Автор Тема: Ај помош :) Проблем со контролите за вентилаторот на FIAT TIPO  (Прочитано 1418 пати)

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
на типото по втор пат ми се расипува апаратчето за вентилаторот. Не се расипа одеднаш него постепено прво прва па втора па трета и прееска четврта брзина и сеа не дува ич :)
значи по втор пат го мењам апаратчето за брзините не ми се даваат пак пари сигурно е до нешто друго. Првото кога го извадив беше целото истопено околу диодите ова ќе го вадам во сабота и директно ќе го врзам вентилаторот дур не го најдам проблемот







Едит: Изменет насловот во нормален опис на проблемот.
« Последно менување: 27 Декември 2012, 19:56:19 pm Simo - Carrier166 »

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
на овој дел ли мислиш.кај мене исто не работеше 1 брзина па си купив ново пошто половно од кај аце земено исто не работеше 1 брзина,сликава е за пример


Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Првото кога го извадив беше целото истопено околу диодите...

Кога го земав пежото меѓу останатото имав проблем и со 4-та брзина на вентилаторот,и тоа заради буквално стопен конектор на диодата,па затоа си купив нов конектор + нова диода и од тогаш нема мака!

P.S. Знам дека не ти помогнав,ама сакав да си кажам  :)

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
Тоа е Влатко, и ја земав од Аце половно после 3-4 месеци се зезна.
Од кај зема ново?

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
мислам дека од грција ми го донесоа,ама не се сеќава има едно 5 години како го земав,од тогаш да не го урочам топ си работи,ако сакаш имам едно ама мислам кај мене не пасуваше дојди земи го пробај ,мислам од темпра дека е.вакво е кај мене а ова другово е жичано

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
ако е од темпра би требало да одговара, кога го земав од Аце од темпра го вадеа. Ај утре ќе го извадам моево ќе видам што ќе биде. Пиши ми бројче во пп да те барам ако не направам ништо

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
Може лок сам си го средив

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
пиши како си го средил, ако некој друг има ваков проблем.

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
Имаше стопено зенер диода, ја сменив и си работи