажеш дека сите 20 се будали.?

Kako sto ti kaza Banzai, MKD ne e reper, ne e ni Evropa bidejki e pomal pazar do USA.

Sepak, ke ja zemem za primer samo Evropa i pokraj toa sto e  e pomal pazar i pokraj toa sto  cenata na Corvette drasticno se zgolemuva na ovoj pazar vo odnos na onaa po koja se prodava vo USA  - kade e apsolutno dominantno kupuvan supercar.

Znaci...I pokraj site dopolnitelni davacki, akcizi i trosoci, Corvette prodava okolu 1300 edinici godisno, samo vo Evropa, samo od Z06 modelot. ( bez ZR1 ili poslabite) sto e solidna brojka.



Konkretno za ZO6 imase okolu 400 pre-orders, uste pred kolata oficijalno da pocne da se prodava..sto e dovolen podatok kollku Corveta e barana vo Evropa.

Corvette production currently averages 31,000 cars annually, of which 20 percent are Z06 models. Already no less than 400 pre-launch orders have been placed for the Z06 across Europe. European distributor Cadillac & Corvette Europe expect every one out of four Corvettes sold in Europe is a Corvette Z06. All Corvette models are built in the United States at General Motors' Bowling Green, Kentucky, Assembly Plant.

Read more: http://www.worldcarfans.com/10601317925/corvette-z06-in-depth-europe#ixzz1W8K7XR7T
« Последно менување: 26 Август 2011, 13:27:42 pm Stratro »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #334 на: 26 Август 2011, 13:26:47 pm »
добро бе стратро толку бранење на корветата..се е ок тоа,само кажи ми еве во наш случај..зашто во македонија има повеќе ферари него корвети..? ај 1 да е будала и да се пронајде во твоите постови ама ти сакаш да кажеш дека сите 20 се будали.?
Зашто пропраа некоја пара и купија тоа што е најскапо, од Q7, X6 па до Ферари и Јахти.
треба да не интересира тоа што они переле пари или нивниот избор.?
Треба да те интересира тоа што немаат поим, ниту пак ги интересира колата. Гледаат да е скапа и да ги зборат по град. Ете тоа треба да те интересира.

Зошто?? Која е поентата да си го оптоваруваш мозокот со некои личности што на еден или друг начин „успеале“ во животот? Зошто воопшто да одвојуваш време и мозочни активности за такви карактери?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #335 на: 26 Август 2011, 13:31:19 pm »
Баш ќе го прашам Злате зошто не купил Корвета...?

Bidejki ke treba, kako mene, minimum 2 dena da Vi objasnuva zosto Korveta e podobar izbor od  Ferari i slicni prenaplateni i izvikani supercars...i prasanje e dali ke ve ubedi.

Vaka, Ferari kupil...se e jasno..
Ima pari - nema mozok.
Sala, normalno. :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #336 на: 26 Август 2011, 13:36:18 pm »
добро бе стратро толку бранење на корветата..се е ок тоа,само кажи ми еве во наш случај..зашто во македонија има повеќе ферари него корвети..? ај 1 да е будала и да се пронајде во твоите постови ама ти сакаш да кажеш дека сите 20 се будали.?
Зашто пропраа некоја пара и купија тоа што е најскапо, од Q7, X6 па до Ферари и Јахти.
треба да не интересира тоа што они переле пари или нивниот избор.?
Треба да те интересира тоа што немаат поим, ниту пак ги интересира колата. Гледаат да е скапа и да ги зборат по град. Ете тоа треба да те интересира.

Зошто?? Која е поентата да си го оптоваруваш мозокот со некои личности што на еден или друг начин „успеале“ во животот? Зошто воопшто да одвојуваш време и мозочни активности за такви карактери?
А ти се утепа од глумење дека не те интересира. Абе што да ти кажам. Аман со тоа оптоварување, и не туку и прошли пат глуми најпаметен. И сега со полно право може да ти кажам дека:
Некои луѓе пак се прават (по)паметни од што се.

Така де.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #337 на: 26 Август 2011, 13:40:05 pm »
Баш ќе го прашам Злате зошто не купил Корвета...?

Bidejki ke treba, kako mene, minimum 2 dena da Vi objasnuva zosto Korveta e podobar izbor od  Ferari i slicni prenaplateni i izvikani supercars...i prasanje e dali ke ve ubedi.

Vaka, Ferari kupil...se e jasno..
Ima pari - nema mozok.
Sala, normalno. :)

Ти што би купил кога би имал пари ...?
Не е ограничен изборот на Корвета или Ферари!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #338 на: 26 Август 2011, 13:42:55 pm »
Ој си легни малце, ти прекувал мозокот...

FYI, ДА, не ме интересира некој копитар зашто купил Ферари, или Бентли, или што и да е... Нити е моја работа, нити пак заслужува дел од моето внимание и време...

Со полно право можеш да ме цитираш... Фала многу, ми значи тоа!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #339 на: 26 Август 2011, 13:44:17 pm »
Sportex...

I Klarki se klanjase na Ferari i plukase po Korveta i site americki koli se dodeka ne pocna da se osvestuva (..posle 1: 48  ;D)

Normalno, negovoto mislenje e daleku od apsolutna vistina, no sepak na kraj si legna na brasnoto.
http://www.thetruthaboutcars.com/2008/12/jeremy-clarksons-car-of-the-year-corvette-zr1/

Poveke za Corvette vo Evropa..listajte ovde ( ne se malku:))
http://www.corvette-owners.lu/ucce/


Ти што би купил кога би имал пари ...?
Не е ограничен изборот на Корвета или Ферари!

http://www.carclub.mk/index.php/topic,889.0.html
:)

« Последно менување: 26 Август 2011, 13:49:46 pm Stratro »

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #340 на: 26 Август 2011, 13:49:39 pm »
Sportex...

I Klarki se klanjase na Ferari i plukase po Korveta i site americki koli se dodeka pocna da se osvestuva (posle 1: 48  ;D)

Za na kraj da si legne na brasnoto.
http://www.thetruthaboutcars.com/2008/12/jeremy-clarksons-car-of-the-year-corvette-zr1/

Poveke za Corvette vo Evropa..listajte ovde ( ne se malku:))
http://www.corvette-owners.lu/ucce/





За мене ова што си го постирал е невалидно...еднаш ви објаснив што се се прави за пуста реклама ама пошто не сте работеле за некое списание, медиум а ниту сте снимале емисии па може и немате представа како и што се се прави за пусти пари и дека не е се веродостојно.... или бар не е се онака како што се чини дека е кога читаш или гледаш.

Мене ме интересираше твоето лично мислење...искрено се разбира...што би купил кога би имал доволно да купиш што сакаш?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #341 на: 26 Август 2011, 13:50:05 pm »
Ој си легни малце, ти прекувал мозокот...

FYI, ДА, не ме интересира некој копитар зашто купил Ферари, или Бентли, или што и да е... Нити е моја работа, нити пак заслужува дел од моето внимание и време...

Со полно право можеш да ме цитираш... Фала многу, ми значи тоа!
Aко не те замара, тогаш само прескокни го делот каде се дискутира на темата. Дет симпл.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #342 на: 26 Август 2011, 13:51:35 pm »
Sportex..Si pisal dodeka editirav za Klarki bidejki se slagam so tebe.

"Normalno, negovoto mislenje e daleku od apsolutna vistina".....ali ipak...covekot e  zaljuben vo ferari.

Editirav i za da ti odgovoram na prasanjeto pogore.
« Последно менување: 26 Август 2011, 14:10:14 pm Stratro »

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #343 на: 26 Август 2011, 13:54:35 pm »
Sportex..Si pisal dodeka editirav za Klarki bidejki se slagam so tebe.
'Normalno, negovoto mislenje e daleku od apsolutna vistina"...ali ipak...covekot e  zaljuben vo ferari.
Editirav i za da ti odgvoram na prasanjeto pogore.

Извини не беше уште излезенн линкот кога ти го читав постот...!

Што пари е ова чудо ?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #344 на: 26 Август 2011, 13:56:34 pm »
Го глеав пак пред некое време, па ми текна дека може да одговара у темава :)

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.