Автор Тема: Проблем со алфа ромео 156 1.9 JTD  (Прочитано 10692 пати)

Отсутен Лавче-156

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 186
Одг: Проблем со алфа ромео 156 1.9 JTD
« Одговори #75 на: 18 Октомври 2012, 23:27:02 pm »
муабетот ми беше дека си ја носел на неколку мајстори и не ти ја средиле,а и други членови си ја имале истата мака,да најдат саглам мајстор надвор од Скопје.не викам дека сите у Скопје се експерти,ама има неколку кои ќе ти ги препорачаат и ќе завршиш работа

Во право си за тоа,Бев на неколку мајстори тука во Гостивар,ама не дозволив да ја чепка алфата никој,без да се консултирам со некој сопственик на алфа кој имал искуство со тој мајстор,Јас прв пат поседувам алфа и знам само дека неможе секој мајстор да ја поправа , може само да ја дорасипе.Инаку мајсорите низ скопје ги знам многу добро сум бил кај нив и пред да ја купам алфата.посебно ми остави впечаток дечкото на рузвелтова со жолтата алфа.човекот е чудо кога видов кои коли ги работи.
и за тоа си во право некои мајстори во Скопје се стварно мајстори.

Отсутен Лавче-156

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 186
Одг: Проблем со алфа ромео 156 1.9 JTD
« Одговори #76 на: 18 Октомври 2012, 23:29:41 pm »
Мислам дека во Струмица како да фалеа некој сервис за Фиат, Алфа, Ланчиа

Ехеее од Гостивар ако се заберам до Струмица да одам дефектот ке ме чини многу повеќе,а и не е опасен проблем,доколку би бил тогаш и понатаму би одел,сепак фала на инфо ке го имам тоде во предвид.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Проблем со алфа ромео 156 1.9 JTD
« Одговори #77 на: 19 Октомври 2012, 09:11:44 am »
моја грешка, се некако мислев дека си од тој дел. Инаку во секој случај повеќе ти се исплати до скопје отколку да се думаш дали се направиле како што треба.