Автор Тема: assssssssssssssssssss  (Прочитано 7768 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #15 на: 10 Јануари 2013, 09:25:26 am »
Фантастична основа! :) Со здравје да се вози!

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4584
  • ~ Full of soul ~
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #16 на: 10 Јануари 2013, 09:29:04 am »
Добре дојте Битолчанец ! одлично BMW создравје да се вози :D
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен BEST

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 270
  • BMW 330D facelift
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #17 на: 10 Јануари 2013, 15:00:23 pm »
Со здравје да си го возиш Киксанн и добредојде во БМВ Друштвото ;D

Добар избор !

Посебно ми прави кеф дека е црно, 90% од ваквите се сребрени :)

Со здравје да се вози и долго да те служи !
ова пошто ја имам сребрено ;D
лошотилук!  8) 8) 8)

Јас лично многу малку модели од Фејслифт-ов гледам низ скопје...

Отсутен Kiksann

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #18 на: 10 Јануари 2013, 18:45:10 pm »
hehehhhh dobro e i crno, pa i so zatemeti stakla... go kupiv so site zatemneti stakla, ama napred morav da gi izvadam oti ne mozev da ja pominam na tehnicki pregled da ja registriram ;) bese policno ama i sega ne e loso

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #19 на: 10 Јануари 2013, 18:47:49 pm »
"Sport oprema"  ова беше добро, ниту спорт ниту опрема има. Спортска спуспензија- ниту тоа нема. Убаво е количето, со здравје да го возиш. Седиштата ти се фабрички-без нешто спорт на нив како алкантара матерјал. А ако види ова специјалисто на BMW Звоне, тешко на сите нас :))))
>>>>><<<<<

Отсутен Kiksann

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #20 на: 10 Јануари 2013, 19:04:15 pm »
hehhhh recaro se sedistata, a i mozi da nema suspenzija da e padnato pa samo se spustilo hahahh

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1213
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #21 на: 10 Јануари 2013, 19:09:17 pm »
Со среќа

Иначе од германија сам го донесе? Ако да кажи нешто повеќе, дали тешко се наоѓа и слично

Отсутен Kiksann

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #22 на: 10 Јануари 2013, 19:18:21 pm »
Od Italija e doneseno, barav na net i vo mk i vo germanija,italija,bugarija 5 meseci. Mu go predloziv na prijatel so nosi koli ama se dogovorivme deka samo go najdov jas, ako ne me bendisa koga ke dojdi vo mk sam ke si ja prodava kolata. :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #23 на: 10 Јануари 2013, 19:24:50 pm »
Браво за тој шо се нафатил да ти донеси кола под тие услови.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4584
  • ~ Full of soul ~
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #24 на: 10 Јануари 2013, 19:32:45 pm »
Колава не кажува нешто посебна спортска опрема но сепак воланот и седиштата не се обични. се друго е супер...и извадиси а-тест ако сакаш 2 и нешто илјади е после можиш да затемнуваш каде и колку сакаш. ;)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #25 на: 10 Јануари 2013, 19:39:56 pm »
Многу погрешен совет му даде.Ете ке ги атестира.Го запира полиција,го носи на технички,мерат колку се затемнати,испаѓа дека напред се затемнати повеќе од дозволеното.После ке биде леле шчо напрајФме.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4584
  • ~ Full of soul ~
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #26 на: 10 Јануари 2013, 19:45:19 pm »
Многу погрешен совет му даде.Ете ке ги атестира.Го запира полиција,го носи на технички,мерат колку се затемнати,испаѓа дека напред се затемнати повеќе од дозволеното.После ке биде леле шчо напрајФме.
Па да.....еден другар извади атест и ги опна 100% сите стакла со оправдање ако ме застанат еве ви атест и чао журим..ама изгледа треба да се придржува до тоа..30 напред 70 80 назад како беше незнам точно....а седиштата не се обични..што значи има нешто од СПОРТ во колава.
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #27 на: 10 Јануари 2013, 19:50:32 pm »
Wiki вика вака за моделите:

ES
The ES trim level was supposed to be the base level available for the European E46s from 2003, however, it included various safety features as standard equipment, such as anti-lock brakes, 6 airbags, dynamic stability control, and a factory installed alarm which were not common as standard features when the E46 was released.[23] Comfort items such as heated and electric mirrors were also fitted standard.[23] The ES trim did not include cruise control, a multi-function steering wheel (MFSW), leather steering wheel or gearknob, although these were offered as "at-cost" options.[23] For a short period during 2003 BMW offered optional extras for the 320d & 330d Touring from the M-Tech Sport range including M-Tech Sports suspension and when this option was selected the leather M-tech gearknob & steering wheel were included in the upgrade.


SE
The SE trim level included the options the ES trim level was given, but added cruise control as part of the multi-function steering wheel, headlight washers, parking sensors, leather steering wheel and gearknob.[23] It was the mid-range trim level that offered luxury items, but lacked the sporting items the M Sport and M Clubsport trim levels had, although the drivetrains of both SE and M Sport models were identical.


Sport / M Sport
The Sport (later M Sport) trim level included the options given on the ES and SE trim levels, but had additional performance-orientated items added. It came with the "M-tech" I or II bodykits (depending on when the car was ordered), half leather-half alcantara sports seats, sports suspension (comprising stiffer springs, dampers, and altered suspension geometry), gloss black external trim instead of the chrome trim of the SE, sports steering wheel and 17" lightweight style 68 alloy wheels.[23] The drivetrain of Sport / M-Sport models is identical to that of base / ES / SE variants

Отсутен ExtremeBt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1445
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #28 на: 10 Јануари 2013, 19:52:31 pm »
Мислам дека 25% затемнување е дозволено за страничните стакла.

И мала шала околу ова со Sport. Yugo Sport - Yugo со кука со топче од тенис назад ;D

Отсутен Kiksann

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Одг: Bmw 320D e46_Facelift
« Одговори #29 на: 10 Јануари 2013, 20:13:04 pm »
zadnite stakla se zatemneti 70% i imam a-test za istite ( vo atestot pisi za sekoe staklo poedinecno kolku % e zatemneto) na prednite stranicni e dozvoleno 30% ( a fabricki bese zatemneto koga go izmerija znaci, koga ja izvadov prednata folija okolu 25 %)mozev da zalepam nekoja nevidliva so se vika folija od 5% i kuznaj dali ke najdev i dali postoj. Inace atestot faka 1400 denari se na se komplet