Автор Тема: проект: алфа ромео 155 твинспарк-реновирање и малку пимпање, ама само малку...  (Прочитано 70578 пати)

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 718
еве од синоќа има уште еден отисок... дупка-вдлабнатина на хаубата и испукана боја на истата...

абе стварно ке турам камера да снима и има да го ебам кој и да е на сред плоштад...
toa ti e naj pametna varijanta,ne od luksus,od bezbednost,jas imav kamera do pred 3,4 meseci povrzana na TV,ama dzabe samo taka geldash,a ne snima,nemozev nikako da ja povrzam so comp,posle toa probav so kameri shto se za comp domashnite za skype/majp,so dolg kabel od terasa do soba,ama ne bidna,go gubi signalot,a obavezno ke stavam kamera da snima

imas tv kartica sto mozes da uklucis dome camera i da si snimas. ili preku video so LP

ama dur ne go fatis kopileto dzabe ti e kamera... prv den kolata doma, dve gumi dupnati, vdlabnatina na zadna vrata. go ima na kamera ama ima kapa.. dzabe mukata dzabe kamerata... krvolocen pit bull vrzan do kola mu e majkata
Пит бул со извадени гласни жици-само да гриза  ;D ;D

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Denes so zadovolstvo go citav seto ova za 155-kata, od pocetok do kraj, cestitam, car si. :o

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
фала многу... инаку, алфава е на продажба... има оглас во темата ПРОДАВАМ... ако имаш желба, бујрум, и самиот виде како е спремана колава...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Imam 156 i 166 vo momentov a 155 vozev pred 7 godini, i den denes mislam deka e dobro auto, baram da kupam nekoja GTV pa da se  fatam kako tebe za rabota.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
сум заборавил да пишам... афата е продадена и тоа пред 2-3 месеци одприлика...

денес случајно на улица се разминав со нејзе. ја возеше некоја госпоѓа. едниот фар од ксенонот не и свети. застанувам до нејзе и ја гледам колата... кеиф невиден ми се направи затоа што ја видов исперена, без зрно прашина на нејзе и со восок заштитена... фрлам поглед онака преку прозор, ентериерот исто така зачувано и се на свое место... значи во добри раце отишла колава.. ке ја чуваат и ке ја имаат подолг период... ке и се изнавоза а јас АЛАЛ им ја дадов.... а бојата на сонцево силно онака чиста СВЕТИ ма Л’ШТИ на сите страни и дефинитивно одскокнува од другите коли...

се пали зелено. намерно не тргнувам, а госпоѓава поооооооолеееека ептен полека си тргнува, кеифлиски си ја вози. тргнувам и јас, возам на кратко позади нејзе, приметувам дека 100-те грама боја што им ги дадов ги искористиле и браникот позади што беше заебан т.е. ми го сјеба некој на паркинг го средиле...  претпоставувам и хаубата ја средиле, ама несакав да идам и возам поред нејзе ке помислеше дека ја маниачам. на прва раскрсница свртев и ја оставив... дефинитивно е појава колата. едно од возилата во кое сум се внел максимално за да го направам перверзно добро...
« Последно менување: 02 Август 2013, 11:26:03 am onak »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
и оваа тема може да се заклучи или избрише, по желба на администрацијата
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време