Автор Тема: Проблем со парно AUDI A4 TDI  (Прочитано 6160 пати)

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: Проблем со парно AUDI A4 TDI
« Одговори #15 на: 18 Јануари 2013, 08:07:36 am »
Borce, cim vikas deka se dvizi polugata od kraj do kraj ondak ne e toa...
e sea preostanuva samo hladnjaceto, ne sum siguren kako bi go proveril toa...ali vaka mi zvuci kako prethodno kolata da gubela tecnost od negde i i stavile od toa glupostite za zapusuvanje, pri toa efektot bil i poveke od ocekuvan, ne si prv da ti se zapusi hladnjaceto od takvo gomno...

Отсутен BorceBt

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 48
Одг: Проблем со парно AUDI A4 TDI
« Одговори #16 на: 22 Јануари 2013, 00:21:08 am »
Prijatele Google dali ima nekoj nachin da se prochisti a da ne se vadi

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Проблем со парно AUDI A4 TDI
« Одговори #17 на: 22 Јануари 2013, 09:24:47 am »
За да ја извршиш таа операција ќе треба цел ентериер да го растуриш, не баш цел ама предната маска. За да не растураш се ќе ги откачиш двете црева од казанчето на сликата одма до акумулаторот се, ќе им ставиш едно црево под притисок прво во едниот отвор после во другиот и така  неколку пати потоа ќе го ставиш влезното црево ќе го стартуваш моторот и кога ќе почне да протекува антифриз ќе го ставиш и другото, тоа се прави за да излезе воздухот од системот. Послем ова треба да имаш парно ако го изгуби пак повторија процедурата.
Еве ти одоговор како да го направиш тоа.
Инаку гугл,не се запушува казанчето од парното само од некои средства,туку и од користење на вода наместо антифриз.Јас баш денес планирам да го чистам од камионот и ке пробам на место без демонтирање.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен BorceBt

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 48
Одг: Проблем со парно AUDI A4 TDI
« Одговори #18 на: 22 Јануари 2013, 21:39:36 pm »
Fala za pomoshta kje probam i kje vidam shto kje ispadne.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: Проблем со парно AUDI A4 TDI
« Одговори #19 на: 23 Јануари 2013, 07:42:40 am »
ne sum go pravel toa...obicno kaj mene doagjaat koga veke se vo stadium da se menja hladnjaceto, pa vadenje sal tabla i propratni elementi :D