Автор Тема: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???  (Прочитано 11752 пати)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #45 на: 01 Април 2012, 16:39:19 pm »
@VTR driver sto ne zemes NOVA maticna i posle uzivas. WWW.EBAY.COM

Отсутен VTR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 733
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #46 на: 01 Април 2012, 16:45:41 pm »
Ги гледав, повеќето се репарирани, а и не ми се купуваат онлине, некако немам поверение ако не ја видам во живо :)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #47 на: 01 Април 2012, 17:14:41 pm »
Toa e macka vo vrekja on-line nisto ne kupuvam posto posle vrakjanje NEMA. Ke go papas. Vaka gledas i pipas. Inace odnesi go laptopot na servis najdobro e. Ne znam koj poprava HP kaj nas. Vidi vo Sofija mozebi ima novi ploci. Sepak Sofija ima mnogu raboti.

Opcija 2. Prodazba na laptopot vo delovi: DVD, HDD, Ekran, Memorija, Tastatura, Adapter bi trebalo da izvadis paricki. Web camerata, kukisteto itn.. Taka po se isplakja i posle zemi nekoj Acer i vozi. Bar ke znaes na sto si baska e NOVO i so garancija.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #48 на: 01 Април 2012, 17:19:11 pm »

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1340
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #49 на: 01 Април 2012, 22:45:05 pm »
прочитав дека кај хп лаптопите некогаш овој проблем го прави читачот на картички, имал лош firmware. Овој проблем како твојов го решаваат така што го дисконектираат читачот на картичките од плочата и после компјутерот се уклучувал, или ја вадат батеријата и компјутерот уклучен само со кабелот за напојување без батерија го држат копчето за уклучување 40 секунди, пробај ги двата начина ништо не губиш.

Отсутен VTR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 733
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #50 на: 22 Мај 2012, 01:16:53 am »
Дечки лаптопот е направен туто комплето ;D и работи буквално се, и цд-ром, и веб камера итн... Незнам што е правено и што не е, најбитно ми е тоа што се излезе по договорот со сервисерите, не ми зедоа ни динар повеќе од тоа што ми рекоа, и го завршија за предвидениот рок :)

Ви благодарам на сите за советите, и екстра благодарам ;D на Фаланга, Симо-Кариер 166 и на КуореСпортиво за понудената дополнителна помош :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34049
  • Таков е животот... јебига
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #51 на: 22 Мај 2012, 11:39:44 am »
Затоа сме тука во секое време.

Отсутен Untak

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 305
  • sLowRider
Одг: Проблеми со драјвери за ХП лаптоп???
« Одговори #52 на: 24 Јули 2012, 03:57:07 am »
Оф леле, павилион, кошмар, неколку ми дојдоа во раце маки видов, вака сега, супер што ти го средиле лап-топчево, сега совет од мене ПРОДАЈ ГО ВЕДНАШ!!!.. :) Не, не се шегувам, тоа што ти го напишаа во претходните постови дека HP имаат проблем со матичните е точно, меѓутоа овој проблем е воглавно кај Pavilion серијата, прв симптом е звукот, или сликата на екранот, тоа се јавува баш како што напоменаа заради прегревање и одма ладни лемови на матична, губиш хардверски компоненти еден по еден, звучна имам вратено со греење на матичната и тоа со процесорското греење од самата плоча намерно, и да точно е е дека ги печат матичниве во релни, или ја бутаат за прелемување ако ја имаат опремата, дури и со греење со она за виткање коса фигаро мислам беше дури и виткање на плочата за да има контакт повторно, е сега има шанси околу 70% повторно да откаже чудото за 3-4 месеци максимум, а има шанси и да вози упте некоја година, лотарија според мене, јас искрено си кажував дека и да ми платат 4000 денари за да ја средам матичната неможам да им дадам гаранција, а во случај да е проблем звукот им давав екстерна усб звучна за 200 денара и им викав со среќа, мој пријателски совет е да го откачиш ако можеш и да си земеш нешто ново.. ;D