Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 423396 пати)

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6415
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2670 на: 08 Декември 2023, 07:12:49 am »

Го имаше тука за црни петко, за 450 евра со два контролери... За многу малце „ќе ми се кликнеше“ :D :D :D


Мене ми се кликна, ама беше 450 евра со еден контролер во Нептун, па доплатив уште 60 за втор од Gjirafa50 :D . Нит добар телевизор имам, нит волан (yet) ама откако го зедов пред некои 2-3 недели, се изнаиграв. И се спремам на Gran Turismo 7, да ја намалет малку новогодишно па би ја зел.
Ајде клабери земете ја гт7 малце да ве испердашам  ;D. Добро е што после последниов апдејт пред месец дена може да си направиме приватна група и да се тркаме само ние.

Јас земав пс5 некаде март месец и од тогаш ја играм само гт7. Најдобра инвестиција за кулирање! Ги поминав сите мисии но најдоброто е онлајн секоја недела имаш стази и врз основа на времето на квалификации и како се однесуваш на стаза добиваш ранг и те става во група слични на тебе. На почетокот е заебано зошто има многу аматери што се маваат и незнаат да се тркаат нормално но со тек на време ако си упорен ќе си го подобриш рејтингот и те става во група со нормални луѓе каде што не те маваат од позади на секое кочење.

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5084
  • Пиши лаже
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2671 на: 31 Декември 2023, 10:00:25 am »
Хрватска, West Balkans.



Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2672 на: 08 Јануари 2024, 11:26:25 am »

Го имаше тука за црни петко, за 450 евра со два контролери... За многу малце „ќе ми се кликнеше“ :D :D :D


Мене ми се кликна, ама беше 450 евра со еден контролер во Нептун, па доплатив уште 60 за втор од Gjirafa50 :D . Нит добар телевизор имам, нит волан (yet) ама откако го зедов пред некои 2-3 недели, се изнаиграв. И се спремам на Gran Turismo 7, да ја намалет малку новогодишно па би ја зел.
Ајде клабери земете ја гт7 малце да ве испердашам  ;D. Добро е што после последниов апдејт пред месец дена може да си направиме приватна група и да се тркаме само ние.

Јас земав пс5 некаде март месец и од тогаш ја играм само гт7. Најдобра инвестиција за кулирање! Ги поминав сите мисии но најдоброто е онлајн секоја недела имаш стази и врз основа на времето на квалификации и како се однесуваш на стаза добиваш ранг и те става во група слични на тебе. На почетокот е заебано зошто има многу аматери што се маваат и незнаат да се тркаат нормално но со тек на време ако си упорен ќе си го подобриш рејтингот и те става во група со нормални луѓе каде што не те маваат од позади на секое кочење.

Јас ја чекам да биде на поасолен попуст па евентуално да ја пазарам. Некако не ми се плаќа пуна цена за игра што не знам ни дали и колку ќе ја играм  :-\

Еве сега е намалена од 70 на безмалку 40 евра, ама ќе почекам, секако имам backlog од едно чудо други игри што сакам да ги изиграм прво.

Конечно успеав да ја завршам Assassins Creed Unity. Интересна прича вози (како и другите досегашни игри од серијалот), али и после сите поправки, закрпи и што ја знам, сеуште е мноооогу баговита и на моменти фрустрира. Наредна од серијалот ми е Syndicate, арно ама, ќе правам сеа пауза од таа околина, и ќе пробам да изиграм нешто друго, ако имам време и желба.
Ете за волја на иронијата, пак ме влечат игри кои веќе ги имам изиграно, ама ете, ми оставиле силен впечаток па сакам пак: Spider-Man (GOTY Edition) & Deus Ex: Mankind Divided.

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен fuzzjaw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 371
  • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2673 на: 08 Јануари 2024, 11:40:53 am »
Ете ти, сум ја заборавил темата. Ја зедов GT7 пред некоја недела, ја начекав неотпакувана за убава цена, ептен ми се бендиса играта. Во недостаток на простор/финансии за simrig, сериозно се мислам за PSVR2.

А да повежбам малку и скроз би бил расположен за некој CarClub евент :)

Кај шо ја спомна Assassin's Creed, ме пукна некој филм да ги изиграм сите по ред, од почеток. Ги купив Ezio Collection игрите, ќе почнам со нив па одиме натаму. Мислам дека после тројката прекинав да ги играм на PC, ама овде би ги пробал пак.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2674 на: 08 Јануари 2024, 11:47:45 am »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2675 на: 08 Јануари 2024, 12:02:10 pm »
Ете ти, сум ја заборавил темата. Ја зедов GT7 пред некоја недела, ја начекав неотпакувана за убава цена, ептен ми се бендиса играта. Во недостаток на простор/финансии за simrig, сериозно се мислам за PSVR2.

А да повежбам малку и скроз би бил расположен за некој CarClub евент :)

Кај шо ја спомна Assassin's Creed, ме пукна некој филм да ги изиграм сите по ред, од почеток. Ги купив Ezio Collection игрите, ќе почнам со нив па одиме натаму. Мислам дека после тројката прекинав да ги играм на PC, ама овде би ги пробал пак.

Јас ги истерав скоро сите до сега (нормално, у широк временски дијапазон) - првата со Алтаир, трилогијата со Ецио, тројката со Конор, Black Flag, Freedom Cry, Unity. Liberation & Rogue не ги доиграв, првата ми беше досадна и многу лош порт од PSP на „нормална“ конзола, а Rogue ми беше Black Flag на мраз, и не ми направи мерак, особено пошто ја играв одма после Black Flag & Freedom Cry, па ме фати морска болест од мориња, океани, бродови итн итн.

Може треба да ѕирнам на огласи некој да не ја продава GT7 за PS4, арно ама, мислам дека и да е тоа случај, пак не би имала толку прифатлива (или у најмала рака поприфатлива од моменталнава) цена.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2676 на: 08 Јануари 2024, 17:18:55 pm »

Го имаше тука за црни петко, за 450 евра со два контролери... За многу малце „ќе ми се кликнеше“ :D :D :D


Мене ми се кликна, ама беше 450 евра со еден контролер во Нептун, па доплатив уште 60 за втор од Gjirafa50 :D . Нит добар телевизор имам, нит волан (yet) ама откако го зедов пред некои 2-3 недели, се изнаиграв. И се спремам на Gran Turismo 7, да ја намалет малку новогодишно па би ја зел.
Ајде клабери земете ја гт7 малце да ве испердашам  ;D. Добро е што после последниов апдејт пред месец дена може да си направиме приватна група и да се тркаме само ние.

Јас земав пс5 некаде март месец и од тогаш ја играм само гт7. Најдобра инвестиција за кулирање! Ги поминав сите мисии но најдоброто е онлајн секоја недела имаш стази и врз основа на времето на квалификации и како се однесуваш на стаза добиваш ранг и те става во група слични на тебе. На почетокот е заебано зошто има многу аматери што се маваат и незнаат да се тркаат нормално но со тек на време ако си упорен ќе си го подобриш рејтингот и те става во група со нормални луѓе каде што не те маваат од позади на секое кочење.
Јас ја добив на поклон ГТ7 за нова година за ПС4 и буквално не сум станат од неа. Одлична игра, одличнаааа!!! Башка и воланче си земав пред да ми ја дадат играта, задоволството е огромно. Сеуште не сум пробал онлајн да играм, ќе пробам.

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2677 на: 08 Јануари 2024, 17:39:45 pm »
Жиле, ако купиш утре пс5. Дали гт7 а и другите игри, од пс4, може да се користат на пс5?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8440
  • Малерозен дрводарец
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2678 на: 08 Јануари 2024, 17:44:33 pm »
Роџо, шо волан купи?
Тие од пешес илјади добри ли се или треба цела пензија да се фрли?
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен fuzzjaw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 371
  • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2679 на: 08 Јануари 2024, 18:03:52 pm »
За заебанција и лабаво играње океј се. За сериозно возење, пиши пензија плус една просечна плата ;D

EDIT да не пишам дабл пост, GT7 е моментално намалена на америчкиот PS Store, $30 е за PS4, $40 е bundle за PS4 и PS5.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2680 на: 08 Јануари 2024, 18:10:02 pm »
Жиле, ако купиш утре пс5. Дали гт7 а и другите игри, од пс4, може да се користат на пс5?

Еве јас да одговорам...

Конечно со ПС5 има backward compatibility, и може да се играат игри од претходните генерации. Така да, ако ја купиш за ПС4, ќе можеш да ја играш и на ПС5.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2681 на: 08 Јануари 2024, 19:19:09 pm »
Може да се играат игрите од пс4 на пс5. Воланче купив као за малиот ама јас повеќе го играм. Купив од анхоч пред нова година им беше на попуст од 5 и нешто на 3500 денари. Воланчето посекапо е подобро од џоистик. Ми се допаѓа што педалите не се само он и офф туку баш си реагираат како ќе притиснеш.  Да бидам реален, воланчево пријатно ме изненади, не очекував да добијам такво задоволство за таа цена

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2682 на: 08 Јануари 2024, 19:41:26 pm »
Туку дај кажете како возите онлајн на гт7? Мене ми бара да се претплатам на плејстејшан плус.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2683 на: 08 Јануари 2024, 20:03:16 pm »
Може да се играат игрите од пс4 на пс5. Воланче купив као за малиот ама јас повеќе го играм. Купив од анхоч пред нова година им беше на попуст од 5 и нешто на 3500 денари. Воланчето посекапо е подобро од џоистик. Ми се допаѓа што педалите не се само он и офф туку баш си реагираат како ќе притиснеш.  Да бидам реален, воланчево пријатно ме изненади, не очекував да добијам такво задоволство за таа цена
И уште вакво едно, па да видиш задоволство

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7708
  • Плинаш!!!
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2684 на: 08 Јануари 2024, 20:09:10 pm »
Имаш соба празна некоја, може и шупа/гаража било што само да не ме врне