Автор Тема: Проблем со греачи на задно стакло  (Прочитано 1865 пати)

Отсутен velkov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 637
Проблем со греачи на задно стакло
« на: 01 Ноември 2012, 23:37:10 pm »
Имам проблем со греачите на задното стакло

се работи за opel kadett d модел кога ги пуштам греачите греат само 4 линии 2-3 се едно под друга и 1 подолу

има некој идеа што би можело да е проблемот?

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1472
  • VOLVO C30
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #1 на: 02 Ноември 2012, 00:10:59 am »
nova Shofershajbna :D se shalam
isto i kaj mene beshe na yugoto koj rabotti koj ne,koga otidov na elektrichar meri tamu so instrument pokazuva ispravna struja,a mene greachite nemi great kako shto treba,i bataliv

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #2 на: 02 Ноември 2012, 00:12:20 am »
На мојот кадет не ни знам дали се исправни задните греачи, ниту знам каде завршуваат жиците за да го проверам дали е исправен

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #3 на: 02 Ноември 2012, 00:38:40 am »
Штета кај нас нема вакво нешто

DC 12V  150W ...милина...


Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #4 на: 02 Ноември 2012, 06:38:41 am »
Најверојатно ти се оштетени грејачите на стаклото. Кај нас одамна не сум видел, ама на времето имаше вакви:


Побарај по ибеј слични продукти, па нарачај си. Или некој ако видел, нека каже каде видел, и јас имам две линии на стилото за поправање.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velkov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 637
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #5 на: 02 Ноември 2012, 10:33:24 am »
Најверојатно ти се оштетени грејачите на стаклото. Кај нас одамна не сум видел, ама на времето имаше вакви:


Побарај по ибеј слични продукти, па нарачај си. Или некој ако видел, нека каже каде видел, и јас имам две линии на стилото за поправање.

http://www.ebay.com/itm/CHRYSLER-JEEP-DODGE-REAR-WINDOW-DEFROSTER-DEFOGGER-GRID-REPAIR-KIT-MOPAR-OEM-/390379515423?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5ae46eae1f&vxp=mtr

eve najdov i ne e "mnogu" skapo :)

da ja proveram instalacijata i ako utvrdam deka se prekinati liniite ke go poracam

Отсутен velkov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 637
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #6 на: 02 Ноември 2012, 11:18:34 am »
citav reviews za ova i skoro site vikat deka trae 2-3 dena i potoa pak problemi ne znam kolku bi bilo efikasno

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #7 на: 02 Ноември 2012, 11:22:11 am »
треба убаво и правилно да се нанесе, прво со алкохол да се исчисти местото, темплејтот да се намести, 3-4 слоја да се стават, пошто еден слој одма ќе изгори.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Проблем со греачи на задно стакло
« Одговори #8 на: 02 Ноември 2012, 23:37:41 pm »
Штета кај нас нема вакво нешто

DC 12V  150W ...милина...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
имам видено ова ама лани мислам дека во хубо го видов